اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد پروژه سیگنال ژنراتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد پروژه سیگنال ژنراتور

منظور از dac در این پروژه چه شماره ic است

با تشکر

پاسخ : سوال در مورد پروژه سیگنال ژنراتور

اگه منظورتون پروژه فانکشن ژنراتور دیجیتال کتاب پروژه های الکترونیک هستش می تونید از dac 08 یا dac0800 استفاده کنید ولی چه ربطی به avr داره؟! :eek:
    اگر ندانی کجا میروی هر راهی تو را باخود خواهد برد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ourman
      اگه منظورتون پروژه فانکشن ژنراتور دیجیتال کتاب پروژه های الکترونیک هستش می تونید از dac 08 یا dac0800 استفاده کنید ولی چه ربطی به avr داره؟! :eek:
      چرا اینقدر زود از کوره در وری ourman جان :icon_razz:
      خب فکر کنم ربطش این باشه که این پروژه با AVR انجام شده(البته اگه از دست ما ناراحت نمیشی) :cry2: :wow: :applause:
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

ببخشید من پروژه سیگنال ژنراتور رو ندیده بودم برا همینم پرسیدم که ایا سوال مربوط به پروژه کتاب پروژه های الکترونیک هستش یا نه. و چه ربطی به avr داره. :redface:
        بعدا هم که پروژه رو دیدم ، دیدم که از همون ای سی ها میشه به عنوان D2A پروژه استفاده کرد توو بازارم پیدا میشن.
        بعدشم ما مخلص تمام برو بچس محله AVR سایت eca هستیم.
        اگر ندانی کجا میروی هر راهی تو را باخود خواهد برد.

دیدگاه

ic های فانکشن ژنراتور هستش که برات این کارو برات میکنه(با خروجی سینوسی -مثلثی-مربعی) خودتو درگیره برنامه نویسی با avr نکن
          www.icesi.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میلاد موسوی
            ic های فانکشن ژنراتور هستش که برات این کارو برات میکنه(با خروجی سینوسی -مثلثی-مربعی) خودتو درگیره برنامه نویسی با avr نکن
            از دوستان کسی هست که شماره این ای سی رو بدونه
            انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
            [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
            http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

فکر کنم تو کتاب نشلسکی دیدمش. الان به کتاب دسترسی ندارم. اگه داری یه نگاه بهش بنداز( فکر کنم جلد دو بود)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen.HEX

از دوستان کسی هست که شماره این ای سی رو بدونه

ICL8038

دیدگاه

xr2206

دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان
                    همون طور که دوست عزیزمون علی آقا گفت XR2206 یه فانکشن ژنراتور خیلی باحاله . ارزونه و کار باهاش خیلی راحته . تو کتاب 10 پروژه با AVR دیدم که این تراشرو معرفی کرده . یه پروژه با نام تن ژنراتور هم تو کتاب هست که خیلی خوبه. در واقع روشهای تولید سیگنال با AVR رو تشریح کرده. :nice: :nice: :nice:
                    انگشت مكن رنجه به در كوفتن كس تا كس نكند رنجه به در كوفتنت مشت

دیدگاه

اگر قصد استفاده از XR2206 رو دارید این پروزه رو بهتون معرفی میکنم ،البته مداری که داخل خود کاتالوگ هم معرفی کرده کار میکنه ولی تو این مدار
                      با یک گیت خروجی TTL هم درست کرده که خیلی مناسبه
                      من این مدار رو ساختم عالی جواب میده ،البته بعد از 600KHZ شکل موج های من یک خورده اعوجاج پیدا میکنه که شاید به علت سیم کشی نا مناسبی که تو جعبه انجام دادم به وجود میاد

http://www.kingsolder.com/circuit/view.asp?Electronics_Circuit_ID=75&Point_Circu it=918

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی یعقوبی
                        اگر قصد استفاده از XR2206 رو دارید این پروزه رو بهتون معرفی میکنم ،البته مداری که داخل خود کاتالوگ هم معرفی کرده کار میکنه ولی تو این مدار
                        با یک گیت خروجی TTL هم درست کرده که خیلی مناسبه
                        من این مدار رو ساختم عالی جواب میده ،البته بعد از 600KHZ شکل موج های من یک خورده اعوجاج پیدا میکنه که شاید به علت سیم کشی نا مناسبی که تو جعبه انجام دادم به وجود میاد

http://www.kingsolder.com/circuit/view.asp?Electronics_Circuit_ID=75&Point_Circu it=918
                        سلام
                        اون گیت رو شما چه شماره ای زدی اخه من داخل پروتوس نگاه کردم این یه گیت ناند چهار ورودی هست ولی توی شماتیک مدار یه ناند دو ورودی اونم چی پایهای ورودی اون از داخل به هم وصل هستن

ای سی که شماتیک داده اگه اشتباه نکنم اینه 7413
                        انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
                        [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
                        http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

سلام شما 7413 استفاده کن ، شما اگر pcb رو نگاه کنید میبینید که این اتصالا ت از خارج انجام شده و از داخل گیت به هم اتصال ندارند ،

دیدگاه

آی سی 8038 رو 6ماه پیش گشتم، کاملاً نایاب بود، الان نمیدونم... مداری که واسه سیگنال ژنراتور با 8038 تو کتاب پروژها های الکترونیک هست رو کسی ساخته؟ جواب میده؟ مناسبه؟

تو کتاب 10 پروژه avr هم یکی از مدارهای اولیه تست xr2206 رو گذاشته، از دیتا شیت برداشته(http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/80503/EXAR/XR2206CP.html) تو همین pdf چندتا مدار دیگه کشیده واسه حالات مختلف خروجی آی سی. نمیدونم آخرش باید واسه یک ژنراتور با هر 3 شکل موج و قابلیت تنظیم راحت amplitude و فرکانس باید کدوم رو بست...... مدارهای دیتا شیت طبق نوشته خودش، ابتداییه و واسه کار سیگنال ژنراتور کافی نیست.

این مداری که توسط جناب یعقوبی (http://www.kingsolder.com/circuit/view.asp?Electronics_Circuit_ID=75&Point_Circu it=918) دادین، بنظر مناسب میاد، ولی توضیحی واسه طرز کار و کالیبره سازیش نداره، توضیح در مورد تنظیمات مرتبط به ولوم های مختلف مدار نیست......
                            دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

میشه جواب بدین :cry:
                              اسکوپ که نشد بسازیم :cry2:
                              حداقل اینو بسازیم، اگه جواب بدین و راهنمایی.... :redface:
                              دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X