اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل جریان به ولتاژ یا فرکانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبدل جریان به ولتاژ یا فرکانس

سلام به همه مهندسین گرامی.برای یه کار صنعتی نیاز دارم جریان 4 تا 20 میلی آمپر رو تبدیل کنم به 0 تا 5 ولت تا میکرو بتونه اونو تشخیص بده.البته میشه اونو به فرکانس هم تبدیل کرد تا دقت بالا تر بره.میخواستم بدونم از دوستان کسی تا بحال این کار رو انجام داده و چه روشی رو پیشنهاد میکننین

پاسخ : مبدل جریان به ولتاژ یا فرکانس

دوست عزیز تو انجمن ها این کار انجام شده برای 4 تا 20 میلی آمپر باید یک مقاومت حول 250 اهم سری کنی بامنبع که 4*250 برابر می شه با 1 ولت و 20*250 می شه 5 ولت البته بهتره این مقاومت رو یکم کمتر از 250 بگیری چون در AD های صنعتی که مقاومت 250 اهم می زارن محدوده ولتاژی بین -10 تا +10 ولت است به خاطر همین مشکلی نداره اما مقاومتت رو به نظر من 220 بزار سعی کن برای دقت خوندن هم از میکرویی استفاده کنی که AD 12 بیت داشته باشه
    آيا تا به حال به اين فکر کرده ايم که نبود قانون کپي رايت در کشور ما چه لطمه بزرگي به کشور ما زده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط esi_52000
      سلام به همه مهندسین گرامی.برای یه کار صنعتی نیاز دارم جریان 4 تا 20 میلی آمپر رو تبدیل کنم به 0 تا 5 ولت تا میکرو بتونه اونو تشخیص بده.البته میشه اونو به فرکانس هم تبدیل کرد تا دقت بالا تر بره.میخواستم بدونم از دوستان کسی تا بحال این کار رو انجام داده و چه روشی رو پیشنهاد میکننین
      البته دوست عزیز بهتره که این تبدیل رو توسط یک پ امپ انجام بدی بعبارت دیگه ولتاژ رو بافر شده به میکرو بدی ،اون موقع دیگه نگرانی از بابت خطای سنسورت هم نداری،LM358 خوبه اگه دقت بالا میخای op37

دیدگاه

ُلام
        دوست عزیز اینا رو ببین به دردت میخوره
        AN823.pdf

RCV420
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات
        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه