ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2008/09/12
    Isfahan
    1,040
    234

فیلتر پایین گذر از نوع امپدانس پله ای با پاسخ باترورث و فرکانس قطع 2.5Ghz

مشخصات:
    1- امپدانس ورودی و خروجی فیلتر 50 اهم
    2- درجه فیلتر 6
    3- Zl = 20 اهم
    4- Zh = 120 اهم
    5- D = 1.58 mm
    6- er =4.2 (اپسیلون )

لطفا اساتید راهنمایی کنند.

اضافه شده در تاریخ :
    سوال اول: امپدانس پله ای چیه؟ (Hi-z Low-z)
    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -
    2012/12/30
    بوشهر
    3,206
    1,106

پاسخ : فیلتر پایین گذر از نوع امپدانس پله ای با پاسخ باترورث و فرکانس قطع 2.5Ghz

البته عذر خواهی میکنم که من بی سواد توی تاپیکتون پست میدم ولی خب تاپیک یه مقدار گنگ هستش. شما این چیزایی که نوشتی نمی دونی چیه و می خوای بدونی یا می خوای طراحی کنی یا هر دوش؟
    2008/09/12
    Isfahan
    1,040
    234

پاسخ : فیلتر پایین گذر از نوع امپدانس پله ای با پاسخ باترورث و فرکانس قطع 2.5Ghz

نقل قول نوشته اصلی توسط rozeh
    البته عذر خواهی میکنم که من بی سواد توی تاپیکتون پست میدم ولی خب تاپیک یه مقدار گنگ هستش. شما این چیزایی که نوشتی نمی دونی چیه و می خوای بدونی یا می خوای طراحی کنی یا هر دوش؟
    تاثیر امپدانس پله ای توی مسئله را نمیدونم ، میخوام طراحی کنم و با HFSS شبیه سازی کنم، شاید برای شما گنگ باشه
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -
    2008/12/15
    تهران
    563
    14

فیلتر پایین گذر از نوع امپدانس پله ای با پاسخ باترورث و فرکانس قطع 2.5Ghz

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید خیری
    سوال اول: امپدانس پله ای چیه؟ (Hi-z Low-z)
    به زبون ساده : نوعی فیلتر مایکرواستریپه که با کاربرد خطوط ماکرواستریپ با عرض زیاد و عرض کم به صورت یکی درمیان و پله ای قرار گرفتن ساخته میشه و به خاطر همین هست اسمش رو گذاشتن فیلتر با امپدانس پله ای

نکته : حالا تو فیلتر های ماکرواستریپ هر چی عرض خط بیشتر باشه امپدانش مشخصه ی خط کمتره داره و بالعکس

برای اینکه بیشتر با این فیلتر ها آشنا بشی یک عکس و نمونه از این فیلترهای ماکرواستریپ برات اینجا میزارم

تو شکل بالا اگه ببینی تعداد سلف ها و خازن ها مرتبه ی فیلتر رو نشون میده پس درجه فیلتر یعنی N=6 هست

حالا چرا ما دیگه از سلف و خازن تو فرکانس های بالا استفاده نمیکنیم و می آییم به جاش از این خط های ماکرواستریپ میزاریم؟

یکی به خاطر پایین بودن ضریب کفیتشونه و دوم اینکه سلف و خازن از فرکانس که بگذرن خاصیت سلفی و خازنیشونو از دست میدن .. حالا بگذریم

تا اینجارو داشته بعدا میام در مورد نحوه ی طراحیشم برات توضیح میدم

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=41852.0
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52915.0
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43336.0
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=37862.0
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43699.0
    2008/09/12
    Isfahan
    1,040
    234

پاسخ : پاسخ : فیلتر پایین گذر از نوع امپدانس پله ای با پاسخ باترورث و فرکانس قطع 2.5Ghz

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن رهنما
    به زبون ساده : نوعی فیلتر مایکرواستریپه که با کاربرد خطوط ماکرواستریپ با عرض زیاد و عرض کم به صورت یکی درمیان و پله ای قرار گرفتن ساخته میشه و به خاطر همین هست اسمش رو گذاشتن فیلتر با امپدانس پله ای

نکته : حالا تو فیلتر های ماکرواستریپ هر چی عرض خط بیشتر باشه امپدانش مشخصه ی خط کمتره داره و بالعکس

برای اینکه بیشتر با این فیلتر ها آشنا بشی یک عکس و نمونه از این فیلترهای ماکرواستریپ برات اینجا میزارم

تو شکل بالا اگه ببینی تعداد سلف ها و خازن ها مرتبه ی فیلتر رو نشون میده پس درجه فیلتر یعنی N=6 هست

حالا چرا ما دیگه از سلف و خازن تو فرکانس های بالا استفاده نمیکنیم و می آییم به جاش از این خط های ماکرواستریپ میزاریم؟

یکی به خاطر پایین بودن ضریب کفیتشونه و دوم اینکه سلف و خازن از فرکانس که بگذرن خاصیت سلفی و خازنیشونو از دست میدن .. حالا بگذریم

تا اینجارو داشته بعدا میام در مورد نحوه ی طراحیشم برات توضیح میدم
    درود بر شما ، من در مورد نوع و عملکرد این فیلتر اطلاع دارم ، اما میخوام مراحل طراحی فیلتر را بعد از اینکه برای N=6 مقادیر سلف و خازن را پیدا کردیم بدونم
    متشکرم.
    // - - - - - - - - - -
    // - - - - - - - - - -
    // - - - - - - - - - -
    2012/03/10
    4
    0

پاسخ : فيلتر پايين گذر از نوع امپدانس پله اي با پاسخ باترورث و فرکانس قطع 2.5Ghz

مرحله ي بعدي ميشه تعيين طول و پهناي استريپ ها (همون سلف و خازن ها) که نرم افزار ADS اين کار رو انجام مي ده، دستي محاسبه کردنش يه خورده وقت گيره، تا اونجايي که مي دونم با روش تکرار بايد به دست بياد .
    2008/09/12
    Isfahan
    1,040
    234

پاسخ : فيلتر پايين گذر از نوع امپدانس پله اي با پاسخ باترورث و فرکانس قطع 2.5Ghz

نقل قول نوشته اصلی توسط eng narsis
    مرحله ي بعدي ميشه تعيين طول و پهناي استريپ ها (همون سلف و خازن ها) که نرم افزار ADS اين کار رو انجام مي ده، دستي محاسبه کردنش يه خورده وقت گيره، تا اونجايي که مي دونم با روش تکرار بايد به دست بياد .
    خوب ، این نرم افزارو از کجا پیدا کنم؟
    // - - - - - - - - - -
    // - - - - - - - - - -
    // - - - - - - - - - -
    2012/03/10
    4
    0

سرچ کنيد پيداش مي کنيد تو اينترنت
    2013/12/25
    1
    0

سلام خسته نباشید
    من دنبال همین مطلبی هستم ک شما چند ماه قبل دنبالش بودید
    در صورت امکان اگه چیزی پیدا کردید واسم میل کنید
    خیلی ممنونتون میشم http://www.eca.ir/forum2/Smileys/phpbb/agree.gif
    2014/10/21
    3
    0

سلام.مهندسین گرامی طراحی فیلتر پایین گذر iir( باترورث) و میان نگذر fir (پنجره) را کسی میدونه؟؟
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10