اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای hmtr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای hmtr

با سلام.

دو تا ماژول hmtr دارم که ارتباط یکطرفه از کامپیوتر به میکرو رو برقرار کردم که مشکل اینه:
    ماژولی که به کامپیوتر وصله فرستنده است و هنگام ارسال چراغ قرمز چشمک میزنه و در طرف گیرنده همون لحظه گیرنده چراغ سبز چشمک میزنه ولی میکرو هیچ چیزی دریافت نمیکنه!
    بدون استفاده از این ماژول ها و با اتصال سیم همه چیز درست کار میکنه.

یه چیزی هم بگم که به محض وصل تغذیه به ماژول ها طرف فرستنده دو الدی سبز و قرمز چند لحظه چشمک میزنند و قطع میشن ولی ماژول گیرنده(به محض وصل تغذیه) فقط چراغ سبز چشمک میزنه و قطع میشه!

منتظر کمک شما دوستان عزیز.

با تشکر.

پاسخ : کمک برای hmtr

سلام دوست عزیز
    در ابتدای وصل تغذیه باید هر دو طرف چراغ سبز و قمز روشن و خاموش بشن (مال من که اینجوریه!)
    یه سوال : ماژول از نوع TTL هست یا RS232 ؟

دیدگاه

lممنون از کمکت.

هر دو ماژول از نوع ttl هستند اونی که به کامپیوتر متصله رو با یک ای سی max232 اتصال دادم ولی طرف گیرنده رو مستقیما به میکرو دادم.
      الان نمیدونم اونی که به محض وصل تغذیه فقط چراغ سبز اون چشمک میزنه خرابه یا نه!

اگه راهی به نظرتون میرسه لطف کنید بگید.

دیدگاه

یه کاره ساده تر بکن : از میکرو برای کامپیوتر بفرست (اینجوری هر چی باشه می بینین)

دیدگاه

با محیط terminal emulator بسکام یک رشته به طول 6 کاراکتر ارسال کردم و همونو از میکرو دریافت کردم اما در ابتدا نصف رشته رو برمیگردونه و پس از ارسال تقریبا 30 یا 40 تا کاراکتر درست میشه و برنامه هم درست اجرا میشه. مشکل از چی میتونه باشه؟

دیدگاه

سلام
            سعی کن با وقفه کار کنی،اگه بتونی با وقفه درست کارکنی همچین مشکلاتی نداری!
            عمريست تقليد شطرنج بازان فهيم را در آورده ايم

ناگاه فهميديم كه اصلا "حريفي " نداريم

ما "مات" بي حركتي خود شده ايم ...

دیدگاه

سلام.

برنامه میکرو از محیط labview از طریق پورت سریال اطلاعات رو دریافت میکنه و مدار بدون استفاده از hmtr بدون هیچ مشکلی کار میکرد ولی انگار hmtr بازی در میاره !
              برنامه طوریه که از وقفه نمیتونم استفاده کنم.
              هرچی هست فکر میکنم نکته ای در استفاده از hmtr وجود داره که بنده رعایت نمیکنم.

لطفا کمک کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X