ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2009/02/11
    9
    0

مشکل در پروگرام کردن ميکرو بعد از اتصال به مدار

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت اساتيد.

من به يه مشکل عجيب و غريب برخورد کردم . وقتي که ميکرو رو پروگرام مي کنم و روي مدار قرار ميدم مشکي براي کار کردن نداره اما بعد از اينکه ميخوام دوباره پروگرامش بکنم( به علت طراحي خاص مدار حتما بايد ميکرو از مدار جدا بشه براي پروگرام کردن ) بعد از چند بار ديگه پروگرامر ميکرو رو نمشناسه! اما همواره توي مدار کار خودش رو انجام ميده.!!!!
    وقتي با مولتي متر مقاومت بين پايه ريست و گراند رو اندازه ميگيرم، در ميکرو هايي که اينجوري شدن اين مقاومت خيلي کمه ( 50 اهم) اما در ميکرو هاي سالم مقدار زياديه.

حالا نمي دونم علت اين موضوع چيه و چجوري ميشه مشکل رو برطرف کرد.

اگر دوستان بتونند کمک بکنن بنده خيلي ممنون ميشم.

يا حق.
    2010/08/25
    طیرون
    667
    9

پاسخ : مشکل در پروگرام کردن ميکرو بعد از اتصال به مدار

رو کریستال خارجی تنظیم شده :question:
    ic شما dip هست یا smd :question:
    دودمانم بر باد رفت
    2009/10/25
    تهران
    414
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadfzl
    با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت اساتيد.

من به يه مشکل عجيب و غريب برخورد کردم . وقتي که ميکرو رو پروگرام مي کنم و روي مدار قرار ميدم مشکي براي کار کردن نداره اما بعد از اينکه ميخوام دوباره پروگرامش بکنم( به علت طراحي خاص مدار حتما بايد ميکرو از مدار جدا بشه براي پروگرام کردن ) بعد از چند بار ديگه پروگرامر ميکرو رو نمشناسه! اما همواره توي مدار کار خودش رو انجام ميده.!!!!
    وقتي با مولتي متر مقاومت بين پايه ريست و گراند رو اندازه ميگيرم، در ميکرو هايي که اينجوري شدن اين مقاومت خيلي کمه ( 50 اهم) اما در ميکرو هاي سالم مقدار زياديه.

حالا نمي دونم علت اين موضوع چيه و چجوري ميشه مشکل رو برطرف کرد.

اگر دوستان بتونند کمک بکنن بنده خيلي ممنون ميشم.

يا حق.
    اون مقاومت رو در حالی که میکرو تو مداره اندازه میگیرید یا وقتی که میکرو رو برداشتید؟
    ایرادی که پروگرمرتون میگیره چیه؟ دقیقا چی بهتون میگه که نمیتونید میکرو رو پروگرم کنید؟
    2009/02/11
    9
    0

بله ، هم روي برد اصلي و هم روي مدار پروگرامر از کريستال 20 مگاهرتز استفاده کردم.
    ميکرو 18f252 اس ام دي هست که روي بردي که براي طراحي کردم مونتاژ ميشه و اون بورد سوکت داره و به مدار اصليم و پروگرامرم وصل ميشه.

مقاومت رو بيرون مدار اندازه ميگيرم.
    پروگرامر ميکرو رو تشخيص نميده!
    2009/10/25
    تهران
    414
    24

بله ، هم روي برد اصلي و هم روي مدار پروگرامر از کريستال 20 مگاهرتز استفاده کردم.
    ميکرو 18f252 اس ام دي هست که روي بردي که براي طراحي کردم مونتاژ ميشه و اون بورد سوکت داره و به مدار اصليم و پروگرامرم وصل ميشه.

مقاومت رو بيرون مدار اندازه ميگيرم.
    پروگرامر ميکرو رو تشخيص نميده!
    وقتی مقاومت بیرون از مدار اومده پایین احتمال داره مدار ریست میکروتون آسیب دیده باشه.
    برای پروگرم هم از همین پایه و مدار ریست میکرو استفاده میشه. میتونه علتش این باشه.
    از چه پروگرمری استفاده میکنید؟ فقط میکروهایی که توی این مدار میبندید این طوری میشن؟
    2009/02/11
    9
    0

دقيقن منظور من هم همين بود که مدار ريست آسيب ميبينه و ديگه کار نميکنه! اما واقعا نمي دونم چرا!!

من ريست رو با يه مقاومت پول پ توي مدار به 5 ولت وصل ميکنم.
    از pickit2 , 3 استفاده کردم و در هر دو اين مشکل هست. ميکرو وقتي ميره توي مدار مشکل پيدا ميکنه ( نه در همه موارد) اما بيرون اگه 100 بار هم پروگرام بشه ايرادي پيدا نميکنه.

مشکل از کجا ميتونه باشه؟
    2009/10/25
    تهران
    414
    24

دقيقن منظور من هم همين بود که مدار ريست آسيب ميبينه و ديگه کار نميکنه! اما واقعا نمي دونم چرا!!

من ريست رو با يه مقاومت پول پ توي مدار به 5 ولت وصل ميکنم.
    از pickit2 , 3 استفاده کردم و در هر دو اين مشکل هست. ميکرو وقتي ميره توي مدار مشکل پيدا ميکنه ( نه در همه موارد) اما بيرون اگه 100 بار هم پروگرام بشه ايرادي پيدا نميکنه.

مشکل از کجا ميتونه باشه؟
    میتونید شماتیک مدارتون رو بذارید؟
    2009/02/11
    9
    0

متاسفانه پروژه صنعتيه و من حق ندارم شماتيک رو در اختيار کسي قرار بدم .( واقعن لطف داريد که کمک ميکنيد اما حقيقتا امکانش نيست.) :sad:

اما پايه ريست فقط با يه مقاومت 1کيلو به vcc وصل شده و ديگه به جاي ديگه وصل نيست.

آيا نيازه که يه خازن هم بين پايه ريست و زمين قرار بگيره يا اينکه همين کافيه يا اينکه کلن اين کار اشتباهه؟ :question:
    2009/10/25
    تهران
    414
    24

متاسفانه پروژه صنعتيه و من حق ندارم شماتيک رو در اختيار کسي قرار بدم .( واقعن لطف داريد که کمک ميکنيد اما حقيقتا امکانش نيست.) :sad:

اما پايه ريست فقط با يه مقاومت 1کيلو به vcc وصل شده و ديگه به جاي ديگه وصل نيست.

آيا نيازه که يه خازن هم بين پايه ريست و زمين قرار بگيره يا اينکه همين کافيه يا اينکه کلن اين کار اشتباهه؟ :question:
    عیبی نداره. ببینید این رو چک کنید که آیا از جایی ولتاژ بالاتر از vdd به پین های میکروتون وصل میشه؟ مثلا نویز قوی میتونه به مدارات داخلی میکرو آسیب برسونه.
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

سلام.
    تاپيک رو نصف و نيمه خوندم!
    ميکرو توي مدار داره چه کارهايي رو انجام ميده؟ تغذيه مدار چطوري هست؟ I/O هاي مدار مستقيم به ميکرو وصل شدن يا نه؟ شماتيک قسمت ريست ميکرو رو ميشه قرار بدين؟ يا کل شماتيک مربوط به ميکرو فقط؟

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11