اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانس دوبل 60 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانس دوبل 60 ولت

سلام به تمام اعضای عزیز انجمن
    من تازه به این انجمن ملحق شدم و خیلی خوشحال هستم که با دوستانی آشنا میشم که باعث پیشرفتم میشن.
    یه ترانس دوبل 60 ولت 8 آمپر به همراه مدار صافی.ولتاژ ترانس بعد از صاف شدن به 80 ولت میرسه.
    از دوستان عزیز میخوام یه آمپلی فایر 100درصد عملیه تست شده متناسب با این منبع تغذیه بهم معرفی کنند.
    با تشکر فراوان
    حضرت علی (ع) : هر کس به من کلمه ای بیاموزد من را بنده خود کرده است.

پاسخ : ترانس دوبل 60 ولت

نوشته اصلی توسط sarzangoleh
    سلام به تمام اعضای عزیز انجمن
    من تازه به این انجمن ملحق شدم و خیلی خوشحال هستم که با دوستانی آشنا میشم که باعث پیشرفتم میشن.
    یه ترانس دوبل 60 ولت 8 آمپر به همراه مدار صافی.ولتاژ ترانس بعد از صاف شدن به 80 ولت میرسه.
    از دوستان عزیز میخوام یه آمپلی فایر 100درصد عملیه تست شده متناسب با این منبع تغذیه بهم معرفی کنند.
    با تشکر فراوان
    حضرت علی (ع) : هر کس به من کلمه ای بیاموزد من را بنده خود کرده است.
    درود بر شما

دوست عزیز مدار در انجمن زیاد هست. من NMOS 350 , NMOS 500 را پیشنهاد میکنم در همین بخش آمپلی فایر ها هست

پیروز باشی
    خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

داداش سام 80 ولت زیاده برای nmos میسوزه
      درواقع 80 ولت برای رنج 100 وات کلا زیاده امپ های 100 وات حدودا دوبل 35 تا 45 تغذیشونه
      این تغذیه برای امپ هایی مثل تیتان و av400 مناسبه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
        داداش سام 80 ولت زیاده برای nmos میسوزه
        درواقع 80 ولت برای رنج 100 وات کلا زیاده امپ های 100 وات حدودا دوبل 35 تا 45 تغذیشونه
        این تغذیه برای امپ هایی مثل تیتان و av400 مناسبه
        دقیقا درست میگی داداشی . ولی اون NMOS 200 هست که بالای 50 ولت بدی میسوزه . ولی 350 و 500 اگر دیده باشی یک جدول داره
        برای ولتاژ و آمپر.
        همون NMOS350 را که ساختم داره با 75 ولت کار میکنه .

این هم جدول چون دوستمون ندیده :

سپاس از توجهت برادر

دیدگاه

از همتون تشکر میکنم که لطف کردین و من رو راهنمایی کردین.

آرزوم سربلندی ایران و ایرانی

دیدگاه

اهـــــــا! منم این جدول رو ندیده بودم!
            مرسی داداش

دیدگاه

راستی این مداراتی که پیشنهاد دادین 100درصد عملیه؟

آخه من تازه کارم بعدشم با این گرونی قطعات نمیشه ریسک کرد.
              بازم تشکر

دیدگاه

بله داداش این امپ های معروفیه توی انجمن و دوستان ساختن بگردی عکس های ساخته هارو میتونی پیدا کنی در ضمن یه سر به تاپیک تصاویر امپ ها بزن
                از ریسک کردن نترس مخصوصا که تازه کاری هیچ وقت بدون اشتباه کردن چیزی رو یاد نمیگیری من برای اولین امپم چند تا ماسفت و عوض کردم 1 هفته تمام دستم بهش بند بود تا راه افتاد اما ساخت بقیش دیگه واسم کاری نداره چون قلق کار دستم اومده
                توی کار عملی تجربه خیلی مهمه که به مرور زمان بدست میاد

دیدگاه

دوست عزیز حق با مهدی جان هست

باید تجربه کنی من هم در ابتدا کلی مصیبت داشتم و چندین قطعه هم سوزوندم :mrgreen: بالاخره تجربه هزینه داره برادر...
                  ولی همانطور که داداش مهدی هم گفت این دسته از آمپلی فایر ها تست شده هست و جواب هم داده . فقط با کم تجربگی
                  و یا بی دقتی و عجله ممکن هست که کار نکنه و یا منهدم بشه...

پایدار و پیروز باشی

دیدگاه

ی سوال شاید ربطی به تاپیک نداشته باشه :

این ترانس جوشی که من دارم ( ) چطور میتونم باهاش امپ با ولتاژ کمتر رو درایو کنم ؟
                    تنها راهش رگولاتور هست ؟ :cry2:
                    زکات علم نشر آن است
                    بیشتر با من اشنا بشین :
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                    ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

سلام،ببخشید که اینقد سوال میپرسم
                      من یه نگاه به آمپلی های انجمن زدم،
                      خواستم بدونم با این ترانسی که من دارم میشه 2تا از200 واتی که آقا سام ساخته درست کنم(به صورت استریو)؟

یا میشه 2 تا 350 وات (که پیشنهاد دادین)درست کنم؟(دراین حالت ترانس کم نمیاره؟)

اگه نمیشه یه مدار دیگه بهم معرفی کنید که به صورت استریو بشه با این ترانس درست کنم.

چون میخوام با اتو PCB رو بزنم خواستم بدونم جهت PCBهایی که پیشنهاد دادین درسته؟(نیاز به برعکس شدن نداره؟)

الان پیش خودتون میگین این دیگه کیه بابا با این سوالات مسخرش! ولی خوب پرسیدن عیب نیست ندانستن عیب است
                      شما هم منو تا زمانی که رو غلط میفتم تحمل کنید
                      مطمئنا بازم مزاحمتون میشم
                      بازم تشکر از اساتید عزیز

دیدگاه

بستگی به بار خرئجیت داره
                        اگه 8 اهمی بزاری 350 وات استریو هم میتونی بسازی.
                        اگه 4 اهم که یکم کم میاره تو حالت حداکثر صدا
                        تو 2 اهم هم نمیتونی

ی مطلبی رو دوستان فراموش کردن یاداور بشن بجاشون من میگم :nice:

350 وات رو اگه بسازی باندی که بتونه تحملش کنه زیر 500 تومن نداریم
                        2 تا بخوای میشه 1 میلیون ناقابل فقط پول باندها بدون باکس و ...

این توان توانی نیست که کسی بخواد برای تجربه اول بره سراغش

من توصیه میکنم شما اول ی امپ 100 وات بساز اگه کم بود بعد برو سراغ وات بالاتر.
                        زکات علم نشر آن است
                        بیشتر با من اشنا بشین :
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                        ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط EleCoModern
                          سلام،ببخشید که اینقد سوال میپرسم
                          من یه نگاه به آمپلی های انجمن زدم،
                          خواستم بدونم با این ترانسی که من دارم میشه 2تا از200 واتی که آقا سام ساخته درست کنم(به صورت استریو)؟

یا میشه 2 تا 350 وات (که پیشنهاد دادین)درست کنم؟(دراین حالت ترانس کم نمیاره؟)

اگه نمیشه یه مدار دیگه بهم معرفی کنید که به صورت استریو بشه با این ترانس درست کنم.

چون میخوام با اتو PCB رو بزنم خواستم بدونم جهت PCBهایی که پیشنهاد دادین درسته؟(نیاز به برعکس شدن نداره؟)

الان پیش خودتون میگین این دیگه کیه بابا با این سوالات مسخرش! ولی خوب پرسیدن عیب نیست ندانستن عیب است
                          شما هم منو تا زمانی که رو غلط میفتم تحمل کنید
                          مطمئنا بازم مزاحمتون میشم
                          بازم تشکر از اساتید عزیز
                          درود - پیام را دیدم

پرسش بهترین راه برای جلوگیری از اشتباه هست
                          با این پرسش ها من هم با مرور کردن دوباره یاد میگیرم :nerd:

خب ترانسی که داری 480 وات هست و 80 ولت خروجی دوبل داره. راستش من مورد استریو با این ترانس شما چیزی به یادم نمیاد.

اگر در مورد پی سی بی منظورت 350 وات هست باید همان طرح را چاپ کنی و برگردان نمیخواهد. بعد از چاپ با چرخش بالا و پایین
                          درست در میاد.

باز هم پرسشی بود ، اگر در حد سوادم باشد در خدمتیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
                            بستگی به بار خرئجیت داره
                            اگه 8 اهمی بزاری 350 وات استریو هم میتونی بسازی.
                            اگه 4 اهم که یکم کم میاره تو حالت حداکثر صدا
                            تو 2 اهم هم نمیتونی

ی مطلبی رو دوستان فراموش کردن یاداور بشن بجاشون من میگم :nice:

350 وات رو اگه بسازی باندی که بتونه تحملش کنه زیر 500 تومن نداریم
                            2 تا بخوای میشه 1 میلیون ناقابل فقط پول باندها بدون باکس و ...

این توان توانی نیست که کسی بخواد برای تجربه اول بره سراغش
                            من توصیه میکنم شما اول ی امپ 100 وات بساز اگه کم بود بعد برو سراغ وات بالاتر.
                            درود بر داداش بهنام عزیز

خوب شد به این موارد هم اشاره کردی. دقیقا قیمت در همین حدود میشه و تازه هزینه های دیگر هم دارد.

فقط بهنام منظورت این بود که فعلا این ترانس را کنار بگزارد و برود سراغ یک آمپلی فایر 100 وات با ترانس مربوط به خودش درسته ؟

بد پیشنهادی نیست اگر تجربه اول دوستمون باشد ، این برای یادگیری بسیار خوب هست.

دیدگاه

شما درست میگین،منم واسه همین از شما سوال میکنم آخه حضرت علی (ع) فرمودند:تجربه پدر علم است.
                              شما دوستان هم تجربه لازم رو در زمینه دارین پس منابع خوبی در این زمینه هستید.

راستی یکی از این دوستام میخواد آمپلی بذاره رو ماشین،از لحاظ مالی هم مشکلی نداره(خرج میکنه)فقط کیفیت و کوبندگی صدا واسش مهمه.
                              من امروز دیدمش و پیشنهاد دادم که با کمک شما یک آمپلی براش بسازم،
                              حالا شما لطف کنید یک مدار منبع سوییچینگ قوی 100درصد عملی بهم معرفی کنید(لطفا با pcb باشه)
                              و یک آمپلی متناسب با منبع سویچینگ
                              لطفا منو یاری کنید منم شما رو دعا میکنم(آخه کار دیگه ای از دستم بر نمیاد)

از همتون ممنونم بازم مزاحمتون میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X