اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت متر دیجیتال با سنسور نوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت متر دیجیتال با سنسور نوری

با سلام به دوستان عزیز:
    من میخواستم که یک متر دیجیتالی درست کنم تا بتونم باهاش تا 300 متر رو اندازه گیری کنم.حالا روش کار هم بدین صورته که از یک فرستنده و گیرنده مادون قرمز به عنوان یک کلید استفاده میشه تا با قطع شدن این کلید بوسیله ی اون شی ما(دایره ای با محیط 10cm که بعد از 10 دور میشه 1m) بتونم متراژ نهایی رو بدس بیارم.
    حالا سوال اینه که من از چه سنسور ی باید استفاده کنم و نحوه پیکر بندی آن(معرفی فرستنده و گیرنده به میکرو و دستورات مربوط به آنها با زبان بسکام)به چه صورتی است.دوستان یه لطفی کنند راهنمایی کنند که واقعا" نیاز دارم.
    راههايي که به آينده ختم مي شوند رفتني نيستند، ساختني اند!
    No Risk, No Reward

پاسخ : ساخت متر دیجیتال با سنسور نوری

سلام
    بهتره اول با یه فرستنده گیرنده ساده شروع کنی .
    شما با استفاده از فرستنده گیرنده شارپ این کارو انجام بدین !
    در صورت داشتن سوال مطرح فرمایید !
    خواستن توانستن است !

دیدگاه

دوست عزیز من میخوام تا جایی که ممکنه ارزان در بیاد و فکر کنم که با یک ال ای دی و یک گیرنده فتوسلی بشه این کار رو کرد ولی مساله اینه که نمیدونم چجوری با میکرو ارتباطشون بدم.
      No Risk, No Reward

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid soltani
        من میخواستم که یک متر دیجیتالی درست کنم تا بتونم باهاش تا 300 متر رو اندازه گیری کنم .
        با یک ال ای دی و یک گیرنده فتوسلی بشه این کار رو کرد ولی مساله اینه که ...
        داداش شوخیت گرفته ! ؟
        با فوتوسل میخوایی متر لیزری درست کنی ؟
        شما میتونید با استفاده از سنسور های مادون قرمز این کارو انجام بدین .

نوشته اصلی توسط bstar2
        خواستن توانستن است !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bstar2
          داداش شوخیت گرفته ! ؟
          با فوتوسل میخوایی متر لیزری درست کنی ؟
          شما میتونید با استفاده از سنسور های مادون قرمز این کارو انجام بدین .
          ممنون که پاسخ دادید,میشه لطف کنید بگید که من کجای متن نوشتم متر لیزری که شما نقل کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من نوشتم متر دیجیتال که فکر نکنم معنیش بشه لیزری و مطلب بعد هم اینه که من همون اول گفتم که میخوام با ال ای دی کار کنم .خواهش میکنم که دوستان اول متن رو درست بخوانند بعد پاسخ دهند.
          No Risk, No Reward

دیدگاه

فکر کنم قبلا راجب این موضوع بحث هایی توی فروم شده بود. قبل از ایجاد تاپیک جستجو کردید؟

دیدگاه

دوستان عزیز من قبلا سرچ کردم و چیزی ندیدم اگه دیده بودم که مجددا پست نمیدادم.من هر زمان سوالی تو این انجمن کردم هیچ وقت به نتیجه نرسیدم آخه همه یا میان مطلب رو مخوانند و یا موضوعاتی که ربط نداره رو مینویسند آخه این همه برقی یکی نمیاد درست بره سر اصل مطلب و جواب رو بده اگه نمیخواین کمک کنید پس چرا چنین انجمن هایی رو راه می اندازید. :angry: :angry: :angry:
              No Risk, No Reward

دیدگاه

طراحی متر الکترونیکی با AVR (فارسی) Digital Meter

:angry: :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
                  دوست عزیز ممنون که پاسخ میدید من از این پروژه های آماده زیاد دارم ولی مساله اینه که من میخوام در کنار انجام یه پروژه یه چیزی هم یاد بگیرم و تنها کپی پست نباشه در ضمن من میخوام این کار رو با بسکام انجام بدم که تو پست اول هم مطرح کردم :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: و دوم اینکه میخوام با گیرنده و فرستنده مادونقرمز باشه(بطور خیییییییلی ساده گیرنده و فرستنده مادون قرمز مانند یه کلید عمل کنند)
                  No Risk, No Reward

دیدگاه

دوست عزیز ممنون که پاسخ میدید من از این پروژه های آماده زیاد دارم ولی مساله اینه که من میخوام در کنار انجام یه پروژه یه چیزی هم یاد بگیرم و تنها کپی پست نباشه در ضمن من میخوام این کار رو با بسکام انجام بدم که تو پست اول هم مطرح کردم :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: و دوم اینکه میخوام با گیرنده و فرستنده مادونقرمز باشه(بطور خیییییییلی ساده گیرنده و فرستنده مادون قرمز مانند یه کلید عمل کنند)
                    1- کدهاشو ببینی یاد میگیری
                    2- با بسکام بود(اصلا خوندین لینک رو؟)

:angry:

دیدگاه

من کجای متن نوشتم متر لیزری که شما نقل کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من نوشتم متر دیجیتال که فکر نکنم معنیش بشه لیزری و مطلب بعد هم اینه که من همون اول گفتم که میخوام با ال ای دی کار کنم .خواهش میکنم که دوستان اول متن رو درست بخوانند بعد پاسخ دهند.
                      راستی تو google تایپ کن متر دیجیتال ببین چی میاره ؟
                      داداش گلم به عنوان مثال لطفا به لینک فوق مراجعه کنیید :
                      http://www.daneshgahtools.com/Products/%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87-%DA%AF%D9%8A%D8%B1%D9%8A-77/%D9%85%D8%AA%D8%B1-%D8%AF%D9%8A%D8%AC%D9%8A%D8%AA%D8%A7%D9%84-78/bosch-129/default.aspx
                      شایان ذکر بشم که در مترهای دیجیتالی از لیزر استفاده میشه !
                      من میخواستم که یک متر دیجیتالی درست کنم تا بتونم باهاش تا 300 متر رو اندازه گیری کنم.حالا روش کار هم بدین صورته که از یک فرستنده و گیرنده مادون قرمز به عنوان یک کلید استفاده میشه تا با قطع شدن این کلید بوسیله ی اون شی ما(دایره ای با محیط 10cm که بعد از 10 دور میشه 1m) بتونم متراژ نهایی رو بدس بیارم.
                      خودشم این مترای لیزری تا 250 متر رو به زور اندازه میگیرن ! با داشتن لیزر !
                      نوشته اصلی توسط bstar2
                      با سنسور شارپ شاید بتونی تا 30 مترو اندازه بگیری !
                      که اونم روش داره !
                      من هر زمان سوالی تو این انجمن کردم هیچ وقت به نتیجه نرسیدم آخه همه یا میان مطلب رو مخوانند و یا موضوعاتی که ربط نداره رو مینویسند آخه این همه برقی یکی نمیاد درست بره سر اصل مطلب و جواب رو بده اگه نمیخواین کمک کنید پس چرا چنین انجمن هایی رو راه می اندازید. :angry: :angry: :angry:
                      تو این انجمن قرار نیست کسی پرژرو اماده تحویل به سوال کننده بده قراره کسی که سوال میپسره با تحقیق و راهنمایی های دوستان عزیز به نتیجه برسه !!!
                      شما اگر سوالتان را درست مطرح نمایید حتما به نتیجه خواهید رسید !
                      داداشم شما اگر پروژه اماده زیاد داری یکی از روی همون اماده هات بساز ببین مشکل داری یا نه !
                      بعد اگر دیدی تونستی پروژ رو تا اخر بسازی و از پروزه استفاده کنی یکی دیگه به سلیقیه خودت هر جور دوست داشتی بساز و در صورت داشتن مشکل مطرح کنیید تا به وسیلیه دوستان در حد توان پاسخ داده شود .

خواستن توانستن است !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bstar2
                        شارپ شاید بتونی تا 30 مترو اندازه بگیری !
                        که اونم روش داره !تو این انجمن قرار نیست کسی پرژرو اماده تحویل به سوال کننده بده قراره کسی که سوال میپسره با تحقیق و
                        امکانش هست در مورد این روش کمی راهنمایی یا توضیح بدید؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bstar2
                          سنسور شارپ شاید بتونی تا 30 مترو اندازه بگیری !
                          ببخشید اشتباه تایپی بودش !
                          30 سانتی مترو !
                          خواستن توانستن است !

دیدگاه

با سلامک
                            bastar2 جان من هم دارم میگم که پروژه آماده نمیخوام از دوستان هم انتظار اینکه بیان کل پروژه رو به من بدهن ندارم من فقط میخوام راهنمایی کنید,در ضمن این 300 متری که گفتم اینجور نیست که با مادون قرمز کلشو اندازه بگیرم یه چیزی تو مایه های متر چرخی است.
                            No Risk, No Reward

دیدگاه

با سلامک
                              bastar2 جان من هم دارم میگم که پروژه آماده نمیخوام از دوستان هم انتظار اینکه بیان کل پروژه رو به من بدهن ندارم من فقط میخوام راهنمایی کنید,در ضمن این 300 متری که گفتم اینجور نیست که با مادون قرمز کلشو اندازه بگیرم یه چیزی تو مایه های متر چرخی است.
                              مومن اینو از اول میگفتی !
                              اگر چیزی تو مایه های متر چرخی بخوایی راحت میتونی با انکودر این کارو انجام بدی !
                              خواستن توانستن است !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X