اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیلتر پایین گذر از نوع امپدانس پله ای با پاسخ باترورث و فرکانس قطع 2.5Ghz

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشخصات:
    1- امپدانس ورودی و خروجی فیلتر 50 اهم
    2- درجه فیلتر 6
    3- Zl = 20 اهم
    4- Zh = 120 اهم
    5- D = 1.58 mm
    6- er =4.2 (اپسیلون )

لطفا اساتید راهنمایی کنند.

اضافه شده در تاریخ :
    سوال اول: امپدانس پله ای چیه؟ (Hi-z Low-z)
    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -

پاسخ : فیلتر پایین گذر از نوع امپدانس پله ای با پاسخ باترورث و فرکانس قطع 2.5Ghz

البته عذر خواهی میکنم که من بی سواد توی تاپیکتون پست میدم ولی خب تاپیک یه مقدار گنگ هستش. شما این چیزایی که نوشتی نمی دونی چیه و می خوای بدونی یا می خوای طراحی کنی یا هر دوش؟

دیدگاه

پاسخ : فیلتر پایین گذر از نوع امپدانس پله ای با پاسخ باترورث و فرکانس قطع 2.5Ghz

نوشته اصلی توسط rozeh
      البته عذر خواهی میکنم که من بی سواد توی تاپیکتون پست میدم ولی خب تاپیک یه مقدار گنگ هستش. شما این چیزایی که نوشتی نمی دونی چیه و می خوای بدونی یا می خوای طراحی کنی یا هر دوش؟
      تاثیر امپدانس پله ای توی مسئله را نمیدونم ، میخوام طراحی کنم و با HFSS شبیه سازی کنم، شاید برای شما گنگ باشه
      // - - - - - - - - - -
      برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
      // - - - - - - - - - -
      اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
      // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
        سوال اول: امپدانس پله ای چیه؟ (Hi-z Low-z)
        به زبون ساده : نوعی فیلتر مایکرواستریپه که با کاربرد خطوط ماکرواستریپ با عرض زیاد و عرض کم به صورت یکی درمیان و پله ای قرار گرفتن ساخته میشه و به خاطر همین هست اسمش رو گذاشتن فیلتر با امپدانس پله ای

نکته : حالا تو فیلتر های ماکرواستریپ هر چی عرض خط بیشتر باشه امپدانش مشخصه ی خط کمتره داره و بالعکس

برای اینکه بیشتر با این فیلتر ها آشنا بشی یک عکس و نمونه از این فیلترهای ماکرواستریپ برات اینجا میزارم

تو شکل بالا اگه ببینی تعداد سلف ها و خازن ها مرتبه ی فیلتر رو نشون میده پس درجه فیلتر یعنی N=6 هست

حالا چرا ما دیگه از سلف و خازن تو فرکانس های بالا استفاده نمیکنیم و می آییم به جاش از این خط های ماکرواستریپ میزاریم؟

یکی به خاطر پایین بودن ضریب کفیتشونه و دوم اینکه سلف و خازن از فرکانس که بگذرن خاصیت سلفی و خازنیشونو از دست میدن .. حالا بگذریم

تا اینجارو داشته بعدا میام در مورد نحوه ی طراحیشم برات توضیح میدم

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=41852.0
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52915.0
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43336.0
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=37862.0
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43699.0

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : فیلتر پایین گذر از نوع امپدانس پله ای با پاسخ باترورث و فرکانس قطع 2.5Ghz

نوشته اصلی توسط محسن رهنما
          به زبون ساده : نوعی فیلتر مایکرواستریپه که با کاربرد خطوط ماکرواستریپ با عرض زیاد و عرض کم به صورت یکی درمیان و پله ای قرار گرفتن ساخته میشه و به خاطر همین هست اسمش رو گذاشتن فیلتر با امپدانس پله ای

نکته : حالا تو فیلتر های ماکرواستریپ هر چی عرض خط بیشتر باشه امپدانش مشخصه ی خط کمتره داره و بالعکس

برای اینکه بیشتر با این فیلتر ها آشنا بشی یک عکس و نمونه از این فیلترهای ماکرواستریپ برات اینجا میزارم

تو شکل بالا اگه ببینی تعداد سلف ها و خازن ها مرتبه ی فیلتر رو نشون میده پس درجه فیلتر یعنی N=6 هست

حالا چرا ما دیگه از سلف و خازن تو فرکانس های بالا استفاده نمیکنیم و می آییم به جاش از این خط های ماکرواستریپ میزاریم؟

یکی به خاطر پایین بودن ضریب کفیتشونه و دوم اینکه سلف و خازن از فرکانس که بگذرن خاصیت سلفی و خازنیشونو از دست میدن .. حالا بگذریم

تا اینجارو داشته بعدا میام در مورد نحوه ی طراحیشم برات توضیح میدم
          درود بر شما ، من در مورد نوع و عملکرد این فیلتر اطلاع دارم ، اما میخوام مراحل طراحی فیلتر را بعد از اینکه برای N=6 مقادیر سلف و خازن را پیدا کردیم بدونم
          متشکرم.
          // - - - - - - - - - -
          // - - - - - - - - - -
          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

مرحله ی بعدی میشه تعیین طول و پهنای استریپ ها (همون سلف و خازن ها) که نرم افزار ADS این کار رو انجام می ده، دستی محاسبه کردنش یه خورده وقت گیره، تا اونجایی که می دونم با روش تکرار باید به دست بیاد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eng narsis
              مرحله ی بعدی میشه تعیین طول و پهنای استریپ ها (همون سلف و خازن ها) که نرم افزار ADS این کار رو انجام می ده، دستی محاسبه کردنش یه خورده وقت گیره، تا اونجایی که می دونم با روش تکرار باید به دست بیاد .
              خوب ، این نرم افزارو از کجا پیدا کنم؟
              // - - - - - - - - - -
              // - - - - - - - - - -
              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سرچ کنید پیداش می کنید تو اینترنت

دیدگاه

سلام خسته نباشید
                  من دنبال همین مطلبی هستم ک شما چند ماه قبل دنبالش بودید
                  در صورت امکان اگه چیزی پیدا کردید واسم میل کنید
                  خیلی ممنونتون میشم http://www.eca.ir/forum2/Smileys/phpbb/agree.gif

دیدگاه

سلام.مهندسین گرامی طراحی فیلتر پایین گذر iir( باترورث) و میان نگذر fir (پنجره) را کسی میدونه؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X