اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ربات امدادگر

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ربات امدادگر

بازم سلام .
    از بچه های این سایت کسی نمی تونه به من کمک کنه ؟...
    بد جوری به کمک شما نیاز دارم .
    مرسی . حسابی
    ن به الكترونيك و رباتيك علاقه وافري دارم.

ربات امدادگر

سلام . خوبی دوست عزیز ؟
    تا جایی که من سواد دارم شما برای این کار چند تا راه دارید ( کاری به قسمت مکانیکش ندارم به فرض اینکه در محل حادثه حاضر شدید و حالا می خواهید تشخیص بدید که اینجا کسی احتیاج به کمک داره یا نه)

1- اول اینکه از پردازش تصویر استفاده کنید . به این معنی که بعد از اینکه ربات ثابت شد یه مدت از منظره ای که میگره تصویر بگیره اگه تصویری که میگیره در حد مشخصی تغییرات داشت اون محدوده رو مشخص کنه و به سمتش حرکت کنه ( مثلا حرکات بسیار کم مصدوم)

2- از سنسور هایی استفاده کنید که بازدم رو دنبال کنه ( دی اکسید کربن) از این طریق هم میشه مصدوم رو پیدا کرد.

از نظر عملی به نظرم روش اول پیاده سازیش مشکلتره ولی بهتر جواب میده . روش دوم باید کلی بگرده و جابه جا بشه تا بتونه به هدفش برسه .
    دوستان دیگه کمک کنن .
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

ربات امدادگر

تو روش اول شما باید حداقل یه سیستم سخت افزاری با کلی لوازم جانبی راه بندازید
      که اگه ربات تو وضعیت های خاصی به کار بره ممکنه جواب نده و یا با مشکل مواجه بشه

در حالت دوم اگه مصدوم تو محلی باشه که اتش سوزی اتفاق افتاده دیگه اصلا به درد نمی خوره

دیدگاه

ربات امدادگر

سلام بر دوستان عزیزم آقا محمد و آقا رضا
        برای ساخت این رباط قطعات الکترونیکی که نیاز می باشند را لطفا لیست کنید.
        همچنین برای تشخیص موجود زنده در زیر آوار آیا میتوان از سنسور PIR استفاده کرد؟ این سنسور تا چه فاصله ای می تواند گرمای بدن انسان را سنس کند؟
        برای دیدن مناظر زیر آوار آیا می توان از دوربین مدار بسته استفاده نمود؟
        حتما قطعات الکترونیکی مورد نیاز را لیست کنید.
        بسیار ممنون
        WANT INFORMATION ABOUT PLC OMRON.

دیدگاه

ربات امدادگر

سلام . خوبی مهدی جان ؟
          آقا من خلاصه بگم این پروژه ربات امداد گر در سطح فوق یا در حد پروژه پایان دوره کارشناسی انجام میشه . به این راحتی ها نیست . من ( رضا جان رو مطمئن نیستم) فقط یه اطلاعات مختصری در این زمینه دارم . این قضیه خیلی خیلی مفصل هست .
          ربات قطعا باید به صورت بی سیم هدایت بشه حال فقط همین بخش مخابراتیش مثلا برای ارسال تصویر به یه مونیتور کار خیلی مشکلیه ( اون توی یه محیطی که تازه خراب شده و امکان هر جور چیزی هست ) .
          بنابراین اینطوری نمیشه گفت که یه سری لیست قطعات بدیم و بشه به راحتی سرم بستشون و در نهایت یه ربات داشته باشیم . به نظرم من اگه بار اولی هست که می خواهید ربات بسازید یه ربات خط خوان یه ربات لابیرنت طراحی کنید . این دو تا ربات هم برای خودشون عالمی دارن . بعدش اگه خواستید خرد خرد این ها رو ارتقا بدید تا در نهایت بتونید یه ربات امداد گر بسازید .
          موفق باشید .

دیدگاه

ربات امدادگر

سلام دوستان همین قدر که شما فکر انجام این کار افتادید ارزش داره به نظر من برای ساختن این روبات احتیاج به سه تا مهندسه یکی الکترونیک ویکی مکانیک واخریش هم مهندس متالوژی
            مهندی الکترونیک که باید قسمت کنترل طراحی کنه مهندس مکانیک قسمت مکانیکی ربات طراحی کنه و مهندس متالوژی باید الیاژی به کار ببره که این روبات هم در سرما هم در گرما بتونه به کار خودش ادامه بده اصلا کار مشکلی نیست باید فقط تلاش مضاعف کنید بیشتر از انسانهای معمولی موفق باشید
            فهبني صبرت علی عذابک فکیف اصبرعلی فراقک
            گیرم که برعذاب توصبر کنم ،چگونه بر جدایی ات شکیبایی ورزم

دیدگاه

ربات امدادگر

این را HADISآ‌ نوشته است :

بازم یه سلام .
              آقای نحوی ممنون از این که در مورد نحوه ی ساخت من و راهمنایی کردید . گفته بودید در مورد ساخت روبات بهتره اول یه روبات لابیرنت یا یه رویات خط خوان رو بسازیم اما من قبلاُ روبات خط خوان رو ساختم . حتی اگه من این روبات رو هم نساخته بودم بازم شما مطمئن باشید من به هیچ وجه از ساخت روبات امدادگر منصرف نمی شدم. مثل اینکه شما فراموش کردید که هرکاری با پشتکار و اراده و توکل به خدا هرچند هم خیلی سخت اما آسون می شه .
              پس این قدر با نا امیدی حرف نزنید ( هرچند می دونم تقصیری ندارید و این همه نا امیدی فقط به خاطر فشار مضاعف امتحاناتون مطمئن باشید ما واسه ی شما دعا می کنیم ) پس من هنوز هم به کمک دوستانم در این انجمن امیدوارم .
              با آرزوی موفقیت شما . حسابی

دیدگاه

ربات امدادگر

سلام . خوبی دوست عزیز ؟

1- خواهش میکنم پست هاتون رو در موضوعات خودش قرار بدید تا مطالب پراکنده نشه .

2- خیلی خیلی خوشحالم که هر چی ما میگیم شما بازم کم نمیاری ، انشالله اگه اومدید رشته الکترونیک قطعا در این رشته به جایی خواهید رسید .

3- در مورد کمک در مورد پروژه . باید با کسی که یه بار این ربات رو ساخته صحبت کنیم ببینیم از چه روشی استفاده کرده که ما دوباره چرخ رو از اول اختراع نکنیم . بعدش روی ایده اون نظر بدیم تا برسیم به یه نتیجه منطقی . بعد کار رو تقسیم بندی میکنیم تا ابعادش مشخص بشه . بعدش هم که دیگه خدا بزرگه .

به نظرم توی اینترنت یه سرچی بکنیم یه چند تایی سایت که این مسابقات رو برگذار کردن رو بشه پیدا کرد از روی عکس ربات ها هم میشه فهمید که از چه روشی استفاده کردن .

در مورد امید گفته بودید . در مورد آدم ها زود قضاوت نکنید . ( نظراتی که من دادم با توجه به این بود که شما گفتید من دانش آموز هست ) .
                توی برق یه اصطلاح هست همیشه به خاطر بسپاریدش : "" کار نشد نداره "" ولی بسته به مدت زمان کار و تعداد افراد و ابزار کافی و ... .
                موفق باشید .

دیدگاه

*Mosabeghate Jahani Rescue*

سلام به دوستان خوبم
                  من یه سری عکس مربوط مسابقات(RC(Rescue جهانی سال2001و2003ایتالیاو2004 پرتغال دارم دیدنشون ضرر نداره و با محیط مسابقات جهانی آشنا می شید
                  ولی متاسفانه سرعت کانکشن من پائینه و عکس ها حجمشون بالا.
                  انشاالله در فرصت مناسب همین نزدیک ها براتون می گذارم سایت

تیم صدرا دانشگاه شریف از پردازش تصویر استفاده کرده بود که دوسال متوالی درجهان اول شد
                  البته اون مکانیکش حرف نداشت
                  مثل ملخ بود که شش تا چرخ داشت هرچرغ دارای 360 درجه آزادی حرکت دورانی بود که خودش امتیازخوبیه
                  چون توی مسابقات معمولا موانع باعث میشه که روبات واژگون بشه
                  درمورد سوال یکی از دوستان درمورد نحوه شناسائی مصدوم
                  باید بگم روش راحتی هست اونم استفاده از سنوسورها آلتراسونیک هستش که برای تشخیص حرکت مصودم میتونه استفاده بشه که اگر توی محیط الودگی فرکانسی نباشه دقت و سرعت تشخیص بالائی خواهد داشت
                  که یکی از تیم های آمریکائی مسابقات جهانی 2001 امریکا از این تکنیک استفاده کرده بود
                  من فیلمشو رو دارم ولی همگی حجم بالائی رو دارا هستند و متاسفانه قابل پلود نیستند
                  ـا عشق بگـو ، صــداي پــــايــي آمــد
                  بـــوي نـــفـــس دل آشــنـــايــي آمــد

در کــوچــه مــتـــروک دل غــمــزده ام
                  آواي خـــوش خـــدا ، خـــدايــي آمـــد

دیدگاه

ربات امدادگر

این را HADISنوشته است.

سلام .
                    آقای نحوی فکر می کنم قبل از هرچیز بهتره بابت ارسال پراکنده ی مطالبم از شما عذر خواهی کنم . این و به حساب فکر آشفته و پریشون من بذارید . راستش و بخواید من بعد از آخرین مکاتبه شما با یه چند نفر از مهندسین الکترونیک که در ساخت روبات قبلی هم به من خیلی کمک کرده بودند ، تماس گرفتم فکر می کنم این آقایون نزدیک به سه چهار دوره در مسابقات روباتیک شرکت کردن و چند تا مقام کشوری رو هم کسب کردند . وقتی نظر اون ها رو در این باره پرسیدم یه اطلاعات کاملی رو در این باره از من خواستند. من کل مطالبم رو واسشون فرستادم . اما هنوز نتیجه رو از اونا نپرسیدم . احتمال داره امروز حضوراُ بخوام خودشون و ببینم و در مورد پروژم باهاشون صحبت کنم . و مهمتر از همه ی این ها اینکه یه سری عکس هم از روبات های اونها تهیه کنم و واستون ارسال کنم. فقط امیدوارم این دوستان بتونند در ساخت روبات به من کمک کننند . ( شما هم دعا کنید )
                    شما هم هیچ وقت هیچ دانش آموزی رو دست کم نگیرید . البته لطفاُ ( اگه بدونید این جا همه از دست ما چند تا به ستوه اومدن ، وآقای خادم هم خیلی وقتا از بس ازشون سوال می پرسیم که هاجو واج فقط بهمون نیگاه می کنن )

دیدگاه

ربات امدادگر

دوست عزیز
                      نمی دونم شما چرا تو هر پستتون اینو یه جوری ذکر می کنید که منو دست کم می گیرد
                      اصلا هم چین چیزی اینجا نیست
                      ما همه خیلی خوشحال هستیم ادم علاقمندی مثل شما بین ماهست
                      مطمئن باشید هیچ فکر و. کاری غیر قابل تصور و انجام نیستش
                      الکترونیک خودش علمی که توش هروقت بگی می تونم
                      می تونید تو کارهاتون موفق بشید

دیدگاه

ربات امدادگر

دوستان عزیز سلام .
                        اول تشکر از آقا رضا که حرف دل من رو زد .
                        دوم به نظرم این بحث رو ادامه ندیم بهتره . من در پاسختون که گفتید دانش آموز ها رو دست کم نگیرید عرض میکنم اگه فکر می کنید من دانش آموز ها رو دست کم گرفتم ، باید من رو ببخشید و سعی می کنم جوری صحبت نکنم که اینطوری ازش برداشت بشه چون ابدا چنین تصوری ندارم .
                        ولی در مورد ربات :
                        خیلی خوبه که به مهندس هایی که این کار رو کردن دسترسی دارید . تا میتونید ازشون اطاعات کسب کنید . در مورد وسیله ای که در بیمارستان ها استفاده میشه مطلبی نگفتید ؟ اونها چطوری کار میکنن ؟
                        موفق باشید .

دیدگاه

ربات امدادگر

دوست عزیز
                          می دونید ما تقریبا تو یه اخلاق شبیه هم هستیم
                          من تو دانشگاه بعضی وقت ها که از استادام سوال می پرسم هنگ می کنند
                          چون همیشه تو ذهنم تمام مشکلاتم موج می زننه
                          ببینید
                          بهتره اول سعی بکنید ببیند تو کدوم جاده هستید
                          راه چقدر درازی خواهید داشت
                          می دونید واقعا می فهمم چقدر شوق دارید
                          و چقدر هم عجله

دیدگاه

ربات امدادگر

نوشته شده توسط HADIS
                            سلام .
                            آقای حاجی زاده و آقای نحوی ببخشید از اینکه نارحتتون کردم راستش و بخواید چون من یه خورده زیادی حساسم واسه همین فکر کردم شما منو دست کم گرفتید . بازم معذرت .
                            اما در مورد روبات من فردا بعد از ظهر با مهندسها قرار دارم . پیش از فرستادن این ایمیل هم با آقای بناپور یکی از مهندسین الکترونیک قرار داشتم . و تمام مدت فقط داشتن به من می گفتن که کار خیلی سختی . اما راستش رو بخواید من هر کاری که سختی بیشتری داشته باشه رو بیشتر دوست دارم . اگه بگم من حاضرم حتی تا یک هفته هم نخوابم و غذا هم نخورم اما فقط روی پروژم کار کنم شاید باور نکنید . اما من دوست دارم ر طوری شده شروع کنم الآن دقیقاُ یک هفتست که من و دوستم صبح ها تا ساعت یازده و نیم این جا تو این پژوهشسرای دانش آموزی هستیم و بعد از ظهر ها هم از ساعت سه تا هفت .
                            با اینکه همه تو این روزا فکر استراحتند من و دوستم سخت مشغول کاریم پس اصلاس دلم نمی خواد زحمتام بی نتیجه بمونه . شاید این همه اصرار واسه ساخت روبات هم واسه همین .
                            در پایان هم بازم معذرت می خوام و هم ممنونم .
                            حسابی

دیدگاه

ربات امدادگر

دوست عزیز
                              معروفه که
                              نابرده رنج گنج میسر نمی شود
                              ببخشید
                              می دونی اساس الکترونیک خوندن چیه
                              نه سوادخیلی بالا نه علم ریاضی خیلی زیاد
                              بلکه یه نوع سماجت(نه جهالت)
                              هرکاری امکان پذیره درصورتیکه اصولی پیش بره
                              خیلی خوب