اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مفهوم آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مفهوم آمپر

سلام
    من یه پاور کامپیوتر دارم و تصمیم دارم ازش به عنوان منبع تغذیه برای یه AVR و یه سری چیزای دیگه استفاده کنم.
    پاور من روش نوشته 3.3 ولت رو با 20 آمپر تامین میکنه، میخوام بدونم این 20 آمپر مشکلی به وجود نمیاره؟؟
    میکروی من میتونه با این جریان سالم کار کنه؟

پاسخ : مفهوم آمپر

سلام اگه مدار رو درست ببندی و جریان کشی ناشی از اتصال کوتاه مدار بوجود نیاد ،20 آمپر که هیچ 100 آمپر هم مشکلی بوجود نمیاره. ولی ولتاژ 3.3 برای راه اندازی میکرو اصلا مناسب نیست . باید 5 ولت باشه .
    باور کنيم تا چشم بر هم زنيم فرداست،حتي ميشود گفت فردا همين امروز است.
    اگرچه فردا را نميشود پيش بيني کرد،اما فردا را مي توان ساخت، از همين امروز،فکر همه چيز را بايد کرد، فکر داشته ها و دارايي ها را ، در يک کلمه فکر فردا را.

دیدگاه

پس چرا اگه جریان LEDکنترل نشه باعث سوختنش میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina21
        پس چرا اگه جریان LED کنترل نشه باعث سوختنش میشه؟
        در صورتی که ولتاژ بیشتر از ولتاژ نامی بهش بدیم باید جریانش رو کنترل کنیم تا نسوزه.
        دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina21
          پس چرا اگه جریان LED کنترل نشه باعث سوختنش میشه؟
          چونکه led یه نوع دیود هستش و اگه به نمودار مشخصه ولتاژ جریان دیود یه نگاه بیندازید ، متوجه خواهید شد که این نمودار غیر خطی است .یعنی مقاومت دیود وled غیر خطی است. و به ازای ولتاژ و جریان های مختلفی که به led اعمال میکنیم ،مقاومت داخلی led تغییر میکنه و هیچ گاه ثابت نیست.
          باور کنيم تا چشم بر هم زنيم فرداست،حتي ميشود گفت فردا همين امروز است.
          اگرچه فردا را نميشود پيش بيني کرد،اما فردا را مي توان ساخت، از همين امروز،فکر همه چيز را بايد کرد، فکر داشته ها و دارايي ها را ، در يک کلمه فکر فردا را.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X