اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطع خط تلفن با صدای بوق اشغال اساتید کسی جوب ما رو نمیده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطع خط تلفن با صدای بوق اشغال اساتید کسی جوب ما رو نمیده

سلام دوستان
    من مداری دارم که با خط تلفن کار میکنه
    از یه خط به اون زنگ میزنم خط را ازاد میکنه و کارهایی که باید انجام میده
    ولی مشکلم در قطع کردن خط به نحویکه وقتی من از اینطرف خط را قطع میکنم اونم خط رو قطع کنه
    برای همین سراغ LM567 رفتم تا وقتی من خط را قطع میکنم باشنیدن صدای بوق اشغال از طزف دیگه خط زو قطع کنه
    ولی از این icسر در نمییارم لطفا کمک کنید اگه مدارشو بزارین ممنون میشم
    اگه راه دیگه ای هم به نظرتون میزسه کمک کنید

پاسخ : rقطع خط تلفن با صدای بوق اشغال بابا فوریه لطفا جواب بدین

سلام
    چرا از آی سی استفاده کنی واسش یک محدوده زمانی تعریف کن که از این زمان به بعد اگر عملیات جدید انجام نشد به صورت خودکار خط رو قطع کنه

دیدگاه

پاسخ : rقطع خط تلفن با صدای بوق اشغال بابا فور&#174

مچکر که پاسخ دادین
      زمان استفاده متغیره
      از کد dtmf هم برای قطع کردنش نمیتونم استفاده کنم

دیدگاه

عزیز منظور من رو متوجه نشدی به نظرم من قبلا از این روش واسه پروژه کاردانیم استفاده کردم به گونه ای که کاربر اگر چند ثانیه مثلا 10 ثانیه مکث داشته باشه و عملیات جدید انجام نده سیستم خود به خود عملیات رو یکطرفه قطع کنه
        در ضمن بعضی اوقا خود کاربر قصد خروج داره که این رو باید طراح در نظر بگیره که اگر قصد خروج داشت کدوم کلید رو بهش تخصیص بدم مثلا کلید * رو واسه خروج و قطع شدن ارتباط در نظر میگیره

دیدگاه

کانال دیتا هست که نمیتونی از dtmf استفاده کنی ؟
          همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
          کانت

دیدگاه

سلام دوستان
            بله دیتا هست
            فقط میتونم از روش بوق اشغال استفاده کنم

دیدگاه

پاسخ : قطع خط تلفن با صدای بوق اشغال اساتید کسی جوب ما رو نمیده

کاش بیشتر توضیح میدادین دقیقا چی هست
              اما چیزی که من متوجه شدم خط شما محدوده dtmf را فیلتر میکنه برای همین نمیتونید از این روش استفاده کنید .

میتونید این کار را کنید با آی سی فانکشن ژنراتور (xr2206)موج سینوسی یا fsk تولید کنید و وقتی خواستین گووشی را بزارید روی خط بفرستید ، در طرف گیرنده یک ورودی پ امپ بزارید که سینوسی را تبدیل به پالس کنه و با اندازه گیری عرض پالس توسط میکرو بفهمید دستور چی هست و عمل خاصی را انجام بده
              کانت

دیدگاه

پاسخ : قطع خط تلفن با صدای بوق اشغال اساتید ک&#1587

با تشکرeshgh_namordeh
                بله به نکته خوبی اشاره کردین
                رفتم سراغش انشاء الله جواب بده
                یه دنیا تشکر :applause: :applause: :applause:

اگه میتونین درمورد LM567 هم توضیح بدین تا از روش بوق اشغال هم امتحان کنم

دیدگاه

Lm567 دیتا شیتش را نگاه کردم فقط دیکدر تن بود اعداد 0 تا 9 و +# ، فکر نکنم برای اینکار مناسب باشه ، در ضمن خیلی وقتها وقتی شما قطع میکنی بوق اشغال نمیزنه جیغ میکشه و.....
                  این روش که گفتم جواب میده و توی گیرنده چون اپ امپ میزاری افت سیگنال نداری و به دیناهای خطت هم آسیبی نمیزنه فقط باید در گیرنده توسط خازن و ترانس به خط وصل بشی که کاملا ایزوله باشی
                  فقط دقت کن xr2206 به دما حساسه و خازنهاش را حتما mkt بزار و توی گیرنده هم که تبدیل به پالس کردی عرض پالس را اندازه گرفتی محدوده تعریف کن تشخیص بده

اما اگر فقط قصدت فرستادن یک دستوره که خط را قطع کنه این موج سینوسی را با 555 هم میتونی درست کنی ، هر ای سی که موجی سینوسی تو محدوده فرکانست درست کنه کافیه ، خوبیه xr2206 اینه که fsk میفرسته و احتمال اینکه با دستورات دیگه توی خط گیرنده کاری کنه از بین میره و میتونی دستورات بیشتری بفرستی و کارهای دیگه ایی کنی .

کانت

دیدگاه

سلام
                    الاهی پیرشی جوون
                    ازاینکه کمک کردین تشکر وهمچنین از راهنماییتون

دیدگاه

سلام
                      الاهی پیرشی جوون
                      ازاینکه کمک کردین تشکر وهمچنین از راهنماییتون
                      :applause:

دیدگاه

حالا یه سوال پیش میاد که چطوری دیتا بفرستیم روی خط؟ :mrgreen: یه شبه adsl میشه پیاده کرد به نظر شما؟ البته خودمون از صفر شروع به طراحی کنیما!
                        این آی سی ها fsk سرعتاشون پایینه !

دیدگاه

ولتاژ ثابت 40 ولت حذف می شود سپس با توجه به این نکته که سیگنال AC از خازن عبور می کند با قرار دادن پل دیودی بعد

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

https://www.eca.ir/forums/thread41736.html

ولتاژ ثابت 40 ولت حذف می شود سپس با توجه به این نکته که سیگنال AC از خازن عبور می کند با قرار دادن پل دیودی بعد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X