ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2013/01/20
    شيراز
    19
    0

بحث درباره سيستم هاي تشخيص مقصر در تصادفات

با سلام.
    من چند روز پيش تصادف كردم ولي مقصر من نبودم و به علت نبود شاهد و...نتونستم بي گناه خودم رو ثابت كنم مقصر شناخته شدم و كلي جريمه شدم .حالا اين تاپيك رو گذاشتم كه اگر درباره سيستم هاي تشخيص مقصر كه در دنيا وجود دارند اطلاعاتي داريد و يا اينكه ايده خاصي در اين باره داريد بيان كنيد.

با تشكر از همه كساني كه در اين تاپيك نظر خواهند گذاشت.
    2009/01/04
    10bit.ir
    1,215
    26

پاسخ : بحث درباره سيستم هاي تشخيص مقصر در تصادفات

به نظرم عکس گرفتن با گوشی همراه
    یکی از مدارکی میتونه باشه که لازمه
    البته قبل از بهم زدن صحنه تصادف
    به جهت تشخیص میکانیزه
    سیستمی مبتنی بر نقشه محل و همچنین عکس هوایی از صحنه میتونه بکار گرفته بشه
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد
    2013/01/20
    شيراز
    19
    0

تصادف ما زياد سنگين نبود و توي ترافيك بسيار شلوغ اتفاق افتاد. ماشين ها سانيمتري جلو ميرفتن. ماشين سمت راست من رفت جلو و انحراف به چپ پيدا كرد و قسمت انتهايي سمت چپ ماشينش با گوشه سمت راست سپر جلويي ماشينم برخورد كرد در اون لحظه من ترمز دستي رو بالا كشيده بودم و دنده هم خلاص بود و صحنه تصادف به علت شلوغي زياد و اينكه مجبور شديم ماشين ها رو به سمت راست خيابون ببريم كاملا بهم خورد.ولي راننده ماشين ادعا كرد كه من مقصرم و پليس هم منو مقصر اعلام كرد. اينو گفتم كه بگم تصادف ما در جاي بسيار محدود و بدون كمترين سرعتي بوده و تشخيصش با ماهواره و عكس هوايي و اين چيزا شايد غير قابل ممكن باشه.

آيا دستگاهي در دنيا هست كه اين طور تصادف ها رو بتونه پوشش بده؟
    يا اينكه پيشنهادي در اين رابطه داريد؟
    2011/07/28
    کرمانشاه
    453
    10

در شهرهای با مدیریت ترافیک پیشرفته
    در مناطق پرتردد شهری و نقاط حادثه خیز معمولا دوربین نصب میکنند. و یک راه تشخیص استفاده
    از تصاویر ضبط شده و تفسیر آن است.
    ولی در ایران زیرساختهای لازم وجود ندارد. و بهتر است بیشتر با قوانین تصادفات بیشتر اشنا باشیم تا سرمون کلاه نره
    مثلا اینکه در حالت کلی اگه دو ماشین پشت سر هم برخورد بکنن معمولا ماشین پشتی مقصر میشه. و اگر یک وقت فکر کردیم
    مقصر نیستم باید صحنه تصادف را تغییر ندهیم وگرنه پلیس صرف اکتفا به این قانون مقصرتون میکنه
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    مهم این است که چه درکى دارید . . .
    2013/01/20
    شيراز
    19
    0

كشور ما از لحاظ تكنلوژي خيلي عقبه و مسئولان محترم كاري به اين كارها ندارند.

نظرتون درباره سيستمي كه روي خود ماشين سوار بشه چيه؟

2011/07/28
    کرمانشاه
    453
    10

یک روش استفاده از موقعیت یاب جهانی با دقت بالا است که باید روی هر دو خودرو نصب بشه و اطلاعات اون تحلیل بشه بدین صورت لحظه برخورد دو خودرو شبیه سازی میشه و اطلاعات خوبی رو به کارشناس خبره برای بازسازی صحنه تصادف و تشخیص مقصر میده.
    اما این هم زیرساختهای زیادی میخواد که شاید از نصب دوربینهای مدار بسته هزینه و زمان بیشتری رو نیاز داره تا بهش برسیم.
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    2013/01/20
    شيراز
    19
    0

يعني هيچ چيزي توي دنيا وجود نداره كه احتياج ب زير ساخت و بقيه تشكيلات نداشته باشه و مستقيما روي ماشين افراد نصب بشه و خودش قادر به ثبت يا تحليل يا چيزايي از اين قبيل باشه؟
    2011/07/28
    کرمانشاه
    453
    10

مگه یه دوربین که تمام تصاویر اطراف خودرو رو ذخیره کنه که اون هم پیاده سازی عملیش خیلی راحت نیست
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    2013/01/20
    شيراز
    19
    0

[size=24pt]دوست دارم نظر بديد كه يه سيستم خوب در اين زمينه چه سيستمي ميتونه باشه و چ امكاناتي بايد داشته باشه [/size]
    2013/06/29
    11
    0

من همین الان (3و 15دقیقه نصفه شب :rolleyesکه داشتم پست هارو میخوندم!! فکر این بودم که مثه این سیستمایی که تو اتوبوس و کامیونهاست که سرعت رو در طول مسیر حرکتشون لاگ میکنه و خب مسلمآ زیر ساختی هم نمیخواد میدونید که خودش کار خودشو میکنه و به جایی ارتباط نداره...نظرم اینه اکثر ماشینا که سنسور دیجیتال سرعت سنج دارن الان دیگه و استفاده ازش راحته فقط یه سری سنسور دیگه لازمه حداقل واسه فرمون که اگه بشه نصب کرد در طول زمان میشه حرکت ماشینو تجسم کرد به این صورت که همه ی این اطلاعاتو لاگ کنه یه سیستمی و بعد با آنالیزش که خب مثلآ این خودرو در زمان x با این سرعت حرکت میکرده و بعد به فلان مقدار گردش به یه سمتی داشته...با این تفاسیر یه مورد مثل تصادف شمارو اگه تصور کنیم باز مشخص میشه که اون طرف به سمت شما انحراف داشته و در اون لحظه ماشین شما حرکت نداشته اصلآ.بنظرم میاد به واقعیت نزدیک باشه چون اکثر تصادفا رو بر همین اساس میشه تشخیص داد حالا یا با توجه به سرعت دوتا ماشین یا مثه این مورد با توجه به گردش و جهت حرکت دوتا ماشین در یه زمان!!حالا ایشالا که بقیه دوستانم نظر بدن ببینیم کاربردی میشه :nice:
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14