اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Power led منبع نور دستگاه اسلاید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Power led منبع نور دستگاه اسلاید

سلام دوستان..
    من میخوام یه دستگاه اسلاید درست کنم برای منبع نورش میخوام از power led استفاده کنم...اما نمیدونم led با چه توانی رو استفاده کنم... و البته با چند لومن شدت نور..می خوام نورش خیلی زیاد باشه.
    یه مشکلی هم که هست اینه که منبع نور قراره تو جعبه باشه و مشکل گرما داریم..!
    البته پشت led میتونه خارج از جعبه باشه...
    من قبلا این کار رو با یه لامپ متال از اینایی که واسه ویترین استفاده میشه با مشخصات 900 lm و درجه حرارت 200 درجه سانتی گراد انجام دادم که باعث ذوب شدن اسلایدها شد....
    کسی میتونه راهنمایی کنه..؟
    ممنونم :job:

پاسخ : Power led منبع نور دستگاه اسلاید

هیشکی نیست...
    من تا حالا power کار نکردم......در حد یه چند تا نکته کلیدی هم باشه کافیه ها خودم میرم دنبالش....
    دوستان یاری کنید لطفا.. :rolleyes:

دیدگاه

آقا این همه بحث راجع به led هست....هیشکی نیست من رو کمک کنه... :cry2:

دیدگاه

سلام
        عزیز یک ال ای دی 10 وات هم 900لومن نور داره از پشتش هم هیت سینک باید بزنید اگر نه ای ای دی می سوزه دماش هم اینقدر نیست که اسلاید را آب کنه
        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
        ولتر

دیدگاه

سلام...مرسی از پاسختون...
          این که میگین زیاد داغ نمیشه که اسلاید رو آب کنه , آخه من میترسم چون تو محیط بسته ی جعبه قرار میگیره کم کم داغ شه و .... یعنی همه ی حرارت از پشت led بیرون میاد..؟
          همین 900 لوم 10 وات که فرمودید پارت نامبر خاصی نداره که دیتاشیت بگیریم ببینم چقدر داغ میشه...؟

راستی این led که گفتید رو با درایورش حدودا چقدر قیمت داره..؟

ببخشید اگه زیاد سوال پرسیدم...
          با تشکر. :job:

دیدگاه

آقا امروز رفتم بازار اینو دیدم...

20w
            1800~2000 Lm
            20,000 تومن

جالبیش این بود که نحوه ی چیدمان داخلیش با بقیه power ها فرق داشت و در یک خط نبود....بصورت یکی در میون بود......البته تو عکس خیلی معلوم نیست.

بنظرتون خوبه....هنوز نخریدم .

دیدگاه

مطمئن باش اگه این رو هم خوب نبندی و با رادیاتور گرماشو نگیری داخل جعبت میشه بخاری برای نمونه برو یک لامپ 18 وات LED بخر و 1 ساعت بزار کار کنه و یه دست بزن به رادیاتورش تا بفهمی با لامپ 100 وات رشته ای خیلی فرقی نداره
              قم الکترونیک

دیدگاه

البته لامپای توی بازار برای کوچیک و ارزون تموم شدن حداقل هیت سینک رو دارن
                اگه شما از یه هیت سینک سی پی یو پنتیوم 4 به بالا استفاده کنی فنشم روشن باشه.
                فکر نکنم دمای قسمت فلزی ال ای دی 20 وات حداکثر 5 تا 10 درجه از دمای محیط بالاتر بره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shork
                  البته لامپای توی بازار برای کوچیک و ارزون تموم شدن حداقل هیت سینک رو دارن
                  اگه شما از یه هیت سینک سی پی یو پنتیوم 4 به بالا استفاده کنی فنشم روشن باشه.
                  فکر نکنم دمای قسمت فلزی ال ای دی 20 وات حداکثر 5 تا 10 درجه از دمای محیط بالاتر بره.
                  من تست کردم خیلی داغ میشه توی زمستان با دمای حدود صفر درجه و هتسینگ حدود 10 سانتی متر ارتقاع و داشتن پنجره فراوان برای رد بدل هوا باز هم حسابی داغ میشد
                  قم الکترونیک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Behnam M.Omran
                    سلام...مرسی از پاسختون...
                    این که میگین زیاد داغ نمیشه که اسلاید رو آب کنه , آخه من میترسم چون تو محیط بسته ی جعبه قرار میگیره کم کم داغ شه و .... یعنی همه ی حرارت از پشت led بیرون میاد..؟
                    همین 900 لوم 10 وات که فرمودید پارت نامبر خاصی نداره که دیتاشیت بگیریم ببینم چقدر داغ میشه...؟

راستی این led که گفتید رو با درایورش حدودا چقدر قیمت داره..؟

ببخشید اگه زیاد سوال پرسیدم...
                    با تشکر. :job:
                    سلام
                    بله عزیز همین طور که دوستان گفتند اگر از هیت سینکهای بزرگ و تا حد ممکن از فن استفاده کنید دمای بالای ال ای دی دفع میشه

ال ای دیهای موجود در بازار اکثرا دیتاشیت درست حسابی ندارند اما مثلا مارک ادیسون سایت داره دیتا شیت هم داره

خود ال ای دی حدود 15تومنه و درایو هم در همین حدود 10-15تومن
                    :smile:
                    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                    ولتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X