اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطع تغذیه مدار در یک ولتاژ خاص

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطع تغذیه مدار در یک ولتاژ خاص

سلام من یک مودم دارم که هنگام قطع برق دیگه نمیشه از اینترنت استفاده کرد به همین دلیل از یک باطری 12 ولت 7 امپر برای این مودم 9 ولتی استفاده کردم و خروجی مدار 9 ولت رگوله شده است اما مشکل اینجاست که وقتی ولتاژ باطری از 9 ولت کمتر شد این مقدار توانایی روشن نگه داشتن مودم رو داره اما باعث ریست شدن مداوم مودم و قطع و وصل اون ودر نتیجه صدمه شدید به مودم میشه حالا یک مدار خیلی ساده ترجیحا بدون ای سی و مقایسه گر و ... میخام اگر کسی داره یا میتونه راهنمایی کنه بزاره .میخام وقتی ولتاز ورودی مدار رگوله کننده از 12 به 9 ولت رسید دیگه ورودی کلا قطع بشه که مودم خاموش شه و دیگه با ولتاژ کمتر از 9 ( مثلا 8.5) کار نکنه..

پاسخ : قطع تغذیه مدار در یک ولتاژ خاص

ساده ترینش استفاده از اپ امپه
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
    ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

tl431. یه قطعه سه پایه که کاربردای زیادی داره. ولتاژ پایه رفرنس بیشتر از 2.5 ولت بشه کاتد به اند هدایت میکنه. میتونید با یه تقسیم ولتاژ مقاومتی 9 رو تبدیل به 2.5 بکنید و از روشن بودن tl431 برای روشن کردن ترانزیستوری که جریان کل مدار رو قطع و وصل میکنه استفاده بکنید. ولتاژ زیر 9 بیاد ولتاژ رفرنس زیر 2.5 میاد. tl431 خاموش میه و ترانزیستور سوییچ هم خاموش میشه. فقط خودتون باید مقداری به اصول طراحی اشنا باشید. باید مارتون هیسترزیس داشته باشه که تو ولتاژ مقایسه به نوسان نیفته. مثلا رو 8.5 خاموش بکنه و رو 9 روشن بکنه.

دیدگاه

دو تا پیشنهادم از من داشته باش:
        ۱.به جای رگلاتور معمولی از سوچینگ یا لااقل از LDO استفاده کن تا باطری دیرتر خالی کنه و زمان استفادت بالاتر بره.
        ۲.ولی من تغذیه مودمم رو به جای آدابتور و این چیزا مستقیما با یه رگلاتور 9V از 12V پاور کامپیوترم از داخل کیس گرفتم.
        اینطوری همزمان با کامپیوتر مودم روشن و با اون خاموش میشه مصرف برق و پریز بازی هم نداری.
        فقط یادتون باشه حتما اتصالاتو از کامپیوتر با وارنیش ایزوله کنید تا با اتصالی کامپیوتر تون به فنا نره.
        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m نمایش پست ها
          ساده ترینش استفاده از اپ امپه
          میشه بیشتر توضیح بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bapareza نمایش پست ها
            میشه بیشتر توضیح بدین
            شما باید از یه آپ آمپ در مد اشمیت تریگر استفاده کنید
            در نت مطالب بسیاری در این خصوص وجود داره که میتونید مطالعه بفرمایید
            آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .