ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
    2006/04/20
    yazd
    2
    0

ربات امدادگر

بازم سلام .
    از بچه های این سایت کسی نمی تونه به من کمک کنه ؟...
    بد جوری به کمک شما نیاز دارم .
    مرسی . حسابی
    ن به الكترونيك و رباتيك علاقه وافري دارم.
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    34

ربات امدادگر

سلام . خوبي دوست عزيز ؟
    تا جايي كه من سواد دارم شما براي اين كار چند تا راه داريد ( كاري به قسمت مكانيكش ندارم به فرض اينكه در محل حادثه حاضر شديد و حالا مي خواهيد تشخيص بديد كه اينجا كسي احتياج به كمك داره يا نه)

1- اول اينكه از پردازش تصوير استفاده كنيد . به اين معني كه بعد از اينكه ربات ثابت شد يه مدت از منظره اي كه ميگره تصوير بگيره اگه تصويري كه ميگيره در حد مشخصي تغييرات داشت اون محدوده رو مشخص كنه و به سمتش حركت كنه ( مثلا حركات بسيار كم مصدوم)

2- از سنسور هايي استفاده كنيد كه بازدم رو دنبال كنه ( دي اكسيد كربن) از اين طريق هم ميشه مصدوم رو پيدا كرد.

از نظر عملي به نظرم روش اول پياده سازيش مشكلتره ولي بهتر جواب ميده . روش دوم بايد كلي بگرده و جابه جا بشه تا بتونه به هدفش برسه .
    دوستان ديگه كمك كنن .
    موفق باشيد .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

ربات امدادگر

تو روش اول شما بايد حداقل يه سيستم سخت افزاري با كلي لوازم جانبي راه بندازيد
    كه اگه ربات تو وضعيت هاي خاصي به كار بره ممكنه جواب نده و يا با مشكل مواجه بشه

در حالت دوم اگه مصدوم تو محلي باشه كه اتش سوزي اتفاق افتاده ديگه اصلا به درد نمي خوره
    2006/03/30
    yazd
    50
    0

ربات امدادگر

سلام بر دوستان عزيزم آقا محمد و آقا رضا
    براي ساخت اين رباط قطعات الکترونيکي که نياز مي باشند را لطفا ليست کنيد.
    همچنين براي تشخيص موجود زنده در زير آوار آيا ميتوان از سنسور PIR استفاده کرد؟ اين سنسور تا چه فاصله اي مي تواند گرماي بدن انسان را سنس کند؟
    براي ديدن مناظر زير آوار آيا مي توان از دوربين مدار بسته استفاده نمود؟
    حتما قطعات الکترونيکي مورد نياز را ليست کنيد.
    بسيار ممنون
    WANT INFORMATION ABOUT PLC OMRON.
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    34

ربات امدادگر

سلام . خوبي مهدي جان ؟
    آقا من خلاصه بگم اين پروژه ربات امداد گر در سطح فوق يا در حد پروژه پايان دوره كارشناسي انجام ميشه . به اين راحتي ها نيست . من ( رضا جان رو مطمئن نيستم) فقط يه اطلاعات مختصري در اين زمينه دارم . اين قضيه خيلي خيلي مفصل هست .
    ربات قطعا بايد به صورت بي سيم هدايت بشه حال فقط همين بخش مخابراتيش مثلا براي ارسال تصوير به يه مونيتور كار خيلي مشكليه ( اون توي يه محيطي كه تازه خراب شده و امكان هر جور چيزي هست ) .
    بنابراين اينطوري نميشه گفت كه يه سري ليست قطعات بديم و بشه به راحتي سرم بستشون و در نهايت يه ربات داشته باشيم . به نظرم من اگه بار اولي هست كه مي خواهيد ربات بسازيد يه ربات خط خوان يه ربات لابيرنت طراحي كنيد . اين دو تا ربات هم براي خودشون عالمي دارن . بعدش اگه خواستيد خرد خرد اين ها رو ارتقا بديد تا در نهايت بتونيد يه ربات امداد گر بسازيد .
    موفق باشيد .
    2006/01/07
    hadi@eca.ir
    203
    2

ربات امدادگر

سلام دوستان همين قدر كه شما فكر انجام اين كار افتاديد ارزش داره به نظر من براي ساختن اين روبات احتياج به سه تا مهندسه يكي الكترونيك ويكي مكانيك واخريش هم مهندس متالوژي
    مهندي الكترونيك كه بايد قسمت كنترل طراحي كنه مهندس مكانيك قسمت مكانيكي ربات طراحي كنه و مهندس متالوژي بايد الياژي به كار ببره كه اين روبات هم در سرما هم در گرما بتونه به كار خودش ادامه بده اصلا كار مشكلي نيست بايد فقط تلاش مضاعف كنيد بيشتر از انسانهاي معمولي موفق باشيد
    فهبني صبرت علی عذابک فکیف اصبرعلی فراقک
    گیرم که برعذاب توصبر کنم ،چگونه بر جدایی ات شکیبایی ورزم
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    34

ربات امدادگر

اين را HADISآ* نوشته است :

بازم یه سلام .
    آقای نحوی ممنون از این که در مورد نحوه ی ساخت من و راهمنایی کردید . گفته بودید در مورد ساخت روبات بهتره اول یه روبات لابیرنت یا یه رویات خط خوان رو بسازیم اما من قبلاُ روبات خط خوان رو ساختم . حتی اگه من این روبات رو هم نساخته بودم بازم شما مطمئن باشید من به هیچ وجه از ساخت روبات امدادگر منصرف نمی شدم. مثل اینکه شما فراموش کردید که هرکاری با پشتکار و اراده و توکل به خدا هرچند هم خیلی سخت اما آسون می شه .
    پس این قدر با نا امیدی حرف نزنید ( هرچند می دونم تقصیری ندارید و این همه نا امیدی فقط به خاطر فشار مضاعف امتحاناتون مطمئن باشید ما واسه ی شما دعا می کنیم ) پس من هنوز هم به کمک دوستانم در این انجمن امیدوارم .
    با آرزوی موفقیت شما . حسابی
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    34

ربات امدادگر

سلام . خوبي دوست عزيز ؟

1- خواهش ميكنم پست هاتون رو در موضوعات خودش قرار بديد تا مطالب پراكنده نشه .

2- خيلي خيلي خوشحالم كه هر چي ما ميگيم شما بازم كم نمياري ، انشالله اگه اومديد رشته الكترونيك قطعا در اين رشته به جايي خواهيد رسيد .

3- در مورد كمك در مورد پروژه . بايد با كسي كه يه بار اين ربات رو ساخته صحبت كنيم ببينيم از چه روشي استفاده كرده كه ما دوباره چرخ رو از اول اختراع نكنيم . بعدش روي ايده اون نظر بديم تا برسيم به يه نتيجه منطقي . بعد كار رو تقسيم بندي ميكنيم تا ابعادش مشخص بشه . بعدش هم كه ديگه خدا بزرگه .

به نظرم توي اينترنت يه سرچي بكنيم يه چند تايي سايت كه اين مسابقات رو برگذار كردن رو بشه پيدا كرد از روي عكس ربات ها هم ميشه فهميد كه از چه روشي استفاده كردن .

در مورد اميد گفته بوديد . در مورد آدم ها زود قضاوت نكنيد . ( نظراتي كه من دادم با توجه به اين بود كه شما گفتيد من دانش آموز هست ) .
    توي برق يه اصطلاح هست هميشه به خاطر بسپاريدش : "" كار نشد نداره "" ولي بسته به مدت زمان كار و تعداد افراد و ابزار كافي و ... .
    موفق باشيد .
    2006/03/28
    9
    0

*Mosabeghate Jahani Rescue*

سلام به دوستان خوبم
    من يه سري عكس مربوط مسابقات(RC(Rescue جهاني سال2001و2003ايتالياو2004 پرتغال دارم ديدنشون ضرر نداره و با محيط مسابقات جهاني آشنا مي شيد
    ولي متاسفانه سرعت كانكشن من پائينه و عكس ها حجمشون بالا.
    انشاالله در فرصت مناسب همين نزديك ها براتون مي گذارم سايت

تيم صدرا دانشگاه شريف از پردازش تصوير استفاده كرده بود كه دوسال متوالي درجهان اول شد
    البته اون مكانيكش حرف نداشت
    مثل ملخ بود كه شش تا چرخ داشت هرچرغ داراي 360 درجه آزادي حركت دوراني بود كه خودش امتيازخوبيه
    چون توي مسابقات معمولا موانع باعث ميشه كه روبات واژگون بشه
    درمورد سوال يكي از دوستان درمورد نحوه شناسائي مصدوم
    بايد بگم روش راحتي هست اونم استفاده از سنوسورها آلتراسونيك هستش كه براي تشخيص حركت مصودم ميتونه استفاده بشه كه اگر توي محيط الودگي فركانسي نباشه دقت و سرعت تشخيص بالائي خواهد داشت
    كه يكي از تيم هاي آمريكائي مسابقات جهاني 2001 امريكا از اين تكنيك استفاده كرده بود
    من فيلمشو رو دارم ولي همگي حجم بالائي رو دارا هستند و متاسفانه قابل پلود نيستند
    ـا عشق بگـو ، صــداي پــــايــي آمــد
    بـــوي نـــفـــس دل آشــنـــايــي آمــد

در کــوچــه مــتـــروک دل غــمــزده ام
    آواي خـــوش خـــدا ، خـــدايــي آمـــد
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

ربات امدادگر

اين را HADISنوشته است.

سلام .
    آقای نحوی فکر می کنم قبل از هرچیز بهتره بابت ارسال پراکنده ی مطالبم از شما عذر خواهی کنم . این و به حساب فکر آشفته و پریشون من بذارید . راستش و بخواید من بعد از آخرین مکاتبه شما با یه چند نفر از مهندسین الکترونیک که در ساخت روبات قبلی هم به من خیلی کمک کرده بودند ، تماس گرفتم فکر می کنم این آقایون نزدیک به سه چهار دوره در مسابقات روباتیک شرکت کردن و چند تا مقام کشوری رو هم کسب کردند . وقتی نظر اون ها رو در این باره پرسیدم یه اطلاعات کاملی رو در این باره از من خواستند. من کل مطالبم رو واسشون فرستادم . اما هنوز نتیجه رو از اونا نپرسیدم . احتمال داره امروز حضوراُ بخوام خودشون و ببینم و در مورد پروژم باهاشون صحبت کنم . و مهمتر از همه ی این ها اینکه یه سری عکس هم از روبات های اونها تهیه کنم و واستون ارسال کنم. فقط امیدوارم این دوستان بتونند در ساخت روبات به من کمک کننند . ( شما هم دعا کنید )
    شما هم هیچ وقت هیچ دانش آموزی رو دست کم نگیرید . البته لطفاُ ( اگه بدونید این جا همه از دست ما چند تا به ستوه اومدن ، وآقای خادم هم خیلی وقتا از بس ازشون سؤال می پرسیم که هاجو واج فقط بهمون نیگاه می کنن )
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20