اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه فید ریت و سرعت اسپیندل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه فید ریت و سرعت اسپیندل

سلام دوستان
    من از برنامه Cut2D استفاده می کنم برای تهیه G-code برای استفاده در نرم افزار mach3
    در برنامه cut2d برای انتخاب ابزار برش یه جایی نوشته
    Stepover

Feed rate

Plunge Rate

عکس مربوطه هم پلود کردم که با دایره قرمز مشخص کردم.
    این اعداد چطور محاسبه می شود؟

پاسخ : محاسبه فید ریت و سرعت اسپیندل

مساله فید ریت و نفوذ ابزار در قطعه بستگی داره به جنس قطعه و جنس ابزار و قدرت ماشین که در کتاب های تراشکار و فرز کاری کاملا علمی محاسبه میشه ولی برای افراد غیر علمی بصورت جدول آورده میتونین مراجعه کنید و استفاده کنید . این جداول تابعی از حجم در دقیقه برداه جدا شده است میگه باید مثلا برای فولاد آلیاإ¾ی با قلم کاربید سمانته
    .00055/ مترمکعب در دقیقه باید فولاد جدا بشه حالا شما با در داشتن عرض تیغ فرز و عمق نوفوز سرعت ژیشروی رو محاسبه میکنی .

برا بقیه هم اینجا رو نگاه کن
    http://www.cnccookbook.com/CCCNCMillFeedsSpeedsStepover.htm
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام.
      ممنون از معرفی وب سایت. من هیچی ازش سر در نیاوردم. یه نرم افزار واسیه دانلود گذاشته بود اونم دانلود کردم چیزی نفهمیدم. اسم نرم افزار G Wizard
      بود.
      لطفا منو راهنمایی کنید . چطور با نرم افزار کار کنم؟

دیدگاه

سلام.
        یه برنامه از وب سایت www.cnccookbook.com دانلود کردم. که برای متریال های مختلف feed rate و سرعت و یه چیز های دیگه رو محاسبه می کنه.
        من لینک دانلودشو گذاشتم. لطفا یکی راهنمایی کنه که چطور با این نرم افزار کار کنم. http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.c...4d45b12312be76

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
          در برنامه cut2d برای انتخاب ابزار برش یه جایی نوشته
          Stepover
          Feed rate
          Plunge Rate
          این اعداد چطور محاسبه می شود؟

ُStep Over: فرض کنید قرار است یک مستطیل به عرض 50 میلیمتر و طول و عمق مشخص توسط ابزاری به قطر 5 میلیمتر براده برداری شود. در این حالت باید ابزار برای براده برداری این عرض 50 میلیمتر چندین بار در کنار هم روی کار حرکت و براده برداری کند تا عرض مورد نظر پوشش داده شود. فاصله هر دو خط مجاور که توسط ابزار براده برداری می شود در اصطلاح Step Over نامیده می شود. در این مثال اگر این پارامتر 2.5 میلیمتر در نظر گرفته شود، هر خط براده برداری در فاصله 2.5 میلیمتری از براده برداری خط طی شده قبلی انجام می شود.

Plunge Rate: سرعت پیشروی ابزار در هنگام پائین آمدن و وارد شدن آن به ماده تحت براده برداری است. اگر این سرعت زیاد در نظر گرفته شود، باعث شکسته شدن نوک ابزار در برخورد با کار می شود.

Feed Rate: بعد از پائین آمدن ابزار، سرعت حرکت و پیشروی در طول مسیر براده برداری است.
          اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
          دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
          برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
          وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
          قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
          اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
          ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

سلام آقای طراح. همیشه با توضیحات شما مشکلات حل می شود. ممنون از شما که این همه خوب توضیح دادین.
            چندتا سوال دیگه هم دارم.
            plunge rate . من می خوام روی MDF کار کنم. برای MDF باید چه عددی باشد؟
            spindle speed . از کجا باید مشخص کنیم که سرعت اسپیندل برای هر ضخامت چند RPM باشد؟ جدولی نست که بشه مشخص کرد که برای هر متریال و هر ضخامت باید سرعت اسپیندل چقدر باشه؟
            یک لینک گذاشتم که در اون چند فرمول نوشته. می شه یه توضیحی بدین؟
            http://www.dapra.com/tech/dloads/Dap...g_Formulas.pdf

منظور از Surface Feet per Minute چیست؟ یعنی سطح کارمون چند feet است یا اینکه سطحی که می خواد برش بده؟

سرعت محور های cnc من 450 میلیمتر در دقیقه است. آیا این سرعت خوبه یا اینکه باید بیشتر باشه؟
            این هم عکس cnc که ساختم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari

منظور از Surface Feet per Minute چیست؟ یعنی سطح کارمون چند feet است یا اینکه سطحی که می خواد برش بده؟
              SFM مسافتی است بر حسب Feet که توسط ناحیه بیرونی ابزار در یک دقیقه طی می شود. اگر قطر ابزار D اینچ باشد، با هر بار چرخش D.pi اینچ مسافت را طی می کند. در یک دقیقه این مسافت D.pi.RPM است که برای تبدیل اینچ به feet باید به 12 تقسیم شود. پس SFM=D.pi.RPM/12 یا RPM=3.8197.SFM/D که همان فرمول مورد سوال شما می باشد. برای ماده مورد نظر اگر بتوانید پارامتر SFM متناظر با آن را بیابید می توانید بر حسب قطر ابزار، RPM لازم را محاسبه کنید. روش دیگر این است که دور و سرعت پیشروی را بصورت تجربی بدست آورید که کمترین آسیب به کار و ابزار و بهترین کیفیت حاصل شود. در مورد MDF بصورت خاص هم به دلیل اینکه با این نوع material کار نکرده ام، عدد خاصی را نمی توانم ذکر کنم و این سوال را باید از کسانی بپرسید که این نوع cnc را در اختیار دارند.
              وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
              اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
                SFM مسافتی است بر حسب Feet که توسط ناحیه بیرونی ابزار در یک دقیقه طی می شود.
                سلام اقای طراح
                این جمله بالا که نوشتین من متوجه نمی شم منظور شما چی هست. امکانش هست ساده تر توضیح بدین؟

دیدگاه

سلام
                  من هر چی می گردم SFM برای mdf رو نمی تونم پیدا کنم. می شه کمکم کنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
                    این جمله بالا که نوشتین من متوجه نمی شم منظور شما چی هست. امکانش هست ساده تر توضیح بدین؟
                    یعنی اگر یک نقطه را روی محیط ابزار در نظر بگیریم، در دقیقه چه مسافتی را بر حسب feet طی می کند. برای جستجو در مورد سرعت پیشروی برای MDF هم کلمات SFM و MDF و CNC را جستجو کنید.

دیدگاه

سلام اقای طراح

اگه گیر بوکس به محور وصل بشه یا از تسمه استفاده کنیم تنظیمات kcam چی میشه

دیدگاه

سﻼم آقای طراح.سرعت محور های من 450 میلیمتر در دقیقه است. این سرعت خوبه یا باید بیشتر شود?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba.hdpr
                          سلام اقای طراح

اگه گیر بوکس به محور وصل بشه یا از تسمه استفاده کنیم تنظیمات kcam چی میشه
                          سوال خود را در تاپیک مربوط به kcam و با شرح و بسط بیشتر مطرح کنید.

نوشته اصلی توسط feshwari
                          سﻼم آقای طراح.سرعت محور های من 450 میلیمتر در دقیقه است. این سرعت خوبه یا باید بیشتر شود?
                          پست شماره 6 در همین تاپیک:

نوشته اصلی توسط طراح
                          در مورد MDF بصورت خاص هم به دلیل اینکه با این نوع material کار نکرده ام، عدد خاصی را نمی توانم ذکر کنم و این سوال را باید از کسانی بپرسید که این نوع cnc را در اختیار دارند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
                            بستگی داره این سرعت برای کدام g-code باشه مثلا برای کد g0 سرعت باید خیلی بیشتر از این حرفها باشه
                            مثلا نیم متر در ثانیه
                            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام.
                              ممنون. من با برنامه ماچ3 کار می کنم در قسمت Motor tuning setup
                              Velocity را برابر 450 میلیمتر بر دقیقه قرار دادم. اگر از این عدد بیشتر کنم موتور در لحظه اول گیر می کنه و لرزش می کنه. یعنی موتور قدرتش کمه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X