اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

KEIL in Linux??

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

KEIL in Linux??

سلام به همهٔ دوستان:

میآ‌خواستم بدونم توی محیط لینوکس، هیچ نرمآ‌افزاری مثل کیل میآ‌شناسین؟ من دنبال IDE نمیگردم. همچنین نمیآ‌خوام virtualmachine مثل WINE روی کامپیوتر بریزم. کسیآ‌ میآ‌تونه کمکم کنه؟

پاسخ : KEIL in Linux??

برنامه eclipse هست و همه کاره هم هست ولی نمیدونم چقدر تو ساپورت میکرو ها فراوانی داره.... بیشتر برای برنامه نویسی برای PC هست ولی برای میکرو هم هست ولی کمتر

www.eclipse.org

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
      برنامه eclipse هست و همه کاره هم هست ولی نمیدونم چقدر تو ساپورت میکرو ها فراوانی داره.... بیشتر برای برنامه نویسی برای PC هست ولی برای میکرو هم هست ولی کمتر

www.eclipse.org
      ممنون دوست عزیز ولیآ‌ همونطور که گفتم من دنبال IDE نیستم. مثل این که هیچ راهیآ‌ جز استفاده از VirtualBox نیست

دیدگاه

برای استفاده از KEIL توی محیط لینوکس هیچ راهی جز استفاده از VirtualBox نیست. طبق اونچه که توی سایت خود KEIL گفته بود میتونین یا از ویندوز مجازی ستفاده کنین (داخل VirtualBox) و یا اینکه از نرم افزار WINE استفاده کنین. من ابتدا WINE رو نصب کردم اما متاسفانه قابلیت نصب درایور JLINK رو نداشت. بعد از اون یک ویندوز XP روی VirtualBox ریختم و بعد از فعال کردن پورت USB دیگه هیچ مشکلی با JLINK توی Linux ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadh1387
          ممنون دوست عزیز ولیآ‌ همونطور که گفتم من دنبال IDE نیستم. مثل این که هیچ راهیآ‌ جز استفاده از VirtualBox نیست
          حالا چرا میخواید از کیل تو لینوکس استفاده کنید؟ میتونید از gnu-arm استفاده کنید. البته یک مقداری سخت هست کار کردن باهاش مخصوصا اینکه IDE نیست ولی این خوبی رو داره که میتونید از C++ استفاده کنید. مضافا بر اینکه دستتون در کار کردن بازتره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidreza.nayeri
            حالا چرا میخواید از کیل تو لینوکس استفاده کنید؟ میتونید از gnu-arm استفاده کنید. البته یک مقداری سخت هست کار کردن باهاش مخصوصا اینکه IDE نیست ولی این خوبی رو داره که میتونید از C++ استفاده کنید. مضافا بر اینکه دستتون در کار کردن بازتره.
            سلام

مشکلی که وجود داره این هست که هیچ کدوم درایور J-LINK رو نمیشناسن. شما خودتون از Gnu-Arm استفاده کردین؟ آیا میشه از J-Link داخلش استفاده کرد؟؟؟

دیدگاه

سلام

مشکلی که وجود داره این هست که هیچ کدوم درایور J-LINK رو نمیشناسن. شما خودتون از Gnu-Arm استفاده کردین؟ آیا میشه از J-Link داخلش استفاده کرد؟؟؟
              سلام
              من برای AVR از gnu-avr استفاده میکردم که البته مشکل پروگرمر رو داشتم ولی خود کامپایلرش خیلی خوب بود.
              الان برای آرم رفته ام آرم LPC گرفته ام. اینا دیگه پروگرمر هم نمیخوان. مثل فلش میمونن. ولی پروگرمر J-Link ای که اخیرا سایت میفروشه رو من به کامپیوتر زدم شناختش. برای نرم افزارش هم اگر Jlink linux رو گوگل کنید چند تا نرم افزار لینوکسی براتون میاره ولی واقعیتش رو بخواید خودم هنوز وقت نکرده ام تستشون کنم ببینم جواب میده یا نه.
              در خصوص کامپایلر هم من gnu-arm رو تازه نصب کرده ام ولی اصلا وقت نکرده ام تستش کنم.
              تازه میخوام ۳-۴ ماه دیگه که دفاعم رو انجام دادم شروع کنم با اینا کار کردن. اما کامپایلر gnu-arm که هزینه نداره گرفتنش. میتونید بگیرید تستش کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidreza.nayeri
                سلام
                من برای AVR از gnu-avr استفاده میکردم که البته مشکل پروگرمر رو داشتم ولی خود کامپایلرش خیلی خوب بود.
                الان برای آرم رفته ام آرم LPC گرفته ام. اینا دیگه پروگرمر هم نمیخوان. مثل فلش میمونن. ولی پروگرمر J-Link ای که اخیرا سایت میفروشه رو من به کامپیوتر زدم شناختش. برای نرم افزارش هم اگر Jlink linux رو گوگل کنید چند تا نرم افزار لینوکسی براتون میاره ولی واقعیتش رو بخواید خودم هنوز وقت نکرده ام تستشون کنم ببینم جواب میده یا نه.
                در خصوص کامپایلر هم من gnu-arm رو تازه نصب کرده ام ولی اصلا وقت نکرده ام تستش کنم.
                تازه میخوام 3-4 ماه دیگه که دفاعم رو انجام دادم شروع کنم با اینا کار کردن. اما کامپایلر gnu-arm که هزینه نداره گرفتنش. میتونید بگیرید تستش کنید.
                سلام
                من مشکل پروگرام کردن ARM در محیط لینوکس رو ندارم. مشکل من دیباگ کردن کد هست. یعنی Breakpoint گذاشتن و خط به خط اجرا کردن و.... فعلا که بیخیال شدم دارم با همون Windows ادامه میدم شما اگر چیز خاصی پیدا کردی ممنون میشم به اشتراک بگذارید.

دیدگاه

سلام
                  من مشکل پروگرام کردن ARM در محیط لینوکس رو ندارم. مشکل من دیباگ کردن کد هست. یعنی Breakpoint گذاشتن و خط به خط اجرا کردن و.... فعلا که بیخیال شدم دارم با همون Windows ادامه میدم شما اگر چیز خاصی پیدا کردی ممنون میشم به اشتراک بگذارید.
                  خوب این رو دو نوع میشه انجام داد.
                  یکی گذاشتن Breakpoint توسط کامپایلره و دیگری توسط ابزارهایی که برای یک میکروی خاص ساخته شده اند.
                  کامپایلر که مشکلی نداره. من برای این Jtag هایی که فروشگاه آورده یک موقعی یک نرم افزار دیباگر لینوکسی پیدا کرده بودم الان هرچی میگردم پیداش نمیکنم اسمش هم یادم نمیاد.
                  یادم اومد براتون میذارم اسمش رو.

پ.ن:
                  این رو ببینید به دردتون میخوره؟
                  http://www.arm9board.net/wiki/index.php?title=J-link_under_Linux_using_OpenOCD
                  از این پروژه ها خیلی هست. خوبی لینوکس همینه دیگه. تا بخوای توش ابزار هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X