اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر وایرلس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر وایرلس

سلام دوستان کسی رو شارژ باتری از طریق وایرلس کار کرده؟ یعنی بشه یه باتری 3 ولتی رو در فاصله 10 متری شارژ کرد ؟ من به روش القای سیم پیچ اینکارو کردم اما بردش خیلی کمه ! oo:کسی در مورد شارژ های وایر لس نظری داره ارائه بده ممنون میشم .
    بياموز و بي آموز

پاسخ : شارژر وایرلس

نوشته اصلی توسط booster
    سلام دوستان کسی رو شارژ باتری از طریق وایرلس کار کرده؟ یعنی بشه یه باتری 3 ولتی رو در فاصله 10 متری شارژ کرد ؟ من به روش القای سیم پیچ اینکارو کردم اما بردش خیلی کمه ! oo:کسی در مورد شارژ های وایر لس نظری داره ارائه بده ممنون میشم .
    سلام
    همین قد بگم که یکی از پرئژه های تحقیقاتیه شرکت اینتل هست و تا حالا تونسته یا لامپ رو توی فاصله 1 متری روشن کنه
    حالا شما 10 متر میخوای ؟
    برای اون برد اصلا کاری نشده و توان تلفاتی بشدت بالایی داره
    ولی روش های تماس سطحی هست که مثلا گوشی رو میذارن روی یه صصفحه و بدون تماس الکتریکی شارژ میشه که از همون روش القای مغناطیسی انجام میشه با فاصله خیلی کم
    بنظرم بذار اینتل جواب بگیره بعد برو دنبالش
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

بله اقای بیرامی درست میگن انتقال وایرلس انرژی یک بحث روز و بسیار پیشرفته است
      اما مراکز تحقیقاتی بزرگ که در این زمینه کار میکنند به بازدهی انتقال انرژی هم بسیار تاکید دارند
      مثلا همین روش سیم پیچ که استفاده کردید یک روش معمول و قدیمتیتر در انتقال توان بیسیم هستش که
      تلفات شار زیادی ایجاد میکنه و در کنار برد کم بازدهی کمی هم داره البته در مدارات ساده ای که ماها کار میکنیم شاید اینطوریه
      بهر حال اگر بازدهی پایین براتون اشکالی نداره میتونید از روش نور لیرز امواج التراسونیک و .. هم استفاده کنید
      که برد بیشتری از روش القایی داره ولی بازدهی بمراتب سخت تر و پیاده سازی مشکلتری دارند
      مهم نیست چه مدرکى دارید
      مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میثم عزیزی
        بله اقای بیرامی درست میگن انتقال وایرلس انرژی یک بحث روز و بسیار پیشرفته است
        اما مراکز تحقیقاتی بزرگ که در این زمینه کار میکنند به بازدهی انتقال انرژی هم بسیار تاکید دارند
        مثلا همین روش سیم پیچ که استفاده کردید یک روش معمول و قدیمتیتر در انتقال توان بیسیم هستش که
        تلفات شار زیادی ایجاد میکنه و در کنار برد کم بازدهی کمی هم داره البته در مدارات ساده ای که ماها کار میکنیم شاید اینطوریه
        بهر حال اگر بازدهی پایین براتون اشکالی نداره میتونید از روش نور لیرز امواج التراسونیک و .. هم استفاده کنید
        که برد بیشتری از روش القایی داره ولی بازدهی بمراتب سخت تر و پیاده سازی مشکلتری دارند
        با تشکر از جواباتون ، این روش نور لیرز امواج التراسونیک که گفتید راه افتاده؟شما اطلاعی دارید؟ بازدهی مهم نیست فقط بشه تو 10 متر اینکارو کرد .
        بياموز و بي آموز

دیدگاه

این باید یک روش القای مغناطیسی باشه!

البته چیزی که اینجا اهمیت داره مچ بودن زاویه دریافت و ارسال امواجه!

که این خودش جای بحث داره ! :surprised:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirrenjer
            این باید یک روش القای مغناطیسی باشه!

البته چیزی که اینجا اهمیت داره مچ بودن زاویه دریافت و ارسال امواجه!

که این خودش جای بحث داره ! :surprised:

اونوقت ماکزیمم بردش چقدره؟
            بياموز و بي آموز

دیدگاه

شاید به 1 مترم نرسه...میشه کارتون و بگین؟ شاید بشه کمک کنن دوستان

دیدگاه

با مگنترون ماکروفر تا چند تا خونه اونورترم میتونی روشن کنی،بستگی داره به بچه علاقه داشته باشی یا نه
                انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
                فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

شما با نور لیزر میتونید به یک فاصله خیلی دور بتابانید و باعث داغ شدن یک جسم شود و حرارت ایجاد شده را بروشی به برق تبدیل کنید.
                  در مورد پیاده سازی اون اطلاعی ندارم و به عنوان یک ایده عرض کردم.
                  مهم نیست چه مدرکى دارید
                  مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میثم عزیزی
                    شما با نور لیزر میتونید به یک فاصله خیلی دور بتابانید و باعث داغ شدن یک جسم شود و حرارت ایجاد شده را بروشی به برق تبدیل کنید.
                    در مورد پیاده سازی اون اطلاعی ندارم و به عنوان یک ایده عرض کردم.
                    اگر لیزر با این توان در اختیار داشته باشید کارای مفیدتری میشه انحام داد :icon_razz:
                    انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
                    فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

دیدگاه

عرضم به حضور دوستان که هدف اصلی پروژه شارژ باتری یک زیردریایی کوچیک زیر آبه که توش یه باتری 12 ولتیه من دنبال روشی هستم که بشه این باتری رو از طریق وایرلس شارژ کرد حالا یا همون زیر آب یا اینکه بیاد روی سطح آب . خلاصه هدف شارژ یک باتری 12 یا 5 ولتی از طریق ارتباط بی سیم از فاصله ای 10 متریه یا نهایتا 5 متری حالا دوستان ایده ای داره بیان کنه ، یکی از دوستان هم گفت تولید توان از طریق گرما. فکر نمیکنم این پروژه به طور عملی یا مقیاس کوچیک انجام شده باشه باز اگه مرجعی دارن بگن ممنون میشیم . خلاصه اینکه هدف شارژ یک سیستم از طریق وایرلسه .
                      بياموز و بي آموز

دیدگاه

ایده ی خوبه ای ،سعی میکنم به اندازه فهمم بهتون کمک کنم.

پس اینجور که میگین تماس فیزیکی با زیردریایی ندارین،درسته؟

ببنید شارژ وایرلس اگه در دسترس هم باشه فک نکنم فعلا واسه زیر آب جواب بده.!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirrenjer
                          ایده ی خوبه ای ،سعی میکنم به اندازه فهمم بهتون کمک کنم.

پس اینجور که میگین تماس فیزیکی با زیردریایی ندارین،درسته؟

ببنید شارژ وایرلس اگه در دسترس هم باشه فک نکنم فعلا واسه زیر آب جواب بده.!
                          خیلی لطف میکنید کمک میکنید. بله به خاطر تراکم فشاری که آب نسبت به هوا داره شاید در انتقال انرژی کند عمل کنه و یا برد انتقال کاهش پیدا کنه . ولی من مطرح کردم میشه وقتی زیردریایی میخواد سوخت گیری کنه بیاد سطح آب و از طریق وایرلس باتریاش شارژ بشه و برگرده زیر آب . از شما چه پنهون طرح های زیادی مطرح شد برای شارژ وایرلس مثل استفاده از توربین ها و سلول های خورشیدی و ژنراتور اما اینها ایده ی تازه ای نیستن و مشکل دیگه ای که دارن اضافه کردن وزن اضافی به زیر دریایی رو به همراه دارن که حتی مصرف سوخت رو افزایش میده.
                          بياموز و بي آموز

دیدگاه

صفحات ترموالکتریک صفحاتی هستند که در اثر اختلاف دما دو طرفشون ولتاژ تولید می کنن،و یا در اثر اختلاف ولتاژ اختلاف دما ایجاد میکنن،من باهاشون کار کردم،جالبه،یه گوشه ی ذهنت باشه شاید ایده بت بده،میتونی یه طرفشو رو موتورات مثه رادیات ببندی،اون طرفش تو آب باشه تا حداقل مقداری انرژیت باز پس گرفته شه

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : شارژر وایرلس

نوشته اصلی توسط ravanjok
                              صفحات ترموالکتریک صفحاتی هستند که در اثر اختلاف دما دو طرفشون ولتاژ تولید می کنن،و یا در اثر اختلاف ولتاژ اختلاف دما ایجاد میکنن،من باهاشون کار کردم،جالبه،یه گوشه ی ذهنت باشه شاید ایده بت بده،میتونی یه طرفشو رو موتورات مثه رادیات ببندی،اون طرفش تو آب باشه تا حداقل مقداری انرژیت باز پس گرفته شه
                              به نظر روش جالبی باشه ، کوچکترین صفحاتی که تو بازار هستن چه اندازه با چه قطری هستند . و نظرت اینه که از گرمای موتور استفاده کنیم برای تولید ولتاژ؟ به نظرت تا چه حد این عملی باشه؟ عکسی داری از این صفحات؟
                              بياموز و بي آموز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X