اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه استفاده از وقفه در arm وحداکثر سرعت قابل پشتیبانی توط میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طریقه استفاده از وقفه در arm وحداکثر سرعت قابل پشتیبانی توط میکرو

با سلام خدمت دوستان گرامی و علی آقا
    من حقیقتش قبلا با AVR وبرای اتصال دوربین OV7670 با این میکرو به مشکل خوردم آخه سرعتش خیلی پایین بود فقط همین بس که 640 پالس پایه Pclk سنسور OV7670 رو با اتصال به میکرو در حدود 120 تاش رو به زور میگرفت اطلاعات دیگه پر.
    خواستم با xmega بقیه کار رو ادامه بدم که دیدم فوق فوقش سرعت دوبرابر میشه و به کار من نیاد (آخه من قرار اطلاعات دوربین رو بگیرم یا ذخیره کنم و ارسال کنم یا مستقیم ارسال کنم به سمت کامپیوتر)
    الان بی نهایت نیازمند استفاده از وقفه های ARM مدل sam7S64 هستم ولی نمی دونم حداکثر سرعت پشتیبانی چنده ??????

پاسخ : طریقه استفاده از وقفه در arm وحداکثر سرعت قابل پشتیبانی توط میکرو

نوشته اصلی توسط Reza 0020
    با سلام خدمت دوستان گرامی و علی آقا
    من حقیقتش قبلا با AVR وبرای اتصال دوربین OV7670 با این میکرو به مشکل خوردم آخه سرعتش خیلی پایین بود فقط همین بس که 640 پالس پایه Pclk سنسور OV7670 رو با اتصال به میکرو در حدود 120 تاش رو به زور میگرفت اطلاعات دیگه پر.
    خواستم با xmega بقیه کار رو ادامه بدم که دیدم فوق فوقش سرعت دوبرابر میشه و به کار من نیاد (آخه من قرار اطلاعات دوربین رو بگیرم یا ذخیره کنم و ارسال کنم یا مستقیم ارسال کنم به سمت کامپیوتر)
    الان بی نهایت نیازمند استفاده از وقفه های ARM مدل sam7S64 هستم ولی نمی دونم حداکثر سرعت پشتیبانی چنده ??????
    سرعت اینها هم خیلی زیاد نیست.
    از LPC1768 استفاده کن. ۱۰۰ مگ سرعتشه.
    ولی یک مسیله ای. این دوربینی که میگید اطلاعات رو RGB بهتون میده؟ یا اول فشرده اش میکنه بعد میده؟ اگر RGB بهتون بده حجم اطلاعات خیلی میره بالا و به مشکل میخورید بنابراین باید خودتون فشرده اش کنید که در این صورت حتی LPC هم جواب نمیده. باید ازمیکرو هایی مثل AT91SAM9260 استفاده کنید یا مثلا بیاید و با FPGA/CPLD اطلاعات رو فشرده کنید.

دیدگاه

منظورتو از سرعت وقفه نمیفهمم
      ولی اگه میخای وقفه رو راه بندازی بهم بگو تا بهت بگم چه جوری کار میکنه
      در ضمن این میکرو تا 55 مگا هرتز نهایتا میتونه کلاک بگیره. البته سرعت IO هاش کمتره
      توی یکی از تاپیک ها در موردش بحث شده بگرد پیداش میکنی
      فک کنم عنوانش سرعت ورودی خروجی یا IO بود
      زندگی یعنی امید و حرکت
      کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
      سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
      برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
      به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidreza.nayeri
        سرعت اینها هم خیلی زیاد نیست.
        از LPC1768 استفاده کن. ۱۰۰ مگ سرعتشه.
        ولی یک مسیله ای. این دوربینی که میگید اطلاعات رو RGB بهتون میده؟ یا اول فشرده اش میکنه بعد میده؟ اگر RGB بهتون بده حجم اطلاعات خیلی میره بالا و به مشکل میخورید بنابراین باید خودتون فشرده اش کنید که در این صورت حتی LPC هم جواب نمیده. باید ازمیکرو هایی مثل AT91SAM9260 استفاده کنید یا مثلا بیاید و با FPGA/CPLD اطلاعات رو فشرده کنید.
        این دوربین دو نوع خرجی داره که بسته به توع کانفیگ کردن تنظیماتش یکی از اون دوتا خروجی رو میده
        یکیش RGB هست
        در ضمن با LPC1768 انجام شده و کدش تو اینترنت موجوده و تصویر میگیره و روی LCD نمایش میده
        البته من خودم امتحان نکردم ولی یکی از دوستانم این کارو کرده و جواب گرفته
        زندگی یعنی امید و حرکت
        برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : طریقه استفاده از وقفه در arm وحداکثر سرعت قابل پشتیبانی توط میکرو

نوشته اصلی توسط علی ایمانی فر
          این دوربین دو نوع خرجی داره که بسته به توع کانفیگ کردن تنظیماتش یکی از اون دوتا خروجی رو میده
          یکیش RGB هست
          در ضمن با LPC1768 انجام شده و کدش تو اینترنت موجوده و تصویر میگیره و روی LCD نمایش میده
          اون یکی خروجیش چیه؟ فشرده شده است؟
          میشه اون لینکی که گفنید رو بذارید؟ من میخوام این رو خودم بسازم نیاز دارم بهش.

دیدگاه

سلام و با تشکر از دوستان که جواب دادن
            منظورتون چیه از فشرده شدن آخه سنسور اطلاعات rgb رو در 2 بایت واسم میفرسته و اینجوری که خودش دیتا شیت گفته در هر فریم 640*480 بایت اطلاعات ارسال میشه
            یعنی 480 بار میکرو باید بر اساس پالس ورودیHref 640 بایت رو دریافت کند
            آره دیدم ولی این مدل ها همشون اطلاعات رو به سمت ال سی دی هدایت کردند و خودشون این اطلاعات رو توسط خود میکرو نگرفتند و به ال سی دی بدن , یعنی میکرو فقط یا اطلاعات رو ای سی دی مینویسه یا راه رو واسه نوشتن اطلاعات دوربین روی ال سی دی باز میکنه که این رو با میکرو مگا 16 هم میشه انجام داد

دیدگاه

الان داشتم به pll نگاه میکردم دیدم طفلکی اون هم کاری به کلاک سنسور تصویر نداره آخه اولش فکر میکردم که فرکانس رو 6 برابر کرده در حالت عادی گفتم اگر 6 برابر شده باشه دیگه با میکرو که هیچ با cpu pentumهم نمیتونم جواب بگیرم ( البته با افراط)
              یعنی با این اوضاع و احوال کلاک سنسور رو میشه تا 12مگا هرتز پایین آورد اگر با sam7s64 نشه این فرکانس به نسبت پایین آورد دیگه این میکرو رو نباید حتی اسمش رو آورد چه اینکه ازش استفاده کرد
              البته دوستان دیگه میتونن اسمش رو بیارن منظورم خودم بودم آخه موقعی فرکانس کاری نامی 55 مگا معرفی شده من کاربر انتظاراتی ازشدارم که باید برآورده کنه.

دیدگاه

آقایون بیچاره شدم من قبلا چند با این لینک رو دیده بودم ولی درست نخونده بودمش الان درست به نرخ نمونه برداری که آقای مزارعی بهش اشاره کردن داغ کردم آخه میگه نرخ نمونه برداریش 5 مگگگگگگگگگگ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?p=48025
                ولی من قصد دارم از کریستال 12 مگ استفاده کنم الان موندم جواب میگیرم یا نه

دیدگاه

سلام و با تشکر از دوستان که جواب دادنمنظورتون چیه از فشرده شدن آخه سنسور اطلاعات rgb رو در 2 بایت واسم میفرسته و اینجوری که خودش دیتا شیت گفته در هر فریم 640*480 بایت اطلاعات ارسال میشه
                  یعنی 480 بار میکرو باید بر اساس پالس ورودیHref 640 بایت رو دریافت کندآره دیدم ولی این مدل ها همشون اطلاعات رو به سمت ال سی دی هدایت کردند و خودشون این اطلاعات رو توسط خود میکرو نگرفتند و به ال سی دی بدن , یعنی میکرو فقط یا اطلاعات رو ای سی دی مینویسه یا راه رو واسه نوشتن اطلاعات دوربین روی ال سی دی باز میکنه که این رو با میکرو مگا 16 هم میشه انجام داد
                  ۲ بایت یا ۳ بایت؟ در هر حال این طور که شما میگید اطلاعات فشرده نشده است.
                  بعضی از دوربین ها خودشون عکس رو فشرده میکنن بعد میفرستند که نرخ انتقال بیاد پایین. خودتون یک بار حساب کنید میبینید چقدر نرخ انتقال اطلاعات بالاست.

این طوری که شما میگید lpc هم کار نمیکنه. ببینید من این رو تقریبا مطمینم با این پردازنده ها خیلی سخت میتونید جواب بگیرید.
                  بهترین کار اینه که اطلاعات رو توسط fpga فشرده سازی کنید. پردازنده خیلی ضعیفه برای این کار.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : طریقه استفاده از وقفه در arm وحداکثر سرعت قابل پشتیبانی توط میکرو

نوشته اصلی توسط hamidreza.nayeri
                    اون یکی خروجیش چیه؟ فشرده شده است؟
                    میشه اون لینکی که گفنید رو بذارید؟ من میخوام این رو خودم بسازم نیاز دارم بهش.
                    باید بگم من یکن اشتباه کردم و به جای دو نوع خروجی سه نوع داره RGB و YUV و YCbCr .
                    البته هیچ کدوم از سه نوع بالا فشرده شده نیستند و همشون با یه ماتریس 3*3 بهم تبدیل میشه
                    توی گوگل یه سرچ کوچولو کنید ماتریس تبدیل رو بدست خواهید آورد.
                    در واقع اینا بیشتر مربوط میشه به پردازش تصویر و فرمت های مختلف ذخیره سازی رنگ ها و یا همون Color space ها
                    حالا شما چه اصراری داری تصویر رو فشرده کنی؟
                    زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : طریقه استفاده از وقفه در arm وحداکثر سرعت قابل پشتیبانی توط میکرو

نوشته اصلی توسط علی ایمانی فر
                      باید بگم من یکن اشتباه کردم و به جای دو نوع خروجی سه نوع داره RGB و YUV و YCbCr .
                      البته هیچ کدوم از سه نوع بالا فشرده شده نیستند و همشون با یه ماتریس 3*3 بهم تبدیل میشه
                      توی گوگل یه سرچ کوچولو کنید ماتریس تبدیل رو بدست خواهید آورد.
                      در واقع اینا بیشتر مربوط میشه به پردازش تصویر و فرمت های مختلف ذخیره سازی رنگ ها و یا همون Color space ها
                      حالا شما چه اصراری داری تصویر رو فشرده کنی؟
                      بله این سه تا هیچ کدوم فشرده شده نیستند.
                      ماتریسهای تبدیل DCT رو هم بلدم.
                      من اصراری به فشرده سازی ندارم. مسیله سر اینه که وقتی اطلاعات زیاد باشه پردازش کردنشون با میکرو کنترلر خیلی سخت میشه. فرض کنید یک فریم خالی فقط خوندنش تقریبا یک میلیون پالس نیاز داره. من این طور برداشت کردم که ایشون میخوان این اطلاعات رو مثلا جایی ذخیره کنن و بعد نشون بدن. تو این حالت نمیشه از اطلاعات خام استفاده کرد.
                      البته این رو هم بگم که فشرده سازی و بازسازی تصویر هم به خودی خود خیلی هزینه بره و با میکرو هم نمیشه تقریبا این کار رو کرد.

دیدگاه

البته این رو هم بگم که فشرده سازی و بازسازی تصویر هم به خودی خود خیلی هزینه بره و با میکرو هم نمیشه تقریبا این کار رو کرد.
                        من فقط بتونم اطلاعات رو بگیرم حاضرم به صورت خام ذخیره کنم و بعد پردازش کنم روی اطلاعات اگر هم نشد میفرستم رو کامپیوتر اونجا با متلب روش کار میکنم آخه در هر صورت اطلاعات باید به کامپیوتر ارسال بشن

دیدگاه

من فقط بتونم اطلاعات رو بگیرم حاضرم به صورت خام ذخیره کنم و بعد پردازش کنم روی اطلاعات اگر هم نشد میفرستم رو کامپیوتر اونجا با متلب روش کار میکنم آخه در هر صورت اطلاعات باید به کامپیوتر ارسال بشن
                          فشرده سازیش کار راحتیه.
                          منظورم از هزینه استفاده از FPGA/CPLD بود وگرنه هزینه زیادی نداره. گفتم شاید نتونید فشرده سازی رو اجرا کنید.
                          خودتون حساب کنید، هر فریم تصویر ۱ مگابایت حجمشه. هر ثانیه 2.7 مگ.
                          در هر حال شما چه برای ذخیره سازی و چه برای انتقال نیاز دارید این فشرده سازی رو اجرا کنید.
                          کامپیوتر هم فکر نکنید معجزه میکنه براتون. شاید حتی نتونه ریل تایم بگیره اطلاعات رو.
                          خودتون ببینید، سرعت انتقال باید ۱۴ مگابیت بر ثانیه باشه.
                          اگر میتونید بدون فشرده سازی کار کنید که هیچ در غیر این صورت پایان نامه ها و مقالات زیادی در این خصوص وجود داره.
                          مثلا این شاید به دردتون بخوره:
                          A Multitransform Architecture for H.264/AVC High-Profile Coders
                          این رو پیدا کنید مطالعه کنید خیلی مسایل میاد دستتون.
                          خودش هم یک راه برای پیاده سازی فشرده ساز از طریق FPGA ارایه کرده.

دیدگاه

اره اتفاقا من خودم دنبال این موضوع بودم آخه یک بنده خدایی در یک جایی گفته بود که من به دلیل سرعت بالا از CPLD استفاده کردم اگر شما بنده رو راهنمایی کنید ممنون میشم آخه من واسم FPGA و CPLD گنگ به نظر میرسن برنامه رو میفهمم ولی باید یک امکاناتی ازشون بدونم مثلا ARM پایه مبدل آنالوگ به دیجیتال داره و مشخصا یا پورت USB و پایه هاش مشخصن ولی این دو مورد واسم گنگن یا مطالبی که در مورد سخت افزارشون خوندم بد توضیح دادن

دیدگاه

اره اتفاقا من خودم دنبال این موضوع بودم آخه یک بنده خدایی در یک جایی گفته بود که من به دلیل سرعت بالا از CPLD استفاده کردم اگر شما بنده رو راهنمایی کنید ممنون میشم آخه من واسم FPGA و CPLD گنگ به نظر میرسن برنامه رو میفهمم ولی باید یک امکاناتی ازشون بدونم مثلا ARM پایه مبدل آنالوگ به دیجیتال داره و مشخصا یا پورت USB و پایه هاش مشخصن ولی این دو مورد واسم گنگن یا مطالبی که در مورد سخت افزارشون خوندم بد توضیح دادن
                              والا من خودمم تا حالا با FPGA و CPLD پیاده سازی نکرده ام. بلدم با VHDL و اینا برنامه بنویسم یا حتی تستشون کنم. اما تا حالا چیزی توشون پیاده سازی نکرده ام.
                              البته کاری هم نداره. شما کارهاش رو بکن فوقش از یه نفر میپرسی تو کدوم چیپ راحت تره و کم هزینه تره.
                              مشکلی هم داشتی من در خدمتم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X