اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیازمند تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر دک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیازمند تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر دک

درود خدمت تمامی مهندسین عزیز

در حقیقت بنده یک دستگاه دک آیوا (قدیمی) دارم که برقی هم هست و ظاهراً پیچیده هست
    مشکلی که این دستگاه داره اینه که فکر کنم از ناحیه تغذیه دچار خرابی شده
    این دستگاه رو بنده به صورت خاموش خریداری کردم و وقتی آوردم خونه و بازش کردم دیدم داخلش 2 تا ترانس داره ! به صورتی که یکی ترانس فابریک خودش بود که ژاپنی روش نوشته بود و یکی هم اضافه کرده بودن که نمیدونم چی بود و کلاً هر دوشون هم سوخته بودن . خلاصه دستگاه روشن نمیشد و بنده ترانس اصلی خودش رو که 3 سیم خروجی (2تا 24 ولت و 1 گراند) داشت و 100 ولت بود رو بردم پاساژ فتوت و فروشنده یه نگاهی به مشخصات ترانس کرد و یک ترانس 220 ولت و با 2 خروجی 24 ولت و 1 گراند بهم داد .
    منم آوردم وصلش کردم و به محض روشن کردن دیدم یک مقاومت از روی برد آتیش گرفت و کلا زغال شد ! بعدش دستگاه رو سریع خاموش کردم
    قسمت زیر کیس هم باز کردم تا یه نگاهی بهش بندازم و دیدم اون زیر هم یه مقاومت که فکر کنم قبلاً توسط تعمیرکار متصل شده , سوخته و سیاه شده . کلاً دستگاه قبلاً تعمیر شده بوده :cry2:
    بردمش تعمیرکار محلمون و گفت تخصصم توی TV هست و از اینا سر در نمیارم . باید ببری توپخونه . اونجا هم ببرم میدونم که کسی دست بهش نمیزنه چون هیچ کدوم به معنای واقعی کلمه تعمیرکار نیستن و دنبال کار راحت و حاضر آماده مثل تعویض یه اپتیک میگردن :sad:

نمیدونم به قطعات دیگرش هم آیا صدمه وارد شده یا نه !
    اما اگه عزیزی که واقعاً تخصص داره و میتونه تعمیرش کنه , دعاگوشون هستم و اجرتشون رو هم پرداخت میکنم . :smile:
    لطفاً اعلام کنید

پاسخ : نیازمند تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر دک

دوست عزیز اگه از الکترونیک سر در میاری خودت تعمیرش کنی خیلی بهتره چند تا عکس ازش بزار تا بغیه راهنماییت کنن تو تعمیرش

دیدگاه

از الکترونیک که سررشته ای ندارم
      ولی دست به هویه و قلع خوبی دارم ... هر چیزی رو که بگی میتونم در بیارم و جایگزین کنم
      از روی علاقه ابزار هویه و لحیم کاری رو دارم ! ولی خب از قطعات سر در نمیارم

دیدگاه

خیلی خوبه پس چند تا عکس از بردهاش بزار تا راهنماییت کنیم

دیدگاه

چشم عزیز
          بذار یه دوربین خوب گیر بیارم که جزئیات رو هم نشون بده تا براتون عکس تهیه کنم . الان ازش عکس دارم ولی چون رزولوشن پایین هست , هیچ چیزی مشخص نیست

دیدگاه

درود
            1 . مهم : ابتدا یک لامپ 100 وات رشته ای شفاف در مسیر ورودی سری نمایید !
            تا تعمیر کامل دستگاه را دوباره به برق وصل ننمایید !
            2 . ایا قسمت تغذیه قابل جدا شدن میباشد ؟
            3 . در صورت جدا شدن عکس واضح تری از قسمت تغذیه قرار دهید !
            تا در صورت امکان راهنمایی شود !
            خواستن توانستن است !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X