اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل i2c در برد بورد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل i2c در برد بورد

سلام خدمت همه دوستان
    برنامه i2c نوشتم .برنامه در حالت ترنسمیت و رسیو خوب کار میکنه و پروگرام میکنم رو برد بورد هم خوب کار میکنه
    وقتی که مختلط ( ترنسمیت و ریسیو ) کار میکنم روی پروتئوس کامل جواب میده اما وقتی پروگرام میکنم رو برد بورد میبندم گیر میکنه . تو یه while که منتظر SLA_W هست تو اینتراپت سلیو و همونجوری میمونه . برنامه رو سعی کردم و با روشهای مختلف نوشتم اما نمیدونم چرا رو برد جواب نمیده . تو پروتئوس مثل ساعت کار میکرد
    اینم فایلش :
    http://www.mediafire.com/download/0gqmm6jkw6s3cb9/2nd_i2c_code_vision.zip
    البته این فقط یه شکل برناست . شکلهای زیادی رو امتحان کردم
    اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
    هيتلر

پاسخ : مشکل i2c در برد بورد

بارها شنفتم که بچه ها گفتن که بردبورد نویز ایجاد میکنه(روی برد سوراخ دار هم دیدم). از اونجایی که پروژه شما هم از نوع ارتباطی هستش به نظر من طبیعیه. کارتون رو جلو ببرید و روی PCB اصلی بزنید و ببینید اونجا چطوره. احتمالا اونجا باید درست کار کنه.
    البته این نظر منه. ببینیم بچه های دیگه نظرشون چیه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
      بارها شنفتم که بچه ها گفتن که بردبورد نویز ایجاد میکنه(روی برد سوراخ دار هم دیدم). از اونجایی که پروژه شما هم از نوع ارتباطی هستش به نظر من طبیعیه. کارتون رو جلو ببرید و روی PCB اصلی بزنید و ببینید اونجا چطوره. احتمالا اونجا باید درست کار کنه.
      البته این نظر منه. ببینیم بچه های دیگه نظرشون چیه.
      اتفاقا همین امروز دیگه تصمیم داشتم بردش کنم اما 2 به شک بودم حالا که گفتی دیگه اصلا به دلم افتاد سریع بردش کنم . برنامرو دیدی؟ بنظرت مشکلی داشت؟
      هيتلر

دیدگاه

نه! برنامه رو ندیدم ولی چیزی که قبلا دیده بودم همین بوده. تست که کردید همین کافی بود. کلا من دیتاشیت میکرو رو که دیدم متوجه شدم که در مورد نویز توی پریفرالهای ارتباطی خیلی حرف زده. جستجو که کنی پیدا میکنی.خوبیش اینه که تقریبا واسه همش هم راهکار داده. شما فعلا PCB رو بزن ببینیم مشکل حل میشه یا نه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
          نه! برنامه رو ندیدم ولی چیزی که قبلا دیده بودم همین بوده. تست که کردید همین کافی بود. کلا من دیتاشیت میکرو رو که دیدم متوجه شدم که در مورد نویز توی پریفرالهای ارتباطی خیلی حرف زده. جستجو که کنی پیدا میکنی.خوبیش اینه که تقریبا واسه همش هم راهکار داده. شما فعلا PCB رو بزن ببینیم مشکل حل میشه یا نه.
          نه !!! جواب نمیده برد هم سالمه . نمیدونم برنامم تو پروتوس جواب میده . رو برد چواب نمیده . میکرو هنگ مینکه . رو while میمونه! بعضی اوقات هم یه نیمه جوابی میده یه بایت میده بعد هنگ میکنه ! اصلا افتضاحیه ... 3 روزه برد زدم اصلا جواب نداد این برناممه ببا پروتوسش :
          http://www.mediafire.com/download/dkrol6vyw2wvh5s/2nd_I2c.zip
          هيتلر

دیدگاه

این که میگی هنگ میکنه ولی تو پروتئوس درسته پس مشکل از یه چیزیه که اخلال ایجاد میکنه. از نویز و مسائل مربوط بهش اطمینان داری؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
              این که میگی هنگ میکنه ولی تو پروتئوس درسته پس مشکل از یه چیزیه که اخلال ایجاد میکنه. از نویز و مسائل مربوط بهش اطمینان داری؟
              والا من که تو محیط ضتعتی نیستم . یه پنکه هست که اونم خاموش میکنم . منبع تغذیم یه پاور کامپیوتره بردمم روی میز گذاشتم بغل پی سی . مقاومتم 10 کیلو پوا اپ داره . ما تو یه شرکتی رفت و امد داشتیم همینو واسه انوماسیون مرغ داریو پرورش قارچ و از این حرفا میبستن
              اصلا نمیفهمم .
              امکانش هست پروتئوس اشتباه کنه؟!!
              هيتلر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saeed Saeb
                والا من که تو محیط ضتعتی نیستم . یه پنکه هست که اونم خاموش میکنم . منبع تغذیم یه پاور کامپیوتره بردمم روی میز گذاشتم بغل پی سی . مقاومتم 10 کیلو پوا اپ داره
                اصلا نمیفهمم .
                امکانش هست پروتئوس اشتباه کنه؟!!
                آره، ولی نه اینجا(شک دارم)!
                توی یه پروژه که اخیرا داشتم پروتئوس اذیتم کرد. در مورد منبع تغذیه هم باید بگم من تا یاد داشتم کیس کامپیوترم برق داشت. :biggrin:
                می تونی با باتری تست کنی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
                  آره، ولی نه اینجا(شک دارم)!
                  توی یه پروژه که اخیرا داشتم پروتئوس اذیتم کرد. در مورد منبع تغذیه هم باید بگم من تا یاد داشتم کیس کامپیوترم برق داشت. :biggrin:
                  می تونی با باتری تست کنی؟
                  میتونم اما فعلا ندارم باطری . عجب اذیت کنیه این ای تو سی لعنتی .
                  هيتلر

دیدگاه

یادمه موقعی که داشتم دیتاشیت رو می خوندم، توی قسمت های مربوط به پریفرال های ارتباطی، اتمل خیلی راجب نویز صحبت کرده بود. شاید خوندنش بد نباشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
                      یادمه موقعی که داشتم دیتاشیت رو می خوندم، توی قسمت های مربوط به پریفرال های ارتباطی، اتمل خیلی راجب نویز صحبت کرده بود. شاید خوندنش بد نباشه.
                      اینکه نویز روی مدار تاثیر داره شکی توش نیست و باید بهش توجه داشت اما اینم درست نیست که مدار هر ایرادی داشته باشه و جواب نده به نویز ربطش بدیم
                      توی برد بورد شاید چند صد بار مدار بستم اونم مدارهای ارتباطی پروتوکلی ! نویز تاثیر داشته اما نه اینطور که اصلا جواب نده شاید حداکثر مثلا هر ده بیست بایت ارتباط یه بایتی نویز بگیره که در این حالت طبیعیه
                      [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

اگه یه لطفی بکنید به برنامم نگاه کنید ممنون میشم . اگه برنامه مشکل نداشته و فرض کنیم مشکل نویزم نباشه . دیگه چه چیزایی میتونن تاثیر بزارن؟ تنظیماتی؟ چیزی؟ فیوز بیتی؟
                        هيتلر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط adelavr110
                          اینکه نویز روی مدار تاثیر داره شکی توش نیست و باید بهش توجه داشت اما اینم درست نیست که مدار هر ایرادی داشته باشه و جواب نده به نویز ربطش بدیم
                          توی برد بورد شاید چند صد بار مدار بستم اونم مدارهای ارتباطی پروتوکلی ! نویز تاثیر داشته اما نه اینطور که اصلا جواب نده شاید حداکثر مثلا هر ده بیست بایت ارتباط یه بایتی نویز بگیره که در این حالت طبیعیه
                          خب بله ولی موضوع اینجا جالبه که توی شبیه سازی کار میکنه ولی توی بردبورد هنگ میکنه. ما هم تا جایی که چیزی به ذهنمون برسه کمک میکنیم. الان چیزی که منم می خوام بدونم اینه که چرا میکرو هنگ میکنه. جالب اینجاست که طبق گفته های سعید تقریبا توی یه نقطه معلوم هم هنگ میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
                            خب بله ولی موضوع اینجا جالبه که توی شبیه سازی کار میکنه ولی توی بردبورد هنگ میکنه. ما هم تا جایی که چیزی به ذهنمون برسه کمک میکنیم. الان چیزی که منم می خوام بدونم اینه که چرا میکرو هنگ میکنه. جالب اینجاست که طبق گفته های سعید تقریبا توی یه نقطه معلوم هم هنگ میکنه.
                            فلا دارم میکرو رو از مگا 32 به مگا 8 تغییر بدم ! امیدوارم مشکل از میکرو باشه نه از نویز . من با i2c خیلی کار دارم اگه نویز باشه دیگه میرم سراغ pic . البته میخوام برم اما زود تر شروع میکنم . این که نمیشه تو اتاق اگه نویز بگیره وای به حال جاهای دیگه . من از کریستال داخلی استفاده میکنم 8 مگاهرتز INT RC OSC و TWBR=12 و TWAR رو تو هر دو تا میکرو شماره دهی میکنم . مستر هم بعد ارسال میره تو حالت سلیو تا بشه صداش زد .
                            هيتلر

دیدگاه

حل شد! احتمالا ای سی هام مورد داشت مگا 8 گذاشتم جواب میده . مگا 32 و 16 هام همه داغون بودن از رفرشای یکی از بچها ورداشتم اما خوب منو گذاشت سر کار
                              هيتلر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X