اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل 24 ولت به 100- ولت buck-boost

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبدل 24 ولت به 100- ولت buck-boost

سلام
    توی فروم گشتم، ولی راجع به مبدل Buck-boost ولتاژ بالا مطلبی پیدا نکردم.
    من می خوام ولتاژ 24 ولت DC رو به 100- ولت تبدیل کنم. جریان خروجی خیلی کمه (کمتر از 50 میلی آمپر). هر چی جستجو کردم، آی سی ولتاژ بالا پیدا نکردم.
    مبدل Buck-boost رو شبیه سازی کردم با سعی و خطا، نهایتاً با سلف 1mH و یه ماسفت نوع P یه چیزایی جواب داد، ولی خروجی کمتر از 20mA جریان میده و کنترلی روی PWM نیست.

اگر کسی کار مشابه انجام داده، از آی سی خاصی استفاده کرده، ماسفت، دیود و بقیه قطعات مناسب برای این مدار رو می شناسه به من یه راهنمایی بکنه (ماسفت و دیود باید بتونن حدود 125 ولت رو تحمل کنن).
    بیایید با Google آشتی کنیم!

پاسخ : مبدل 24 ولت به 100- ولت buck-boost

مدارتو لطفا بزار ببینیم
    به سایت زیر هم یه سری بزن
    تو این سایت مقادیر دلخواه می دی اونوقت مقدار سلف و بقیه چیزا رو می ده

http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/smps_e.html#Ivw
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

شما می خواهید افزایش بدید پس از boost استفاده کنید

دیدگاه

ممنون سید :agree:
        این سایتها و شبیه سازی ها و ماشین حسابها همشون تئوری هستند. در عمل ما نیاز به ماسفت با پاسخ سریع و ولتاژ بالا هستیم به اضافه درایور ماسفت. من دیودِ 100 ولت سریع پیدا نکردم. خلاصه که، منظور من یه مدار عملی بود.
        به هر حال، ممنون. مسئله رو با سری کردن چند تا مبدل MINMAX حل کردم (چون واقعاً خوب کار می کنن).

آقا مسعود هم شق القمر کردند با این همه سلیقه و ذکاوت در جواب دادن به سوال بنده!! یه اسفند برا خودت دم کن عزیزم یه وقت چشم نخوری! بابا من تو صورت سوال گفتم چی می خوام، بعد شما اومدی شرحِ واضحات می کنی!؟! اونم اشتباه؟!!
        مبدل boost ولتاژِ مثبت رو مثبت می کنه نه منفی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
          ممنون سید :agree:
          این سایتها و شبیه سازی ها و ماشین حسابها همشون تئوری هستند. در عمل ما نیاز به ماسفت با پاسخ سریع و ولتاژ بالا هستیم به اضافه درایور ماسفت. من دیودِ 100 ولت سریع پیدا نکردم. خلاصه که، منظور من یه مدار عملی بود.
          به هر حال، ممنون. مسئله رو با سری کردن چند تا مبدل MINMAX حل کردم (چون واقعاً خوب کار می کنن).

آقا مسعود هم شق القمر کردند با این همه سلیقه و ذکاوت در جواب دادن به سوال بنده!! یه اسفند برا خودت دم کن عزیزم یه وقت چشم نخوری! بابا من تو صورت سوال گفتم چی می خوام، بعد شما اومدی شرحِ واضحات می کنی!؟! اونم اشتباه؟!!
          مبدل boost ولتاژِ مثبت رو مثبت می کنه نه منفی.
          اقای رستمی لطفا وقتی دوستان سعی در کمک به شما دارند اهانت نکنید بهشون. تشکر پیشکشتون ! ! !

در مورد این سایتها و ماشین حسابها شما کاملا در اشتباه هستید. کاملا درست محاسبه میکنن و بارها تست شده و جواب دادن. خدمتتون عارض بشم که وقتی در مورد ماسفت و قطعات سریع دیگه اطلاعاتی ندارید نظر ندید لطفا. اگه هم کسی جوابی بهتون نداده دلیلش اینه که شما لقمه اماده میخواید. با یه سرچ کوچیک تو نت یا تو همین فروم به قطعات زیادی میرسید. دیود 100 ولت با این جریان کمی که شما دارید فت و فراوونه. کافیه به خودتون زحمت بدید که به فروشگاههای الکترونیکی سری بزنید.

دیدگاه

خیلی ممنون از لطف شما آقای وزیری. گفتم که مشکلم رو جورِ دیگه ای حل کردم (البته اگه به نوشته ها دقت می کردید می دیدید).
            از پاسخ شما و انتقادتون بسیار متشکرم.

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
            اقای رستمی لطفا وقتی دوستان سعی در کمک به شما دارند اهانت نکنید بهشون. تشکر پیشکشتون ! ! !
            ضمناً، همینجوری چشم بسته از دوستان مجازیت دفاع نکن! قبل از قضاوت یکم نوشته ها رو بخون و بعد بیا برو به جنگ غریبه ها!
            تو نوشته قبلیم حداقل دو بار از سید تشکر کردم به خاطر راهنماییش.
            نوشته مسعود رو هم بخون . . . خودت قضاوت کن. البته قبلش نوشته اول و طرح سوال و درخواست راهنمایی بنده رو بخون.

محض اطلاع شما، کل مطالب فروم شما رو گشتم و مبدل مورد نظرم رو پیدا نکردم، بعد اومدم سوال مطرح کردم.
            آخرشم اینه، من لقمه آماده نمی خواستم، برداشت شما اشتباه بوده. من تو صورت سوال گفتم که اگر کسی کار کرده و بلده، من رو راهنمایی کنه...
            فلذا، جناب وزیری، بیشتر به حرفهای دیگران دقت کنید، ضرر نداره.

اولِ این نوشته هم از شما تشکر کردم، نگی نکردی! پیشکشِ خودت...

دیدگاه

چشم بسته؟؟؟ من با هیچکدوم از افرادی که پاسخ دادن حتی کوچیکترین صحبتی نداشتم تا به حال. گفته اقا مسعود هم هیچگونه توهینی نبود. فقط پیشنهادی داده بودن. فکر نمیکنم پاسختون مناسب بوده باشه. اشتباه ایشون توهین شما رو پوشش نمیده.

بنده هم دیدم که گفتید مشکل رو حل کردید ولی بازم ربطش به طرز صحبتتون رو پیدا نمیکنم. جالبته چون من با یه سرچ کوچیک تو گوگل ساختار کلی رو پیدا کردم . همچنین سید هم لینک محاسبه رو قرار دادن. تقریبا مشکل حل شده س از نظر بنده و اگه به پاسخی از این راه نرسیدید کوتاهی از خودتون بوده. مبدل های غیر ایزوله فوقالعاده ساده هستند. کنترولر pwm رو دیگه نمیتونید بگید تو فروم پیدا نکردید.

به هر حال من توهینی به شما ندیدم تو پستای قبلی که برخورد کردید. شما بهتره ادبیاتتون رو اصلاح کنید.

دیدگاه

نکته اینجاست که وقتی کسی چیزی بلد نیست یا تجربه ای نداره، بهتره نیاد وسط خودشو قاطی کنه و بیخودی جوابِ غلط بنویسه واسه بقیه. اگه اینجوری باشه هر موضوعی یه عالمه جواب داره که کلیش بیخودیه.
                بعضیا هم که به ظاهر چیزی بارشون هست بقیه رو حواله می دن به گوگل! ببینم پس اینجا رو درست کردن واسه چی؟! اشکالی داره کسی طرح مسئله کنه و بقیه در حد سوادشون راهنمایی کنن؟ یا اگه کسی سوالی داره یا تجربه ش کمه نباید بیاد بپرسه؟ باید بره جای دیگه دنبالش بگرده؟!

هان، راستی اون قسمت خیلی جالب بود که گفتی "تقریباً مشکل حل شده ست از نظر بنده"!! :biggrin:

دیدگاه

اینجا واسه هر چی باشه واسه مدار اماده نیست. بنده ادعایی ندارم که باسوادم. شاید من هم فقط در ظاهر اطلاعات کمی داشته باشم. مطمئنا در مقابل 90 درصد افراد فروم بیسواد ترینم. منم مثل شما. ولی عرف اینه که خودتون راجع به مسئله تحقیق بکنید و یافته هاتونو بگید و در مورد ادامه راه سوال بفرمایید. در اونصورت من و بقیه در خدمتتون هستیم و سوال رو در حد سوادمون جواب میدیم. در کل سوال باید سوال باشه دیگه. سوالی که با یه سرچ کوچیک به جواب میرسه رو کسی جواب نمیده. حداقل تو این فروم که اینطوری بوده.

تنها مشکلی که تو این پروژه ممکن بود توش به مشکل بخورید درایو کردن گیت بود که مطمئنا اگه بهش میرسیدید کسایی بودن که جوابتون رو بدن. میتونید با یه چرخ کوچی تو همین فروم ببینید که چه نوع سوالاتی جواب داده میشن.

پس بهتره اول خودتون دنبال راه حل بگردید و فقط مشکلات رو مطرح کنید.

دیدگاه

فرمایش شما درسته.
                    بهتر بود از اول خودم می رفتم و اساسی می گشتم راجع بهش.

به هر حال ممنون بابت اظهار نظر و انتقاد. و ببخشید که با لحن تندم باعث ناراحتی شما شدم.

آقا، مبدل 100- ولت با سری کردنِ 3 تا MINMAX (هر کدوم دو خروجی 15+- ولت) حل شد :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X