اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه ریزی روی ای سی یا ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه ریزی روی ای سی یا ترانزیستور

چطور روی ای سی یا ترانزیستور برنامه نویسی کنیم ؟ (از صفر تا صد)
    امضاندارم. ميشه انگشت بزنم...؟

www.AsanService.ir

پاسخ : برنامه ریزی روی ای سی یا ترانزیستور

دوست عزیز اولین چیزی که باید بدونید این هستش که روی ترانزیستور تا اونجایی که من میدونم امکان برنامه ریزی وجود نداره با یک سرچ ساده توی گوگل میتونید کاربرد ترانزیستور ها رو متوجه بشید. :rolleyes:

اما در مورد برنامه نویسی روی آی سی باید خدمتتون بگم چندین مدل مختلف وجود داره اجازه بدید اینطوری بگم که شما می تونید روی میکروکنترلرها یا میکروپروسسورها برنامه نویسی کنید و برنامه ی مورد نظرتون رو بعد از نوشته شدن بر روی میکرو پروگرم کنید.

انواع و اقسام میکروکنترلر ها موجود می باشد برای مثال AVR,PIC,ARM,8051،همچنین FPGA ها و ... که برنامه هرکدام از آنها با زبانهای مختلف و با کامپایلرهای مختلف نوشته می شوند.

برای شروع به شما پیشنهاد میکنم در همین انجمن در مورد این میکروکنترلر ها تحقیق کنید از پروژه هایی که می توان با آنها انجام داد و همچنین توانایی های هرکدام از این میکروکنترلرها مطالب زیادی موجود هست.

بازهم سوالی باشه من در خدمتم - موفق باشی :biggrin:

دیدگاه

با چه زبان برنامه نویسی میشه روی میکروها برنامه نوشت ؟

www.AsanService.ir

دیدگاه

با سلام خدمت شما دوست عزیز
        با توجه به فرمایشات دوستمان
        چیزی که شما باید به اون مسلط باشی آشنایی با معماری میکرو کنترل ها (به نظر من با avr شروع کن) هست.
        سپس آشنایی با دانش برنامه نویسی هست که باز هم به نظر من با بسکام شروع کنید چون هم ساده تره و هم این که زود تر یاد می گیری.
        میکرو های avr انواع مختلفی دارند
        که به نظر من فعلا از سری atmega شروع کنید(مثلا:atmega8 )
        همیشه هم سعی کنید از پروژه ها آسون شروع کنی .
        Bascom و codevision دو کامپایلر معروف هستند که نظر من همون بسکامه
        بازم اگر سوالی بود بنده در حد توان در خدمتم.

دیدگاه

دوست خوبمون babak_micro توضیحات کاملی دادن اما چندتا نکته رو باید اضافه کنم :

شما با کامپایلر Code Vision باید با زبان C برنامه نویسی کنید و Bascom با زبان بیسیک خوب چیزی که مشخصه یاد گرفتن زبان بیسیک خیلی راحت تر از زبان C هست اما در نهایت با توجه انعطاف پذیری بالا و قدرت بیشتر زبان C کارهایی که می توان انجام داد بیشتر است.
          این نکته رو هم بگم و دوستمون اشاره کرده بودن بیسیک ساده تر هست و یادگیری اون خیلی سریعتر هستش و این بستگی به هدف شما از یاد گرفتن برنامه نویسی میکروکنترلر داره.

:nice:

دیدگاه

یعنی منظورتون اینه که با کامپایلر کد ویژن به زبان سی برنامه بنویسم؟

حالا برنامه نوشته شده رو چطور روی ای سی منتقل کنم ؟

www.AsanService.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.a
              یعنی منظورتون اینه که با کامپایلر کد ویژن به زبان سی برنامه بنویسم؟

حالا برنامه نوشته شده رو چطور روی ای سی منتقل کنم ؟
              بله دقیقا شما با زبان سی و کامپایلر کدویژن برنامه هاتون رو مینویسید و کامپایل می کنید و سپس فایل Hex تولید شده رو با استفاده از پروگرامر بر روی میکروی مورد نظرتون پروگرام می کنید.
              برای خرید پروگرامرهای آماده می تونید به فروشگاه جام جم - پاساژ امجد سر بزنید.
              در غیر این صورت به این لینک هم یه نگاهی بیاندازید اگه بتونید این پروگرامر رو بسازید میتونه کارتون رو راه بیاندازه
              http://www.techno-electro.com/267-%D...%86%DB%8C.html

دیدگاه

برای ساخت پروگرامر به آدرس
                http://www.techno-electro.com/267-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-AVR-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-USB-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C.h tml

رفتم ولی کسی نتونسته بود اونو درست کنه. ظاهرا مشکل داره.
                حالا کسی میتونه بگه چطور میتونم پروگرامر درست کنم ؟ (قطعات مورد نیاز و مدارش چیه ؟)

www.AsanService.ir

دیدگاه

سلام
                  یه نگاه به اینجا بنداز.
                  [move]http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=69860.0[/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.a
                    برای ساخت پروگرامر به آدرس
                    http://www.techno-electro.com/267-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-AVR-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-USB-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C.h tml

رفتم ولی کسی نتونسته بود اونو درست کنه. ظاهرا مشکل داره.
                    حالا کسی میتونه بگه چطور میتونم پروگرامر درست کنم ؟ (قطعات مورد نیاز و مدارش چیه ؟)
                    نه عزیزم من خودم ساختمش ازش هم استفاده کردم راضی هستم سعی میکنم در اولین فرصت اطلاعات کامل در مورد نحوه ی ساخت و راه اندازی این پروگرامر رو براتون بنویسم.
                    البته این نکته رو باید در نظر بگیرید که این پروگرامر در حد و اندازه خودش میتونه جوابگوی کار شما باشه نه در حد یک پروگرامر حرفه ای مثل TNM

دیدگاه

نوشته اصلی توسط babak_micro نمایش پست ها
                      با سلام خدمت شما دوست عزیز
                      با توجه به فرمایشات دوستمان
                      چیزی که شما باید به اون مسلط باشی آشنایی با معماری میکرو کنترل ها (به نظر من با avr شروع کن) هست.
                      سپس آشنایی با دانش برنامه نویسی هست که باز هم به نظر من با بسکام شروع کنید چون هم ساده تره و هم این که زود تر یاد می گیری.
                      میکرو های avr انواع مختلفی دارند
                      که به نظر من فعلا از سری atmega شروع کنید(مثلا:atmega8 )
                      همیشه هم سعی کنید از پروژه ها آسون شروع کنی .
                      Bascom و codevision دو کامپایلر معروف هستند که نظر من همون بسکامه
                      بازم اگر سوالی بود بنده در حد توان در خدمتم.
                      من میخام روی ایسی کنترلر یک فایل هکز بریزم چطور باید این کار رو انجام بدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza.0021 نمایش پست ها
                        من میخام روی ایسی کنترلر یک فایل هکز بریزم چطور باید این کار رو انجام بدم
                        سلام برای این کار ابتدا باید نوع میکرو رو مشخص کنید و با توجه به اون
                        یک پروگرامر که بتونه قابلیت پروگرام کردن اون میکرو رو داشته باشه تهیه
                        کنید و بعد با نصب اون روی pc از این طریق بتونید اون میکرو را پروگرام کنید
                        قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X