ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29
    2009/02/03
    کرمان
    84
    0

طریقه استفاده از وقفه در arm وحداکثر سرعت قابل پشتیبانی توط میکرو

با سلام خدمت دوستان گرامی و علی آقا
    من حقیقتش قبلا با AVR وبرای اتصال دوربین OV7670 با این میکرو به مشکل خوردم آخه سرعتش خیلی پایین بود فقط همین بس که 640 پالس پایه Pclk سنسور OV7670 رو با اتصال به میکرو در حدود 120 تاش رو به زور میگرفت اطلاعات دیگه پر.
    خواستم با xmega بقیه کار رو ادامه بدم که دیدم فوق فوقش سرعت دوبرابر میشه و به کار من نیاد (آخه من قرار اطلاعات دوربین رو بگیرم یا ذخیره کنم و ارسال کنم یا مستقیم ارسال کنم به سمت کامپیوتر)
    الان بی نهایت نیازمند استفاده از وقفه های ARM مدل sam7S64 هستم ولی نمی دونم حداکثر سرعت پشتیبانی چنده ??????
    2009/10/25
    تهران
    414
    24

پاسخ : طریقه استفاده از وقفه در arm وحداکثر سرعت قابل پشتیبانی توط میکرو

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza 0020
    با سلام خدمت دوستان گرامی و علی آقا
    من حقیقتش قبلا با AVR وبرای اتصال دوربین OV7670 با این میکرو به مشکل خوردم آخه سرعتش خیلی پایین بود فقط همین بس که 640 پالس پایه Pclk سنسور OV7670 رو با اتصال به میکرو در حدود 120 تاش رو به زور میگرفت اطلاعات دیگه پر.
    خواستم با xmega بقیه کار رو ادامه بدم که دیدم فوق فوقش سرعت دوبرابر میشه و به کار من نیاد (آخه من قرار اطلاعات دوربین رو بگیرم یا ذخیره کنم و ارسال کنم یا مستقیم ارسال کنم به سمت کامپیوتر)
    الان بی نهایت نیازمند استفاده از وقفه های ARM مدل sam7S64 هستم ولی نمی دونم حداکثر سرعت پشتیبانی چنده ??????
    سرعت اینها هم خیلی زیاد نیست.
    از LPC1768 استفاده کن. ۱۰۰ مگ سرعتشه.
    ولی یک مسیله ای. این دوربینی که میگید اطلاعات رو RGB بهتون میده؟ یا اول فشرده اش میکنه بعد میده؟ اگر RGB بهتون بده حجم اطلاعات خیلی میره بالا و به مشکل میخورید بنابراین باید خودتون فشرده اش کنید که در این صورت حتی LPC هم جواب نمیده. باید ازمیکرو هایی مثل AT91SAM9260 استفاده کنید یا مثلا بیاید و با FPGA/CPLD اطلاعات رو فشرده کنید.
    2010/02/28
    شاهرود
    1,147
    20

منظورتو از سرعت وقفه نمیفهمم
    ولی اگه میخای وقفه رو راه بندازی بهم بگو تا بهت بگم چه جوری کار میکنه
    در ضمن این میکرو تا 55 مگا هرتز نهایتا میتونه کلاک بگیره. البته سرعت IO هاش کمتره
    توی یکی از تاپیک ها در موردش بحث شده بگرد پیداش میکنی
    فک کنم عنوانش سرعت ورودی خروجی یا IO بود
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!
    2010/02/28
    شاهرود
    1,147
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza.nayeri
    سرعت اینها هم خیلی زیاد نیست.
    از LPC1768 استفاده کن. ۱۰۰ مگ سرعتشه.
    ولی یک مسیله ای. این دوربینی که میگید اطلاعات رو RGB بهتون میده؟ یا اول فشرده اش میکنه بعد میده؟ اگر RGB بهتون بده حجم اطلاعات خیلی میره بالا و به مشکل میخورید بنابراین باید خودتون فشرده اش کنید که در این صورت حتی LPC هم جواب نمیده. باید ازمیکرو هایی مثل AT91SAM9260 استفاده کنید یا مثلا بیاید و با FPGA/CPLD اطلاعات رو فشرده کنید.
    این دوربین دو نوع خرجی داره که بسته به توع کانفیگ کردن تنظیماتش یکی از اون دوتا خروجی رو میده
    یکیش RGB هست
    در ضمن با LPC1768 انجام شده و کدش تو اینترنت موجوده و تصویر میگیره و روی LCD نمایش میده
    البته من خودم امتحان نکردم ولی یکی از دوستانم این کارو کرده و جواب گرفته
    زندگی یعنی امید و حرکت
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    2009/10/25
    تهران
    414
    24

پاسخ : پاسخ : طریقه استفاده از وقفه در arm وحداکثر سرعت قابل پشتیبانی توط میکرو

نقل قول نوشته اصلی توسط علی ایمانی فر
    این دوربین دو نوع خرجی داره که بسته به توع کانفیگ کردن تنظیماتش یکی از اون دوتا خروجی رو میده
    یکیش RGB هست
    در ضمن با LPC1768 انجام شده و کدش تو اینترنت موجوده و تصویر میگیره و روی LCD نمایش میده
    اون یکی خروجیش چیه؟ فشرده شده است؟
    میشه اون لینکی که گفنید رو بذارید؟ من میخوام این رو خودم بسازم نیاز دارم بهش.
    2009/02/03
    کرمان
    84
    0

سلام و با تشکر از دوستان که جواب دادن
    منظورتون چیه از فشرده شدن آخه سنسور اطلاعات rgb رو در 2 بایت واسم میفرسته و اینجوری که خودش دیتا شیت گفته در هر فریم 640*480 بایت اطلاعات ارسال میشه
    یعنی 480 بار میکرو باید بر اساس پالس ورودیHref 640 بایت رو دریافت کند
    آره دیدم ولی این مدل ها همشون اطلاعات رو به سمت ال سی دی هدایت کردند و خودشون این اطلاعات رو توسط خود میکرو نگرفتند و به ال سی دی بدن , یعنی میکرو فقط یا اطلاعات رو ای سی دی مینویسه یا راه رو واسه نوشتن اطلاعات دوربین روی ال سی دی باز میکنه که این رو با میکرو مگا 16 هم میشه انجام داد
    2009/02/03
    کرمان
    84
    0

الان داشتم به pll نگاه میکردم دیدم طفلکی اون هم کاری به کلاک سنسور تصویر نداره آخه اولش فکر میکردم که فرکانس رو 6 برابر کرده در حالت عادی گفتم اگر 6 برابر شده باشه دیگه با میکرو که هیچ با cpu pentumهم نمیتونم جواب بگیرم ( البته با افراط)
    یعنی با این اوضاع و احوال کلاک سنسور رو میشه تا 12مگا هرتز پایین آورد اگر با sam7s64 نشه این فرکانس به نسبت پایین آورد دیگه این میکرو رو نباید حتی اسمش رو آورد چه اینکه ازش استفاده کرد
    البته دوستان دیگه میتونن اسمش رو بیارن منظورم خودم بودم آخه موقعی فرکانس کاری نامی 55 مگا معرفی شده من کاربر انتظاراتی ازشدارم که باید برآورده کنه.
    2009/02/03
    کرمان
    84
    0

آقایون بیچاره شدم من قبلا چند با این لینک رو دیده بودم ولی درست نخونده بودمش الان درست به نرخ نمونه برداری که آقای مزارعی بهش اشاره کردن داغ کردم آخه میگه نرخ نمونه برداریش 5 مگگگگگگگگگگ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
    http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?p=48025
    ولی من قصد دارم از کریستال 12 مگ استفاده کنم الان موندم جواب میگیرم یا نه
    2009/10/25
    تهران
    414
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza 0020
    سلام و با تشکر از دوستان که جواب دادنمنظورتون چیه از فشرده شدن آخه سنسور اطلاعات rgb رو در 2 بایت واسم میفرسته و اینجوری که خودش دیتا شیت گفته در هر فریم 640*480 بایت اطلاعات ارسال میشه
    یعنی 480 بار میکرو باید بر اساس پالس ورودیHref 640 بایت رو دریافت کندآره دیدم ولی این مدل ها همشون اطلاعات رو به سمت ال سی دی هدایت کردند و خودشون این اطلاعات رو توسط خود میکرو نگرفتند و به ال سی دی بدن , یعنی میکرو فقط یا اطلاعات رو ای سی دی مینویسه یا راه رو واسه نوشتن اطلاعات دوربین روی ال سی دی باز میکنه که این رو با میکرو مگا 16 هم میشه انجام داد
    ۲ بایت یا ۳ بایت؟ در هر حال این طور که شما میگید اطلاعات فشرده نشده است.
    بعضی از دوربین ها خودشون عکس رو فشرده میکنن بعد میفرستند که نرخ انتقال بیاد پایین. خودتون یک بار حساب کنید میبینید چقدر نرخ انتقال اطلاعات بالاست.

این طوری که شما میگید lpc هم کار نمیکنه. ببینید من این رو تقریبا مطمینم با این پردازنده ها خیلی سخت میتونید جواب بگیرید.
    بهترین کار اینه که اطلاعات رو توسط fpga فشرده سازی کنید. پردازنده خیلی ضعیفه برای این کار.
    2010/02/28
    شاهرود
    1,147
    20

پاسخ : پاسخ : طریقه استفاده از وقفه در arm وحداکثر سرعت قابل پشتیبانی توط میکرو

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza.nayeri
    اون یکی خروجیش چیه؟ فشرده شده است؟
    میشه اون لینکی که گفنید رو بذارید؟ من میخوام این رو خودم بسازم نیاز دارم بهش.
    باید بگم من یکن اشتباه کردم و به جای دو نوع خروجی سه نوع داره RGB و YUV و YCbCr .
    البته هیچ کدوم از سه نوع بالا فشرده شده نیستند و همشون با یه ماتریس 3*3 بهم تبدیل میشه
    توی گوگل یه سرچ کوچولو کنید ماتریس تبدیل رو بدست خواهید آورد.
    در واقع اینا بیشتر مربوط میشه به پردازش تصویر و فرمت های مختلف ذخیره سازی رنگ ها و یا همون Color space ها
    حالا شما چه اصراری داری تصویر رو فشرده کنی؟
    زندگی یعنی امید و حرکت
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29