اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای پروژه طراحی فرکانس متر دیجیتال با آی سی های منطقی بدون میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای پروژه طراحی فرکانس متر دیجیتال با آی سی های منطقی بدون میکرو

سلام
    من یه پروژه آز منطقی دارم که خیلی هم براش وقت ندارم و راهنمایی میخام که البته چندتا مدار هم براش پیدا کردم که خیلی ازشون سر در نمیارم
    میخایم یه فرکانس متر دیجیتال با آی سی های منطقی بدون میکروکنترلر طراحی کنیم که از یک تا1999کیلوهرتز رو بتونه اندازه گیری کنه
    نمایشگرش هم شامل 4 سون سگمنت هست و دستگاه قابلیت اتورنج داره و دو LED برای رنج هرتز و کیلو هرتز داره و یک LED هم برای رنج overflow که اگر فرکانس بیش از1999 کیلو هرتز باشه این LED روشن میشه و نمایشگر خاموش!
    همچنین باید دارای بالاترین دقت ممکن باید باشه.
    توی توضیحات پروژه ذکر شده برای دستیابی به دقت بالا میتوانید از نوسانساز کریستالیxtal برای ایجاد سیگنال زمانی مرجع استفاده کنید.
    که من اصلا این قسمتشو متوجه نشدم ونمیدونم از چه قطعه ای در پروتئوس باید استفاده کنم؟
    دوستان! ما خیلی فوری به راهنمایی نیاز داریم و میخایم اگر بشه خودمون انجامش بدیم
    باتشکر

پاسخ : راهنمایی برای پروژه طراحی فرکانس متر دیجیتال با آی سی های منطقی بدون میکرو

نوشته اصلی توسط zmsh
    سلام
    من یه پروژه آز منطقی دارم که خیلی هم براش وقت ندارم و راهنمایی میخام که البته چندتا مدار هم براش پیدا کردم که خیلی ازشون سر در نمیارم
    میخایم یه فرکانس متر دیجیتال با آی سی های منطقی بدون میکروکنترلر طراحی کنیم که از یک تا1999کیلوهرتز رو بتونه اندازه گیری کنه
    نمایشگرش هم شامل 4 سون سگمنت هست و دستگاه قابلیت اتورنج داره و دو LED برای رنج هرتز و کیلو هرتز داره و یک LED هم برای رنج overflow که اگر فرکانس بیش از1999 کیلو هرتز باشه این LED روشن میشه و نمایشگر خاموش!
    همچنین باید دارای بالاترین دقت ممکن باید باشه.
    توی توضیحات پروژه ذکر شده برای دستیابی به دقت بالا میتوانید از نوسانساز کریستالیxtal برای ایجاد سیگنال زمانی مرجع استفاده کنید.
    که من اصلا این قسمتشو متوجه نشدم ونمیدونم از چه قطعه ای در پروتئوس باید استفاده کنم؟
    دوستان! ما خیلی فوری به راهنمایی نیاز داریم و میخایم اگر بشه خودمون انجامش بدیم
    باتشکر
    خوب من نمیدونم جوابم به موقع است یا دیگه دیر شده.
    ولی اساس کار اینه که شما یک شمارنده میذارید که با یک فرکانسی کار میکنه.
    از طرف دیگه ورودیتون رو پس از حذف dc به یک مدار مقایسه کننده میدید که سیگنال ورودی رو با ۰ مقایسه کنه. در این صورت هر بار که سیگنال شما از زیر صفر به بالای صفر بره یک لبه بالارونده تولید میشه. حالا شما میتونید توی یک بازه زمانی مشخص تعداد لبه های بالارونده رو بشمورید و فرکانستون رو اندازه بگیرید.
    مثلا اگر فرکانس مرجع ۱ هرتز باشه و در این مدت مدار شما 60000 لبه بالارونده داشته، فرکانس شما به دست میاد 60 کیلو هرتز.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X