اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشاره گر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشاره گر

میخام واسه یه ماتریس دو بعدی توی نرم افزاز mikroc یه اشاره گر درست کنم،یه نمونه کسی داره؟ توی هلپ نرم افزار فقط مثال های دو بعدی وجود داره،لطفا یکی راهنمائی کنه :sad:

پاسخ : اشاره گر

نوشته اصلی توسط saeed mns
    میخام واسه یه ماتریس دو بعدی توی نرم افزاز mikroc یه اشاره گر درست کنم،یه نمونه کسی داره؟ توی هلپ نرم افزار فقط مثال های دو بعدی وجود داره،لطفا یکی راهنمائی کنه :sad:
    این مسیله ربطی به IDE تون نداره شما دارید با زبان C کار میکنید و این تو همه شون یکیه.
    ولی یک سوال. چرا میخواید اشاره گر استفاده کنید؟ اشاره گر برای کامپیوتر خیلی کارایی داره که حافظه پویا درش تعریف شده و معنی داره برای میکرو کنترلری مثل PIC که حافظه رم درست و حسابی هم نداره اصلا صرف نداره بخواد آدم این کار رو بکنه.
    در هر حال دقیق تر اگر بگید میخواید چیکار کنید سوالتون رو راحت تر میشه جواب داد.
    میخواید ماتریس رو از طریق اشاره گر به یک تابع ارسال کنید؟ یا میخواید با اشاره گر روی ماتریس Iteration انجام بدید؟

دیدگاه

میخوام ماتریس رو از طریق اشاره گر به یک تابع ارسال کنم،راه دیگه ای هم برای این کار وجود داره وجود داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed mns
        میخوام ماتریس رو از طریق اشاره گر به یک تابع ارسال کنم،راه دیگه ای هم برای این کار وجود داره وجود داره؟
        خوب کاری نداره. ولی شما باید ابعاد ماتریس رو هم برای تابعتون بفرستید.
        فرض کنید ماتریستون در متغیر x ذخیره شده و ابعادش هم به ترتیب n و m هستند (سطر و ستون). متغیرتون هم از نوع int هست.

کد:
        void func(int* x, int n, int m) {
        	for(int i = 0; i < n; i++) {
        		for(int j = 0; j < m; j++) {
        			*(x + i * n + j) = 0;
        		}
        	}
        }

void main() {

int x[3][8];

func((int*) &x, 3, 8);
        }

در این تابع، متغیر دو بعدی ساخته میشه بعد برای تابع نمونه func فرستاده میشه که این تابع هم تمام درایه های متغیر رو صفر میکنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X