اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ذخیره اطلاعات در حافظه دائمی At91sam7x256

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ذخیره اطلاعات در حافظه دائمی At91sam7x256

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان من می خواستم یک دیتایی رو بعد از قطع برق هم داشته باشم و نمی خوام از حافظه های EEPROM مجزا استفاده کنم توی ARM چه جوری میشه دیتایی رو توی حافظه دائمی قرار داد ادرس حافظه دائمی چنده ؟
    قم الکترونیک

پاسخ : ذخیره اطلاعات در حافظه دائمی At91sam7x256

کسی چیزی نمی دونه؟
    قم الکترونیک

دیدگاه

سلام
      اگر کسی اطلاعاتی داره بده

دیدگاه

کسی چیزی نمی دونه منتظر راهنمایی هستم ممنون
        قم الکترونیک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی صاحبی
          کسی چیزی نمی دونه منتظر راهنمایی هستم ممنون
          سلام
          والا من تا حالا این کار رو نکرده ام و نمیدونم چطوریه ولی چون دیدم هیچکی جوابتون رو نداده گفتم یه پیشنهادی بهتون بدم.
          یک همچین سوالی نیاز به دانش خاصی نداره جواب دادنش. کافیه دیتاشیت این میکرو رو مطالعه کنید. خودش توش نوشته دقیقا چطوری باید توی EEPROM اطلاعات بریزید.
          چرا از رو دیتاشیتش در نمیارید؟

دیدگاه

من یک چیزی رو الان دیدم.
            مثل این که این میکرو ها چون حافظه فلششون زیاده اصلا eeProm ندارن.
            اگر اینطور باشه مجبورید رو فلشتون بریزید.
            این کار رو هم نمیتونید با آدرس دهی انجام بدید. آدرس مال رمه و باسش کلا مجزاست.

چند تا راه به ذهنم میرسه. اولیش اینه که static رو قبل ار متغیری که میخواید پاک نشه بنویسید.
            مثلا

static int x = 53;

ببینید آیا این جواب میده یا نه؟ احتمال داره با همین مشکلتون حل بشه.
            اگر نشد بگید چند تا راه دیگه هم هست اون ها رو بهتون بگم.

پ.ن:
            الان به ذهنم رسید که اصلا جواب نمیده. ولی شما امتحان کنید. به امتحانش میرزه.
            اگر جواب نداد تنها راهتون اینه که روی فلش بریزید اطلاعات رو. این کار یک مقداری سخته. باید برنامه نویسی اسمبلی بلد باشید. نمیدونم آیا خود C این رو پشتیبانی میکنه یا نه. من برای این میکرو رو نمیدونم ولی سری مگا برای اینکه بتونید فلش رو دستکاری کنید باید از رجیسترهای z استفاده میکردید (r30 و r31). ولی این رو نمیدونم چطوری میشه این کار رو انجام داد.

دیدگاه

نمیشه اون راهی که شما گفتید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
                نمیشه اون راهی که شما گفتید.
                من دیتاشیتش رو داشتم مطالعه میکردم توضیح داده بود که از چه طریقی میتونید اطلاعات فلش رو دستکاری کنید.
                بهترین راه اینه که شما دیتا شیت این محصول رو مطالعه کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidreza.nayeri
                  من دیتاشیتش رو داشتم مطالعه میکردم توضیح داده بود که از چه طریقی میتونید اطلاعات فلش رو دستکاری کنید.
                  بهترین راه اینه که شما دیتا شیت این محصول رو مطالعه کنید.
                  بخواد بشه هم فکر کنم حسابی دردسر داره. اصلا بخاطر همین eeprom رو میذارن کنار حافظه فلش. شما بخوای برنامه بریزی رو فلش بوتلودر این کارو انجام میده که فکر نکنم کسی تمایل داشته باشه طرفش بره.

دیدگاه

حافظه فلش در محصولات آرم در memory map از یک آدرس شروع میشه که میتونی با اشاره گر ها به اون آدرس دست رسی داشته باشی
                    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

من دیتاشیتش رو خوندم حافظه ی eeprom نداره جناب hamidreza.nayeri خیلی ممنون بابت راهنمایتون مشکل من از اینجا شروع شد که تازه وارد انجام پروژه با میکروهای ARM شدم و فکر کردم مثل AVR اینها هم حافظه ی EEPROM دارن و PCB پروژه رو زدم و مونتاژ هم تموم شد اما حالا که نیاز به حافظه ی EEPROM دارم بد جوری گیر کردم
                      من متوجه توضیحاتت نشدم ولی اون چیزی که من یادم هست از متغییر های استاتیک که اینجا کاربردی نداره میکرو ریست بشه یا خاموش بشه متغییری که من می خوام پاک نشه از بین رفته راستی یک سوال حالا که PCB رو زدم دیگه نمیشه کاریش کرد کسی می دونه LCD کاراکتری حافظه ی EEPROM داره یا نه اگه داشته باشه ما یک متغییر رو می خواهیم حفظش کنیم بریزیم توی حافظه ی LCD

چند تا راه به ذهنم میرسه. اولیش اینه که static رو قبل ار متغیری که میخواید پاک نشه بنویسید.
                      مثلا

static int x = 53;

قم الکترونیک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                        حافظه فلش در محصولات آرم در memory map از یک آدرس شروع میشه که میتونی با اشاره گر ها به اون آدرس دست رسی داشته باشی
                        بله این حافظه مپ شده روی ۱ مگابایت اول ولی اینطوری نمیشه تغییرش داد. خودش مدار داره برای اینکار.

دیدگاه

من دیتاشیتش رو خوندم حافظه ی eeprom نداره جناب hamidreza.nayeri خیلی ممنون بابت راهنمایتون مشکل من از اینجا شروع شد که تازه وارد انجام پروژه با میکروهای ARM شدم و فکر کردم مثل AVR اینها هم حافظه ی EEPROM دارن و PCB پروژه رو زدم و مونتاژ هم تموم شد اما حالا که نیاز به حافظه ی EEPROM دارم بد جوری گیر کردم
                          من متوجه توضیحاتت نشدم ولی اون چیزی که من یادم هست از متغییر های استاتیک که اینجا کاربردی نداره میکرو ریست بشه یا خاموش بشه متغییری که من می خوام پاک نشه از بین رفته راستی یک سوال حالا که PCB رو زدم دیگه نمیشه کاریش کرد کسی می دونه LCD کاراکتری حافظه ی EEPROM داره یا نه اگه داشته باشه ما یک متغییر رو می خواهیم حفظش کنیم بریزیم توی حافظه ی LCD

مثلا

static int x = 53;

بله یک مقداری داره ولی زیاد نیست
                          LCD های کاراکتری هر خط شون بیشتر از ۱۶ بایت حافظه داره.
                          ولی این کار رو نکنید بهتره. به نظرم رو همون فلشتون بریزید.
                          اینقدر ها هم سخت نیست. من دیتاشیتش رو میخوندم به نظر نمیرسید مشکل داشته باشه. یک مداری هست که براتون حافظه فلش رو دستکاری میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidreza.nayeri
                            بله یک مقداری داره ولی زیاد نیست
                            LCD های کاراکتری هر خط شون بیشتر از ۱۶ بایت حافظه داره.
                            ولی این کار رو نکنید بهتره. به نظرم رو همون فلشتون بریزید.
                            اینقدر ها هم سخت نیست. من دیتاشیتش رو میخوندم به نظر نمیرسید مشکل داشته باشه. یک مداری هست که براتون حافظه فلش رو دستکاری میکنه.
                            یعنی توی الان میشه کاری کرد که توی فلش که وقتی میکرو ریست شد مقدار قبلیش پاک نشه ؟
                            قم الکترونیک

دیدگاه

یعنی توی الان میشه کاری کرد که توی فلش که وقتی میکرو ریست شد مقدار قبلیش پاک نشه ؟
                              آره دیگه. من هم برای همین گفتم روی فلش بریزید. برای اینکه دیگه PCB تون رو زدید و کاریش نمیشه کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X