اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساده ترین روش تست ارت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساده ترین روش تست ارت

با سلام به همه اساتید و دوستان عزیز
    یک روش ساده برای تست ارت با کمترین امکانات رو میخواستم بدونم!!؟
    آیا تست ارت به این روش که :"اگر یک سیم نول را به سیم ارت بزنیم باید یک جرقه کوچکی بزند(در صورت درست بودن سیستم ارت)"درست است یا خیر؟؟؟؟؟
    ممنون
    همه انسان ها هدفند پس هیچ گاه آنها را وسیله رسیدن به اهدافت قرار مده

پاسخ : ساده ترین روش تست ارت

نه دوست عزیز این روش علمی نیست این در صورتی اتفاق میفته که بین نول و چاه ارت اختلاف پتانسیل رجود داشته باشه.
    راحترین راح تست هم اینه که سیمی که از چاه ارت بیرون اومده با یکی از سه فاز شبکه اندازه بگیری بهترین حالت همونه که با هر هرکدوم از فازها 220 ولت شهر رو بهت بده.
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gh.kh
      نه دوست عزیز این روش علمی نیست این در صورتی اتفاق میفته که بین نول و چاه ارت اختلاف پتانسیل رجود داشته باشه.
      راحترین راح تست هم اینه که سیمی که از چاه ارت بیرون اومده با یکی از سه فاز شبکه اندازه بگیری بهترین حالت همونه که با هر هرکدوم از فازها 220 ولت شهر رو بهت بده.
      با سلام و تشکر از شما
      یعنی با مولتی متر؟؟

دیدگاه

بله دوست عزیز با مولتی متر باید اندازه بگیرید...
        و یک راه دیگرش هم این است که اختلاف ولتاژ سیم ارت را با سیم نول اندازه بگیرید، در بهترین حالت خودش همیشه باید ولتاژ سیم ارت از ولتاژ سیم نول کمتر باشه و در حالت عمومی اکثرا ولتاژ سیم نول تقریبا 5 الی 10 ولت بالاتر از ولتاژ سیم ارت است که در زمان پیک مصرف برق این اختلاف بیشتر هم میشود!!!
        من از نژاد آريـــاييم ... تير آرش در کمانم ... نام ايران بر زبانم ... سرکشم چون کوه آتش، آتشم، آتشفشانم...چون سياوش پاک پاکم ... همچو رستم پهلوانم ... کاوه ام، تارپود کاويانم...من ز ماد و از هخايم، از ارشک و داریوشم
        افتخارم این است من سرباز فدايي وطنم

دیدگاه

من مولتی متر هم در دسترس ندارم آیا راه ساده تری نیس؟!!!!

دیدگاه

یه لامپ 100 رو باهاش روشن کن به جای نول از ارت استفاده کن.
            طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
            امروز رو کامل زندگی کن...
            (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

واقعا این روش جواب میدهد؟!!چرا؟؟

این موضوع من رو یاد یه اتفاقی انداخت یه شب مشغول تنظیم آنتن م ا ه و ا ر خ بودم که یک لامپ رو برای ایجاد روشنایی به پشت بام خانه برده بودم و لامپ روشن بود حین کار متوجه شدم یک رشته از سیم لامپ درون سه راه برق نیست و لامپ روشنه تا چند دقیقه فقط فکر میکردم چرا این لامپ روشن است و میخندیدم تا اینکه کمی لامپ رو تکون دادم دیدم سرسیمی که بر روی ایزوگام سقف خانه قرار داشت دارد جرقه میزنه البته فصل تابستان و هوا هم شرجی بود (سقف نم ناک بود)آیا این طبیعی بود یا نه؟؟!!

دیدگاه

این روش ولت متر روش خوبی نیست! باید مقاومت سیستم ارت اندازه گیری بشه نه ولتاژش!! اصلا ارت رو درست میکنن که درواقع یه مقاومت خیلی کوچکتر از بدن انسان ایجاد کنن که الکترون ها ترجیه بدن از اون مسیر عبور کنن نه بدن قربانی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  این روش ولت متر روش خوبی نیست! باید مقاومت سیستم ارت اندازه گیری بشه نه ولتاژش!! اصلا ارت رو درست میکنن که درواقع یه مقاومت خیلی کوچکتر از بدن انسان ایجاد کنن که الکترون ها ترجیه بدن از اون مسیر عبور کنن نه بدن قربانی.
                  میشه بیشتر راهنمایی کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط esafb52
                    میشه بیشتر راهنمایی کنین
                    یه بار ترجیها مقاومتی باید باهاش راه بندازی و جریانش رو اندازه بگیری از رابطه V=IR مقدار مقاومت چاهت در میاد. البته وقتی مقاومت درومد باید محاسبه بشه که الان مناسبه وضعیتش یا نه اگر نیست باید آب نمک روش بریزی.

دیدگاه

بهترین راهی که خودم تست کردم این بوده که یه وسیله برقی توان بالا. هرچی توانش بیشتر بود بهتر تست میگیری ولی خیلیم بالا بره دیگه نمیشه. یه وسیلر فازش به فاز میزنی و به جای نولش ازت وصل میکنید. اگر ارت توی اون حالت مثل نول عمل کردش یعنی چاهتون کمترین مقاومت داره. من فکر نمیکنم بتونید مقاومت چاه ارت از نول کمتر بکنید چون نول یه سر دیگه ای از ترانس هستش و به نظرم اصلا نمیشه پیش بیاد که مقاومت ارت از نول کمتر بشه. ولی میشه باهاش برابر بشه یا توی اون حدودا بشه. شما وقتی توان مصرفیتون توی حالتی که گفتم بسنجید متوجه این مورد میشید. هرچی توان ببرید بالا (یعنی تعداد مصرف کننده هاتون زیاد کنید) توان وسیله مصرفیتون کمتر میشه و دیگه یواش یواش نمیتونید کاری کنید که مقاومت چاه از اون مقدار کمتر بشه.یعنی اگر اول یه لامپ 100 وصل کنید نورش مثل زمانی هست که نول وصله ولی همیجوری تا 10 تا لامپ اضافه کنید , دیگه یواش یواش نور هر کدوم از لامپاتون کمتر میشه.اون موقع اگر نول وصل کنید میبینید که نور همشون با مقدار طبیعی روشن میشه و اونجا به این موضوع که مقاومت چاه از نول کمتر نمیشه پی میبرید. البته شاید نشه گفت مقاومتش کمتر نمیشه. بگیم توان مقاومت چاه ارت بیشتر از یه حدی زیاد نمیشه بهتر باشه
                      طب اسلامی

دیدگاه

با سلام مجدد به همه دوستان و تشکر از پاسخ هاتون بنظرم جایی رو که من هستم یه نقطه خوب برای ارت هست دلایل:
                        1- این نقطه نزدیک 30 متری دریا هست و باز زدن یک چاه 1.80سانتی متر به آب میرسیم و همیشه این وضعیت برقراره خصوصا تو حالت مد
                        2- آب نمک هم که همیشه براه
                        نظر دوستان هم این مطلب رو تایید میکنه؟

دیدگاه

سلام

بیشتر بستگی داره برای چه جایی می خایید صنایع درست و حسابی زمان تحویل کار از برگه هایی به نام تست شیت استفاده می کنند که مطابق استاندارد های بین المللی در آن برگه تست های لازم نوشته شده که توسط پیمانکار و در حضور ناظر انجام پس از تکمیل فرم ها و تایید کارفرما پروژه را تحویل می گیرند در مورد ارت تست اهمی لازم تا مقدار مقاومت از میزانی تطبق استاندارد پایین تر باشه بقیه جاها که دیدم آب دوغ خیاری هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط esafb52
                            با سلام مجدد به همه دوستان و تشکر از پاسخ هاتون بنظرم جایی رو که من هستم یه نقطه خوب برای ارت هست دلایل:
                            1- این نقطه نزدیک 30 متری دریا هست و باز زدن یک چاه 1.80سانتی متر به آب میرسیم و همیشه این وضعیت برقراره خصوصا تو حالت مد
                            2- آب نمک هم که همیشه براه
                            نظر دوستان هم این مطلب رو تایید میکنه؟
                            پس بیخودی نمک نریز خود دریا املاح به اندازه کافی داره و اگر توی آب باشه که دیگه میشکلی نداره فقط باید چکش کنی که فلز خورده نشه کا اگر ار زغال استفاده بشده بهتره

دیدگاه

[s]
                              [/s]با عرض سلام و خسته نباشی ایا ەستفاده از چاه های عمیق اب برای زمین کردن یک پروژه در هالی کە چاه در هال بهرە برداری هستش مشکلی ایجاد میکنه باتشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X