اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت رم ریدر - Memory Card Reader

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت رم ریدر - Memory Card Reader

با سلام

برای یک پروژه صنعتی مجبور بودم یک Micro SD بر روی برد اصلی قرار بدهم ( برای ذخیره اطلاعات و ... ) و همچنین یکی از قابلیت های این دستگاه متصل شدن به کامپیوتر و انتقال اطلاعات ذخیره شده بر روی حافظه بود که ساده ترین راه اون استفاده از آی سی های رم ریدر بود.
    بعد از کلی تحقیق متوجه شدم مطلب مفیدی در اینترنت وجود نداره فقط در انجمن ایران میکرو آقای مرتضی رحیمی کردمحله با آی سی GL827L این کار رو انجام داده.
    تصمیم گرفتم نقشه راه اندازی این آی سی رو براتون بزارم تا شما هم از امکانات جالب این آی سی استفاده کنید.

لازم هستش این رو هم بگم که خروجی این آی سی مستقیما به پورت USB متصل می گردد و یک درایو به کنار درایو های کامپیوترتون اضافه میکنه.

شما می توانید این آی سی را از سایت کویرالکترونیک خریداری کنید.

امیدوارم مطلبم مفید باشه

پاسخ : ساخت رم ریدر - Memory Card Reader

میشه بگید این ای سی رو از کجتا میشه تهیه کرد؟
    اسمم بابا برقيه مي دونين کارم چيه دلم مي خواد همه جا که با کمک شما
    مصرف برق کم بشه تا برقمون قطع نشه
    مصرف بي رويه کار خيلي بديه موقع پخش کارتون برق تلويزيون
    اگه يه دفعه بره حوصله مون سر مي ره
    هرگز نشه فراموش لامپ اضافي خاموش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen_Sir
      میشه بگید این ای سی رو از کجتا میشه تهیه کرد؟
      اگه یکم دقت کنید بالا نوشتم این آی سی رو می تونید از سایت کویرالکترونیک خرید کنید.
      :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohammad Baghmirani
        با سلام

برای یک پروژه صنعتی مجبور بودم یک Micro SD بر روی برد اصلی قرار بدهم ( برای ذخیره اطلاعات و ... ) و همچنین یکی از قابلیت های این دستگاه متصل شدن به کامپیوتر و انتقال اطلاعات ذخیره شده بر روی حافظه بود که ساده ترین راه اون استفاده از آی سی های رم ریدر بود.
        بعد از کلی تحقیق متوجه شدم مطلب مفیدی در اینترنت وجود نداره فقط در انجمن ایران میکرو آقای مرتضی رحیمی کردمحله با آی سی GL827L این کار رو انجام داده.
        تصمیم گرفتم نقشه راه اندازی این آی سی رو براتون بزارم تا شما هم از امکانات جالب این آی سی استفاده کنید.

لازم هستش این رو هم بگم که خروجی این آی سی مستقیما به پورت USB متصل می گردد و یک درایو به کنار درایو های کامپیوترتون اضافه میکنه.

امیدوارم مطلبم مفید باشه
        سلام. میشه یکم درمورد کارکردش ونحوهی راه اندازیش توضیح بدین؟این آی سی یه واسطه بین رم و کامپیوتر؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza7090
          سلام. میشه یکم درمورد کارکردش ونحوهی راه اندازیش توضیح بدین؟این آی سی یه واسطه بین رم و کامپیوتر؟
          سلام دوست عزیز
          در مورد راه اندازیش باید بگم که نقشه شماتیک موجوده چیز خاص دیگه ای هم وجود نداره و خروجی این آی سی متصل میشه به پورت USB.
          دقیقا،شما برای متصل کردن مموری کارت به کامپیوتر احتیاج به یک واسط دارید و این همون آی سی واسط هستش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohammad Baghmirani
            سلام دوست عزیز
            در مورد راه اندازیش باید بگم که نقشه شماتیک موجوده چیز خاص دیگه ای هم وجود نداره و خروجی این آی سی متصل میشه به پورت USB.
            دقیقا،شما برای متصل کردن مموری کارت به کامپیوتر احتیاج به یک واسط دارید و این همون آی سی واسط هستش.
            تشکر از پاسختون.چندتا سوال داشتم.سایت کویر الکترونیک نداشت قیمتش حدودا چنده؟تهران جایی سراغ ندارید داشته باشه؟
            داخل شماتیک schc1رممون هست دیگه؟اگه مینی رم استفاده کنیم چطورمیشه؟
            p1چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza7090
              تشکر از پاسختون.چندتا سوال داشتم.سایت کویر الکترونیک نداشت قیمتش حدودا چنده؟تهران جایی سراغ ندارید داشته باشه؟
              داخل شماتیک schc1رممون هست دیگه؟اگه مینی رم استفاده کنیم چطورمیشه؟
              p1چیه؟
              خواهش میکنم.
              چرا عزیزم سایت کویرالکترونیک داره لینکش رو نمیتونم اینجا بگذارم نمایش نمیده اما شما از شاخه ها(سمت راست سایت) قسمت آی سی ها و درایور ها برو به مبدل ها سپس توی اون صفحه دنبال آی سی GL827L بگرد.
              قیمتش توی سایت کویرالکترونیک 3500 تومن هستش.
              تهران میتونید از فروشگاه سعید در پاساژ امجد بپرسید احتمال داره داشته باشه.
              SDHC1 همون مموری کارت هستش.

دیدگاه

GL827L
                من این آیسی رو تهیه کردم ولی کامپیوتر فقط پیغام تشخیص ندادن دستگاه usb رو می زنه. اگه درایور یا قلق خاصی داره یکی کمک کنه.
                تو دیتا شیت برای پایه های 7 و 3 نوشته بود پاور دیجیتال و آنالوگ اینا دیگه چییه؟

دیدگاه

سلام لطفا توضیح بدید که p1 چی هست ؟

دیدگاه

از کجا مدارو دانلود کنم؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baghmirani نمایش پست ها
                      با سلام

امیدوارم مطلبم مفید باشه

سلام، ببخشید که تایپیک قدیمی رو بالا آوردم. لینک نقشه مشکل داره، میشه یه جای دیگه آپلود کنید.

دیدگاه

سلام دوستان محترم من نیاز به یک برنامه ای دارم وتا حدودی نوشتم ولی کمی مشکل دارم

اگر از دوستان با برنامه بسکام کسی هست بهم کمک کنه

اگر کسی با بسکام اشنایی داره واعصاب فولادی داره از طرفی تمایل به راهنمایی داره ممنون میشم در واتساپ با شماره 00639080193317
                        برام پیام بزاره
                        ونتیجه راهم توسایت میزاریم

دیدگاه

دوستان بنده این مدار ریدر رو ساختم بسیار خوب کار می*کند. فقط دراشماتیک یک خزان ه۱۰۰میکرو فارادی به پین ۱۳ ایسی متصل وبا زمین سری میشود این باعث ریست شدن مدارمیشود.:.خازن عدسی ۱۰۰میکرو در شماتیک اصلی وجود نداردارد. ودر صورت عدم استفاده مدار به صورت اتفاقی کار خواهد. کرد از ایسی gl827 با پکیج متفاوت نیز میتوانید برای ساخت رم ریدر با چند ورودی رم استفاده کرد
                          جدیدترین ویرایش توسط faridtt; ۰۱:۳۳ ۱۳۹۸/۰۶/۲۸.

دیدگاه

لینکت خرابه برادر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X