اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای ساخت چراغ سنگ نمک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای ساخت چراغ سنگ نمک

با سلام خدمت دوستان
    من قصد ساخت یک چراغ سنگ نمک را دارم و می خواهم از لامپ های ال ای دی برای این کار استفاده کنم.
    اما نمیدانم از چه نوع led !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اول میخواستم بدانم چه نوع LED توان مصرفی بالایی دارد؟(گرمای کمتری تولید میکند)
    دوم اینکه کدام نوع طیف نوری کوچکتر و نور یک رنگ تری را تولید میکند؟
    لطفآ راهنمایی کنید.

در ضمن ساخت این چراغ زیبا را هم به شما پیشنهاد میکنم. :bye :bye

پاسخ : درخواست راهنمایی برای ساخت چراغ سنگ نمک

ببخشید میشه بفرمائید چراغ سنگ نمک چیه ؟ :eek:
    کمتر سخن گویم
    بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

از ال ای دی یک واتی استفاده کن! سه تا رنگ اصلیش هم هست...

این سنگ نمکه رو سرچ کردم چیزی که پایین میزارم اومدش ... همینا رو میگین؟

چراغ سنگ نمک

چراغ سنگ نمک چیست ؟
      چراغ تزئینی کریستالی فوق العاده زیبا و جذاب مناسب برای هر محیط با ایجاد حس ارامش , دفع انرژی منفی ,مناسب مدیتیشن و یوگا.
      این چراغها از سنگ نمک مرغوب تهیه شده.
      اگر بدنبال زندگی آرام و بدنبال تعادل انرژی هستید ما این چراغهای جادویی را به شما توصیه میکنیم .
      آباژور سنگ نمک با خواص یونیزاسیون و دفع امواج منفی و رفع چشم زخم بهترین هدیه برای افزایش ظرفیت شش ها و ضدعفونی مجاری تنفسی و تسویه هوا استفاده میشود.
      خواص سنگ نمک

تاق خواب یکی از بهترین مکانآ‌هائی است که چراغ در آن کاربرد دارد، زیرا خوابی سالم، راحت و عمیق را به ارمغان میآ‌آورد. یک یا دو چراغ سنگ نمک در اتاق استراحت باعث پائین آمدن استرس، خستگی کار و نورهای غیر طبیعی، آلوده کنندهآ‌هائی چون سیگار و تشعشات میآ‌شود و باعث می شود فرد خیلی راحت به خواب برود و صبح با نشاط بیشتری بیدار شود.

پرتو چراغ در محل زندگی یا اتاق کار باعث بالا رفتن تمرکز میآ‌شود و بیش از هشتاد درصد از آثار سوء تشعشات وسایل الکتریکی و کامپیوتری و... به ویژه مانیتور را کاهش میآ‌دهد.

اتاق بیما ر یکی دیگر از مکانآ‌هائی است که استفاده از چراغ نمک لازم میآ‌باشد، تنفس هوای با کیفیت به کوتاه شدن مدت بیماری کمک شایانی میآ‌کند.

مغز انسان در طول روز به واسطه بودن در کنار وسایل الکترونیکی، در معرض امواجی است که تا بیست برابر مقدار عادی و معمولی مضر میآ‌باشد و در نتیجه حالت عصبی، بیآ‌خوابی یا کمآ‌خوابی، عدم تمرکز و ضعف ایجاد میآ‌کند و حتی به آ‌دلیل ایجاد جریانی از رادیکالآ‌های آزاد امکان ابتلا به سرطان را افزایش میآ‌دهد.

● اثرات مهم چراغآ‌های نمک بر سلامتی جسم و روح

۱ پائین آوردن شدت حملهآ‌های آسمی ۲ کاهش گرفتگی سینوسآ‌ها ۳ کاهش مشکلات تنفسی

۴ کاهش حساسیت و آلرژی ۵ کاهش سردردهای میگرنی

۶ کاهش اضطراب و عصبیتآ‌ها

۷ بالا بردن ظرفیت ششآ‌ها ۸ ایجاد تمرکز حواس ۹ تقویت سیستم ایمنی بدن
      و ..........
      مهمتر از همه
      پاکسازی انرژیهای منفی محیط مثل چشم زخم :
      افکار اطرافیان ما دارای ارتعاشاتی است که اگر این افکار منفی باشد تولید موج و انرژی منفی در محیط ما کرده و باعث اثرات نامطلوبی بر سلامتی ما میشود کریستال نمک از لحاظ خاصیت انرژیک به گونه ایی است که قدرت جذب این امواج منفی را داشته و گرما و نور این چراغ باعث از بین رفتن این انرژیها می شود .

خواص رنگها با گذاشتن لامپ رنگی
      ● نارنجی :احساس امنیت را در انسان تقویت می کند و برای سیستم عصبی بخصوص مغز ، کلیه و مثتانه بسیار سودمند است .
      ● قرمز: جریان خون را بدن تسریع می بخشد و همچنین باعث افزایش نیروی محرکه می گردد.
      ● صورتی :حس دوست داشتن و همکاری را در انسان تقویت می کند و باعث می شود که افراد احساسات خود را راحت تر بروز دهند.
      ● زرد: کمک به درک عاقلانه مطالب و فعال کردن لوزالمعده و کبد کرده و برطرف کننده نارسائیهای ادراری است.
      ● سفید :علاوه بر خاصیت پاک کنندگی ، ناخالصیها معنوی را پاک می کند و پاکی های درون را نمایانتر می سازد. مضافا بر آن دی اکسید کربن محل هایی از قبیل کارخانجات و شهرهای پر ترافیک را از بین می برد.
      ● آبی : باعث آرامش و کاهش اشتها می شود.
      ● بنفش : باعث افزایش قدرت تخیل می شود.
      ● سبز : آرامش می دهد و بدخلقی و کج خلقی را از ما دور کرده و خنده برلبانمان می آورد.

این همه خاصیت؟؟ ضد چشم زخم هم هست :mrgreen:

دیدگاه

کاری نداره فقط یه دریل با یه مته مناسب احتیاج دارید
        اول سنگ نمک را به انداره 5 سانت سوراخ کنید بعد ال ای دی را درون سنگ نمک و دو تا سیم ال ای دی را بیرون بیاورید و کمی نمک رو خیس کنید و سوراخ ال ای دی را با نمک خیس پر کنید و سشوار بکشید تا سفت شود بعد دو تا باتری قلمی را با یه مقاومت 300 اهم روبه ال ای دی وصل کنید و لذت ببرید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پویا نجارزاده
          کاری نداره فقط یه دریل با یه مته مناسب احتیاج دارید
          اول سنگ نمک را به انداره 5 سانت سوراخ کنید بعد ال ای دی را درون سنگ نمک و دو تا سیم ال ای دی را بیرون بیاورید و کمی نمک رو خیس کنید و سوراخ ال ای دی را با نمک خیس پر کنید و سشوار بکشید تا سفت شود بعد دو تا باتری قلمی را با یه مقاومت 300 اهم روبه ال ای دی وصل کنید و لذت ببرید.
          دوستان کسی میتونه یک عکس بذاره ببینم اصلا این که میگید چی هست.
          ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
            سنگ نمک یک تکه و بزرگ
            مثل سنگ واقعی
            زیرش رو سوراخ می کنند و LED میزارند
            واسه چراغ خواب جالبه
            همین
            راستی
            زیر باد کولر زود خراب میشه (به خاطر رطوبت )
            هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

[color=brown]همون توری که شما تو این سایت ها خوندید و دیدید این چراغ خواص زیادی داره.شما میتونید یک سنگ نمک رو با قیمت مناسب بخرید(باید سطح شفافی داشته باشد و ترک نخورده باشد) بعد هم بامته سخت این سنگ نمک رو از زیر اون سوراخ کنید تا دیده نشود و مواظب ترک خوردگی هم باشی و حد الامکان از اب استفاده نکنید.بعد یک لامپ سلیقه ای داخل اون بگذارید.لامپ باید پر نور باشد تا از بلور بگذرد ودر روز هم روشن باشد و بهتر است گرما هم داشته باشد تا از خواص اون استفاده کاملتر بکنید.
              [size=+2]
              لطفآ راهنمایی کنید.
              اما لا اقل یک جوابی هم به سوال من بدهید. حتمآ لازم دارم دیکه :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                لطفآ راهنمایی کنید.
                سلام. ال ای دیه پاور اگه بذاری(یک وات) مقداری گرما تولید میکنه و از 340 میلی آمپر در حدوده 3.3 ولت هر چقدر کمتر بهش جریان بدی گرمایه کمتری تولید میکنه.و نوره نسبتا قوی هم داره.اگه بهش حدوده 300 میلی آمپر بدی زیره ال ای دی دماش بالای هفتاد و هشتاد درجه میشه که حتما باید با یک تکه آلومینیوم یا چیزی شبیه به اون مقداری حرارتش دفع بشه.مگه اینکه به ال ای دی جریان کمتر بدی که در این صورت نوره کمتری هم میده.
                ال ای دی های کلاهی و اوال و خلاصه معمولی ها حرارتشون بسیار کمه و نوره کمی دارن و مصرف توان بسیار کمتری هم دارن و اگه به هر ال ای دی 15میلی آمپر بدی در 3.2 ولت حدوده0.05 آمپر مصرف داره و نورشون از پاور ال ای دی خیلی خیلی کمتره و ال ای دی کلاهی نورش پخش تر و اوال و بیضی شکل اگه باشه جمع تره.اینها چیزهایی بود که من درباره سوال شما میدونستم.موفق باشین.
                ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

بله سوال من هم همین بود.
                  اگر پاور ال ای دی بگزارم چون محیط داخلش بسته است گرمای زیادی تولید میکنه. اما انقدر گرما بالا میره که بسوزه؟چون گرما بیرون نمیاد.اصلآ در دمای چند درجه میسوزه؟
                  در ضمن ال ای دی مناسب برای سنگ من 4عدد 3وات هست.
                  دوستانی که تجربه دارند ایا پاور ل ای دی در محیط نیمه بسته میسوزه؟(اگر اون رو ب ههیتسینگ یا المینیوم وصل کنیم)و حد اقل دمایی که تحمل میکنه چقدره؟
                  دوستان ایا ال ای دی هایی مثل همین ال ای دی های کلاهی هست که توان 2 یا 3 وات داشته باشه؟

دیدگاه

این سنگ نمکا رو از کجا میخری؟

دیدگاه

دوستان من دسترسی زیادی به سنگ نمک دارم . هر اندازه ای که فکرشو کنین. :icon_razz:

دیدگاه

چیز جالبه!!!

در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

من میخام از کجا گیر بیارم ؟ برم کویر؟ آها اصلا میرم وسط رودخونه زاینده رود یه ماه دیگه میشه کویر :NO: :angry: :cry2:

جدی از کجا گیر میاد برادرم؟

دیدگاه

تو بازار بگرد زیاده یه نوعش هست که میزارن جلوی حیوانات مثل گاو تو آخور! oo: :rolleyes:
                            در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                            گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

من میخام از کجا گیر بیارم ؟ برم کویر؟ آها اصلا میرم وسط رودخونه زاینده رود یه ماه دیگه میشه کویر :NO: :angry: :cry2:

جدی از کجا گیر میاد برادرم؟
                              تو بازار بگرد زیاده یه نوعش هست که میزارن جلوی حیوانات مثل گاو تو آخور! oo: :rolleyes:
                              درسته.البته اگر منظورتون سنگهای داخل عکس با شکل هندسی خاصه اینهارو جلوی گاو نمیزارن.بعضی سایت ها میفروشند یا اینکه خودتون هم میتونید درست کنید.اما با هزینه زیاد.
                              ولی به نظر من هرگز این کار رو نکنید چون هم گرونه و هم اینکه سنگ های طبیعی هم زیبایی خودشون رو دارند و هم سطح شیشه ای دارند.
                              این سنگ ها رو توی نمک فروشی ها که هم سنگ نمک (برای گاو )دارند وهم نمک اسیاب شده دارند می فروشند.همان مغازه هایی که نمک تصفیه نشده رو میفروشند نه به صورت بسته بندی و تصفیه شده)
                              اونجا میتونید سنگ خودتون رو که باید سفید باشه بخرید.
                              من هم یک سنگ 10 کیلویی خریدم 8 هزار تومان.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X