اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اعلام خرابی توسط ارسال SMS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اعلام خرابی توسط ارسال SMS

من به دنبال ماژول و برنامه ای هستم که به کمک ان بتوان خرابی های دستگاه به صورت خود کار به مرکز SMS کند و بتوان از مرکز جهت رفع خرابی و یا ریست کردن دستگاه به وسیله SMS اقدام نمود
    در صورتی که دوستان اطلاعاتی دارند با ابراز آن ما را مطلع سازند

پاسخ : اعلام خرابی توسط ارسال SMS

سلام :

ما سال گذشته همچین پروژه ای را برای اعلام خرابی ایستگاه های BTS موبایل برای شرکت ارتباطات سیار پیاده کرده ایم ( البته با مشارکت یک شرکت خارجی)
    و تقریباً به این نوع پروژه اشراف کامل دارم .
    اگر مطرح کنید که چه چیزی را می خواهید اعلام خرابی کنید ( البته اصطلاح صحیح این نوع دستگاه Controlling & monitoring هستش ) شاید بتونم کمکتون کنم .

موفق باشید

دیدگاه

اکثر مشکلات با ریست بر طرف میشه داشتن گزارش اشکال و ریپورت برای کامل تر شدن پروژه بسیار سود مند میباشد
      ضمنا جهت ریست و از کارانداختن بعضی از قسمتها ویا کل سیستم و همینطور جهت شارژ مجدد سیستم

قیمت حدودی ماژول کسی میدونه

دیدگاه

سلام
        من می خواستم یک سری اطلاعات یک محیط ،مثل دما و رطوبت ،که به بوسیله یک دستگاه اندازه گیری شده رو از طریق sms هر 12 ساعت به یک شماره خاص ارسال کنم
        در مورد مدارات لازم برای ارسال sms کسی می تونه به من کمک کند. : :question:
        پیشاپیش از مساعدت شما متشکرم
        my e-mail:sozalah@yahoo.com

دیدگاه

کار بسیار راحتیه
          من قبلاً روی این پروژه کار کردم .
          طی 4 روز میشه کل پروژه مورد نظر شما رو جمع کرد ( 2 روز برای ساخت مدارچاپی و یک روز برای طراحی و یک روز برای تست )
          موفق باشید

دیدگاه

سلام به همه دوستان

کار بسیار راحتیه
            من قبلاً روی این پروژه کار کردم .
            طی 4 روز میشه کل پروژه مورد نظر شما رو جمع کرد ( 2 روز برای ساخت مدارچاپی و یک روز برای طراحی و یک روز برای تست )
            موفق باشید

حامد جان لطفا بیشتر توضیح دهید پروژه جالبی است !!

از کجا باید شروع کرد؟
            مرسی
            منتظریم :bye
            کمتر سخن گویم
            بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

سلام :

کار زیاد سختی نیست !
              کافیه که با یک MEGA 8 و یک سنسور رطوبت و دما ، رطوبت و دمای محیط رو بگیرید .
              اونوقت با استفاده از یک GSM Modsem سریال می تونید به راحتی اطلاعات را ارسال کنید
              یعنی این مودم بوسیله پورت سریال وصل میشه به میکرو و بعد با چند تا دستور اطلاعات مورد نیاز رو در یک SMS ارسال میکنید !
              کار ِبسیار بسیار راحتیه !

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پروشانی
                سلام :

کار زیاد سختی نیست !
                کافیه که با یک MEGA 8 و یک سنسور رطوبت و دما ، رطوبت و دمای محیط رو بگیرید .
                اونوقت با استفاده از یک GSM Modsem سریال می تونید به راحتی اطلاعات را ارسال کنید
                یعنی این مودم بوسیله پورت سریال وصل میشه به میکرو و بعد با چند تا دستور اطلاعات مورد نیاز رو در یک SMS ارسال میکنید !
                کار ِبسیار بسیار راحتیه !

موفق باشید

سلام دوست عزیز حامد پروشانی
                در صورت امکان بیشتر در باره GSM Modsem برایمان توضیح دهید. و دستورات آن
                متشکرم
                موفق باشید
                کمتر سخن گویم
                بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

سلام :
                  دوست عزیز GSM Modem که معرف حضور همگی هست !
                  چیز خاصی نیست جز یک فرستنده که با سیم کارت موبایل کار می کند و در واقع بخش مخابراتی یک موبایل است !
                  قیمتش از 50 هزار تومان هست تا 300 هزار تومان و کاربرد های بسیار وسیعی دارد !
                  به 2 صورت ماژولار و پک کامل هم میتونید پیداش کنید .
                  برای کسب اطلاع از قیمت ها و یا اجناس موجود در این زمینه به سایت RFphone.com مراجعه کنید .

اما از نظر دستورات :
                  هر مودمی بنابر امکاناتی که دارد دارای یکسری ATcommand هست که در datasheet آن وجود دارد و نیاز نیست شما گاهی کاملی از همه دستورات داشته باشید .

تنها چیزی که میتونم اضافه کنم اینه که کار با GSM Modem بسیار راحت و در عین حال بسیار جالب و مفید است و در پروژه های زیادی کاربرد دارد ! حتی در صنعت و اتوماسیون سیستمهای کنترل از راه دور !

پس اگر قصد دارید کار را با این مودم ها شروع کنید اصلاً نترسید چون کار بسیار راحتیه و با ساده ترین میکرو ها هم قابل راه اندازی میباشد !

موفق باشید

دیدگاه

سلام
                    حامد جان
                    می تونی یک مودم که زیاد گران نباشه و درد کار ما هم بخوره به ما معرفی کنی ؟؟
                    خودت با چه مدلش کار کردی؟؟؟
                    فرق مودم 50000 تومانی با 300000 تومانی در چیه؟

دیدگاه

سلام :

به لینکهای زیر مراجعه کنید :

قیمت 65000 تومان :
                      http://www.rfphone.com/files/TC35i.pdf

قیمت 120000 تومان :
                      GSM/GPS/USB modem
                      http://www.rfphone.com/files/G-103U.pdf

متاسفانه من با یک مدلی کارکردم که تو ایران موجود نیست ، چون برای ما از اسلوونی میفرستن .
                      منتهی این مدلهای که تو ایران هست زیاد هم بد نیست !

موفق باشید

دیدگاه

دوست عزیز قیمت هایی که برای GSM Modem وجود دارد وحشتناک است راه ارزانتری نیست که بتوان این کار را انجام داد
                        من میخوام این مدار رو برای کنترل گلخانه استفاده کنم و می خواهم هم با خط تلفن بتوانم دستگاه رو کنترل کنم و هم اطلاعات گلخانه رو از طریق SMS دریافت کنم شما چه پیشنهادی داری؟
                        اگه اطلاعات گلخانه رو با خط تلفن دریافت کنم GSM Modem بی خیال می شه برای این کار چه پیشنهادی دارین؟
                        my e-mail:sozalah@yahoo.com

دیدگاه

سلام دوستان
                          اگه بخوایم سیستم رو ریست کنیم. میشه با GSM MODEM این کار رو کرد.

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
                            این کارهائی در این پست بحث شده با یک گوشی موبایل مثل اریکسون t10s نیز انجام داد که هم از لحاظ پشتیبانی دستورات atcommand نسبتا کامل هست و هم خودش ارزان و با جستجوئی تو بخش avr زیر مجموعه gsm جالب بحث شده
                            موفق باشید

دیدگاه

اقا جون این بحث جالبی میشه ادامه بدید و یک نمونه معرفی کنید که قابل اجرا باشه سورس برنامه :wow:
                              http://services.nexodyne.com/email/i...3D/0/image.png

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X