اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش تاریخ روی LCD توسط پردازش صدا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایش تاریخ روی LCD توسط پردازش صدا

سلام
    من می خوام صدارو با نرم افزار متلب ضبط و پردازش کنم سپس بتونم با گفتن تاریخ مثلا 92/11/14 این تاریخ رو نشون بدم.
    پست های مربوط به پروژه رو که خوندم پست آقا هادی رو توی این لینک دیدم
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=73917.msg440820#msg440820
    که توی پروژشون اعداد 0 تا 9 رو پردازش کرده بودن
    حالا من میخوام این اعداد رو بیشتر کنم وتا 31 (تعداد روزهای ماه) ببرم ، در این صورت به دلیل بالا رفتن الگو ها دقت تشخیص صدا و پردازش و مقایسه اون پایین میاد.
    برای رفع این مشکل باید در برنامه تعداد نمونه هارو بالا ببریم
    حالا مسئله اینجاست که وقتی تعداد نمونه هارو که در برنامه L=16 هست، بالا می برم به error می خورم و دلیل این error رو نمیدونم...
    برای بالا بردن دقت تشخیص علاوه بر تغییر مقدار L باید مقدار دیگه ای رو توی برنامه عوض کنم؟؟؟
    مشکل از کجاست و من چطوری می تونم دقت رو بالا ببرم و عددهای بیشتری رو پردازش کنم؟
    من قسمتی از برنامه رو براتون میذارم این قسمت مربوط میشه به برنامه main.m آقا هادی

پاسخ : نمایش تاریخ روی LCD توسط پردازش صدا

سلام. L تعداد فیلترهای، فیلتربانک مل هست. در صورتی که قصد داری تعداد نمونه ها(فایلهای ضبط شده به ازای هر عدد) رو بیشتر کنی، یه راه اینه که به ازای هر کدوم از نمونه ها، الگوریتم مقایسه (DTW) رو یک بار تکرار کنی و از خروجی همه میانگین گیری کنی تا خطا کمتر بشه.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هـادی
      سلام. L تعداد فیلترهای، فیلتربانک مل هست. در صورتی که قصد داری تعداد نمونه ها(فایلهای ضبط شده به ازای هر عدد) رو بیشتر کنی، یه راه اینه که به ازای هر کدوم از نمونه ها، الگوریتم مقایسه (DTW) رو یک بار تکرار کنی و از خروجی همه میانگین گیری کنی تا خطا کمتر بشه.
      راستش من فایل گزارشتون رو که خونده بودم صفحه 7و 8 درباره برنامه digit.m این طور توضیح داده بودید:
      «digit.m : این برنامه فایل های صوتی الگو را خوانده و ویژگی های آن را استخراج و ذخیره می کند.
      L=16 همان K تعداد ویژگی هاست که به صورت تجربی به دست آمده به این صورت که ابتدا 22 در نظر گرفته بودیم ولی با کاهش ویژگی ها تا 16 تغییری در نتیجه مشاهده نشد در نتیجه برای کاهش بار محاسباتی و حافظه که در اسمبلی اهمیت زیادی دارد همین تعداد را برای ویژگی ها در نظر گرفتیم.»
      این شد که متوجه شدم L همان تعداد نمونه هاست ولی مثل این که درست متوجه نشده بودم.
      در رابطه با DTW این که میگید برای هر نمونه یکبار تکرارش کنم منظورتون اینه که توی برنامه این الگوریتم رو به ازای تعداد نمونه ها بنویسم؟
      من از این قسمت برنامه چیزی متوجه نمی شم، اگر امکانش هست یکم بیشتر توضیح بدید...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هـادی
        یه راه اینه که به ازای هر کدوم از نمونه ها، الگوریتم مقایسه (DTW) رو یک بار تکرار کنی و از خروجی همه میانگین گیری کنی تا خطا کمتر بشه.
        درباره میانگین گیری ممکنه یکم توضیح بدید؟ من نمی دونم برنامه این قسمت رو چطوری بنویسم :sad:

دیدگاه

همون طور که نوشتی، L تعداد ویژگی هاست(=تعداد فیلترهای فیلتربانک مل) و ربطی به تعداد نمونه ها نداره.
          در روشی که گفتم این الگوریتم باید برای هر نمونه به صورت جداگانه اجرا بشه(تا مرحله به دست آمدن خروجی الگوریتم DTW) و بعد مقادیر خروجی برای نمونه های متفاوت هر عدد رو با هم جمع کن و به تعدادشون تقسیم کن و از این مقدار برای مقایسه کلاس خروجی استفاده کن.
          با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"

دیدگاه

من از هر کدام از اعداد 5 نمونه گرفتم ولی نمی دونم برنامه Digit.mو main.m را چطور تغییر بدهم در واقع نمی دونم که چطور ویژگی های هر عدد را داخل Word.mat ذخیره کردیم وچرا برای هر عدد هم به صورت جدا برای مثال 0.mat ذخیره کردیم؟ در تابع main فایل word.mat را load می کنیم چطور می فهمیم که تا کدام قسمت مربوط به کدام عدد است
            ممنون می شم راهنمایی کنید

دیدگاه

یک راه اینه که کل برنامه های Digit و main رو داخل یک حلقه بذاری(از 1 تا 5 به تعداد نمونه های هر کلاس) که هر بار محاسبه/مقایسه برای یکی از نمونه ها انجام بشه، و در نهایت کلاسی که میانگین فاصله DTW اون از نمونه تست کمتره به عنوان کلاس خروجی در نظر گرفته بشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X