اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال چیپ شبکه W5100 به AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال چیپ شبکه W5100 به AVR

سلام دوستان
    تا حالا کسی با چیپ شبکه W5100 یا W3100 کار کرده؟
    یه راهنمای کلی در این رابطه می خوام ؛ اینکه اتصال اون به AVR به چه صورته؟ کار باهاش راحته یا نه و یه سری راهنمایی های کلی :agree:
    من قبلا ENC28j60 رو با AVR استفاده کردم؛ همونطور که میدونید این چیپ تقریبا هیچ چی نداره و همه کارها باید توسط نرم افزار کاربر انجام بشه حتی یه Ping ساده
    با این اوصاف آیا کوچ کردن به W5100 کار درستیه یا نه؟

پاسخ : اتصال چیپ شبکه W5100 به AVR

دوست عزیز W5100 می تواند از طریق رابط باس SPI با پردازشگر خود (میکرو AVR یا هر پردازشگر دیگری که مجهز به باس SPI) ارتباط برقرار کند.
    توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mehdi1357
      دوست عزیز W5100 می تواند از طریق رابط باس SPI با پردازشگر خود (میکرو AVR یا هر پردازشگر دیگری که مجهز به باس SPI) ارتباط برقرار کند.
      مرسی از شما.آیا خودتون ازش استفاده کردین؟ یه سری راهنمایی کلی در این رابطه می فرمایید؟ :rolleyes:

باقی دوستان هم لطفا نظرشون رو در این رابطه اعلام کنن؟

دیدگاه

یعنی تو این انجمن با X هزار کاربر یک نفر پیدا نمیشه که از W5100 استفاده کرده باشه؟ :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
          یعنی تو این انجمن با X هزار کاربر یک نفر پیدا نمیشه که از W5100 استفاده کرده باشه؟ :angry:
          دوست عزیز آخه نحوه سوال کردن شما خیلی مهندسی نیست شما دقیقا مشکلتون رو مشخص نکرده اید و به صورت خیلی کلی سوالتون مطرح کردید. شما باید بگید تو چه مرحله ای دچار مشکل هستید یا دچار ضعف اطلاعات هستید تا دوستان بتونند به شما کمک کنند.

اما برای خالی نبودن عریضه باید خدمتتان عرض کنم یکی از ویژگی هایی که باعث محبوبیت W5100 شده پیاده سازی پروتکل های TCP/IP و همچنین UDP به صورت سخت افزاری در کنار لایه Phy (فیزیکال) است. در این آی سی شما با مقدار دهی چند رجیستر در داخل W5100 به سادگی می توانید تا چهار سوکت را به صورت همزمان در حالاتی مانند UDP یا TCP/IP باز کنید. و از طریق آن سوکت روی شبکه LAN دیتا بگیرید و بفرستید.

البته اگر با مفاهیم شبکه و پروتکل های آن آشنا باشد قطعا در کار با این آی سی مشکلی نخواهید داشت.
          در سایت شرکت WIZNET مثال های جامعی با میکرو کنتر لر های avr وجود دارد که می تواند به شما دید کافی در این مورد را بدهد.

دیدگاه

بله حق با شماست.
            ببینید سوال اصلی من اینه:
            در enc28j60 چون تمامی stack ها نرم افزاری هستند در نتیجه شما واسه ارسال یا دریافت یه سری اطلاعات ساده کلی مشکل دارید.
            تو برنامه هایی وب سروری که برای enc28j60 موجوده همشون یه webpage ساده زیر 1 کیلوبایت دارن چون واسه ارسال packet های بزرگتر کلی مشکل وجود داره.
            واسه همین من تصمیم گرفتم تا از w5100 استفاده کنم و سوال اصلی من هم اینه که اگه ما به عنوان مثال دیتای یه webpage هشت کیلوبایتی رو به w5100 تحویل بدیم ؛ این چیپ قادره این دیتا را به طور اتوماتیک به packet های 1500 بایتی تقسیم و ارسال کنه؟ یا بازم مثل enc28j60 مجبوریم ACK-num و SEQ-num و ... رو براش دستی تنظیم کنیم؟
            البته سوال های دیگه ای هم هست که بعدا می پرسم :icon_razz:

دیدگاه

یا بازم مثل enc28j60 مجبوریم ACK-num و SEQ-num و ... رو براش دستی تنظیم کنیم؟
              چه جالب دقیقا همون مشکل ما با ENC
              ضمنا توی شبکه هایی که دوربین IP پکت های فراوان از خودش میده ENC هنگ میکنه

دیدگاه

چی شد پس جناب Mehdi1357 گفتید سوالتون مهندسی نیست.
                خب ما غیر مهندسی پرسیدیم ندایی نیومد حالا هم که یه نمه مهندسیش کردیم مث اینکه همه مهندسا فراری شدن

کیست آن کس که مرا یاری کند؟ :rolleyes:
                نیست آن کس که مرا یاری کند :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
                  چی شد پس جناب Mehdi1357 گفتید سوالتون مهندسی نیست.
                  خب ما غیر مهندسی پرسیدیم ندایی نیومد حالا هم که یه نمه مهندسیش کردیم مث اینکه همه مهندسا فراری شدن
                  مثل اینکه خیلی عجله داری
                  این لینک و نگا بزن و فایل Rar رو دانلود کن . خدا کنه مشکلت حل بشه .

http://myfreescalewebpage.free.fr/tutorials/appnote_webserver/appnote_webserver.htm

دیدگاه

سلام دوستان
                    بحثتون به کجا رسید؟ :rolleyes:
                    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                    // - - - - - - - - - -
                    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                    // - - - - - - - - - -
                    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                    // - - - - - - - - - -

دیدگاه

اگه کسی در مورد نحوه ی اتصال پایه های تغذیه اطلاعی داره ، لطفا منو راهنمایی کنه :nerd:
                      در تصویر زیر ، 4 عددVCC داریم که دوتا برای دیجیتال و دوتا برای بخش آنالوگ استفاده می شوند ،

توی سخت افزارم ، این ولتاژها رو (مثلا 1.8v) دقیقا چطوری ایجاد کنم و به آی سی متصل کنم؟
                      ضمنا کل مدار من دیجیتاله و بخش آنالوگ ندارم ، تکلیف ولتاژهای آنالوگ چی میشه؟ :question:

Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                      // - - - - - - - - - -
                      برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                      // - - - - - - - - - -
                      اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                      // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سلام مهندسین گرامی
                        من یک ماژول w5100 از سایت eca خریدم میخوام راه اندازی کنم و با سرور هم کاری ندارم فقط میخوام یک سری اطلاعات از مثلا لپ تاب توسط این ماژول روی بردم بیارم و روی برد یک سری پردازش انجام بدم بعد دوباره ارسال کنم چون پردازنده من از خونواده xmega هست قابلیت LAN نداره و من مجبورم از این ماژول واسط استفاده کنم و همینطور مجبورم از xmega استفاده کنم.
                        اما سوالم اینه که میشه راهنماییم کنید تا بتونم این کار رو انجام بدم؟ کتابخونشو از کجا باید بیارم
                        لطفا راهنماییم کنید ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X