اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شمارش آفراد با سنسور نوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شمارش آفراد با سنسور نوری

با سلام:
    دوستان من میخواستم که با استفاده از سنسور نوری یک شمارش گر درست کنم تا با عبور اجسام از جلوی این سنسور و قطع ارتباط بین این دوسنسور عمل شمارش انجام شود.
    حالا من از چه نوع سنسوری استفاده کنم و نحوه اتصالشان به میکرو باید چگونه باشد با تشکر از شما.
    راههايي که به آينده ختم مي شوند رفتني نيستند، ساختني اند!
    No Risk, No Reward

پاسخ : شمارش آفراد با سنسور نوری

فکر کنم اولتراسونیک و یا اینفراد کافی باشه.
    در مورد مسائل جانبی هم فکر کنم بتونی همشو توی سایت پیدا کنی.
    جستجو کن پیدا میکنی.

دیدگاه

سلام
      یه راه راحت استفاده از مادون قرمز که به راحتی میتونی این کار رو انجام بدی
      اما اگه میتونی از لیزر هم استفاده کنی مثل فیلمهای خارجی
      البته بستگی به محیط شما داره
      آنچه سرنوشت ما را تعیین می کند ، شرایط زندگی ما نیست بلکه تصمیم های ماست .
      آنتونی رابینز

دیدگاه

دوستان بهتره این نکته رو در نظر داشته باشین واسه شمارش اگه فقط از یه سنسور مادون قرمز استفاده بشه، باید سنسور تو یه ارتفاعی نصب بشه که فرد در حال عبور فقط یه بار مسیر نوری رو قطع کنه.مثلا به موازات گردن افراد باشه.اما چون قد افراد با هم متفاوت هست،میتونه مشکل ایجاد بکنه.اگه ارتفاع نصب کم باشه،حرکت دست در حین راه رفتن یا حرکت پاها موجب قطع شدن بیش از یک بار مسیر و افزایش شمارش میشه و... پس بهتره حداقل از 2 سنسور( یا بیشتر) استفاده بشه و افزایش شمارش هم با الگوی خاصی انجام بشه.طبیعتا تعداد بیشتر سنسور(مثلا5تا با فاصله ی افقی تقریبی 2-3 سانت) میتونه دقت رو بالا ببره.محل مورد استفاده هم مهمه که افراد در حال عبور میتونن به موازات هم حرکت کنند یا نه؟ و...

دیدگاه

دوستان تشکر میکنم از اینکه پاسخ دادید,مساله اینه که من از مادون قرمز اولین باره که دارم استفاده میکنم و نمیدونم چجوری باید به میکرو وصلشون کنم هم گیرنده و هم فرستنده .در رابطه با تعداد دفعات شمارش هم چند راه دارم ولی در کل مشکلم نحوه اتصالشون به میکرو و ارتباط با هم است.
          راههايي که به آينده ختم مي شوند رفتني نيستند، ساختني اند!
          No Risk, No Reward

دیدگاه

این باید کمکتون کنه:

IR Sensor

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X