اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از ترانزیستور به عنوان مصرف کننده توان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از ترانزیستور به عنوان مصرف کننده توان

سلام
    من یه آی سی دارم که حداقل جریان خروجی برای روشن شدنش 10 میلی آمپر هست حالا من می خوام یه ترانزیستور به عنوان مصرف کننده توان بزارم که حداقل 10 میلی آمپر از این آی سی بکشه و با اختلاف ولتاژ بین 1 تا 30 یعنی ترانزیستور رو در نقش یه مصرف کننده 10 میلی واتی تا 300 میلی واتی قرار بدم به نظر شما کار درست و اصولی هست یا اینکار اشتباه هست؟ لطفا منو راهنمایی کنید
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

پاسخ : استفاده از ترانزیستور به عنوان مصرف کننده توان

اصلا مدارتون چیه؟!

دیدگاه

مبدل Dc به Dc

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
        مبدل Dc به Dc
        خب سوالتون مفهوم نیست ، استفاده از ترانزیستور به عنوات مصرف کننده توان اصلاً برام معنی نداره اگه قرار بر مصرف کننده باشه معمولا مقاومت میذارن.

مدارتون رو بذارید تا بشه کمکتون کرد

دیدگاه

سلام

ترانزیستور را می خوای با چی بایاس کنی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soltanfarid
            سلام

ترانزیستور را می خوای با چی بایاس کنی؟
            ترانزستور با زنر بایاس شده و جریان بیس کاملا کنترل شده است طوری که مقدار اون از 0.1تا 6 میلی آمپر تجاوز نمیکنه و از پایه خروجی آی سی هم به عنوان تغذیه کننده کلکتور استفاده میکنم (Hfe= 50) در پوزیشن امیتر مشترک هم هستش یعنی امیتر مستقیم زمین شده و ولتاژ دو سر بیس-امیتر هم از 25 ولت بیشتر نمیشه طوریکه محدوده توان ایجاد شده در ترانزیستور ما (Vbe×Ic) بین 10 تا 300 میلی وات هست حالا میخوام ببینم اینکار اصولی هست یا نه؟اگه نه مشکلش کجاس؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
              ترانزستور با زنر بایاس شده و جریان بیس کاملا کنترل شده است طوری که مقدار اون از 0.1تا 6 میلی آمپر تجاوز نمیکنه و از پایه خروجی آی سی هم به عنوان تغذیه کننده کلکتور استفاده میکنم (Hfe= 50) در پوزیشن امیتر مشترک هم هستش یعنی امیتر مستقیم زمین شده و ولتاژ دو سر بیس-امیتر هم از 25 ولت بیشتر نمیشه طوریکه محدوده توان ایجاد شده در ترانزیستور ما (Vbe×Ic) بین 10 تا 300 میلی وات هست حالا میخوام ببینم اینکار اصولی هست یا نه؟اگه نه مشکلش کجاس؟
              سلام

به دلایلی از جمله نداشتن فیدبک این مدار کار نمی کند یا قطع می شود یا به اشباع می رود

استفاده از این روش امروزه اصولی نیست که ترانزستوری را خریده و بایاس کنیم

از یک منبع جریان که سینک می کند باید استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soltanfarid
                سلام

به دلایلی از جمله نداشتن فیدبک این مدار کار نمی کند یا قطع می شود یا به اشباع می رود

استفاده از این روش امروزه اصولی نیست که ترانزستوری را خریده و بایاس کنیم

از یک منبع جریان که سینک می کند باید استفاده کنید
                please More detail

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X