اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

cyclone iii یا spartan-3؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

cyclone iii یا spartan-3؟؟؟

سلام دوستام
    من یه fpga با 144 پایه نیاز دارم
    توی بازار این دو مدلو پیدا کردم:
    spartan-3 XC3S400-4TQ144I با قیمت 43500
    cyclone iii ep3c5 باقیمت 58000
    الان شک دارم کدومو انتخاب کنم. معیارهای مهم عبارتند از سرعت ماکزیمم و قیمت مینیمم و بلوک های لاجیک بیشتر و ... خلاصه امکانات بهتر و قیمت کمتر
    توی گوگل یه سرچ زدم : spartan-3 vs cyclone iii که درنتیجه 2 تا پی دی اف متناقض اومد
    یکیشون از سایت آلترا بود و گفته بود که ضعیف ترین سری cyclone کلا 29% از قویترین سری spartan3 سریعتره
    اون یکی از سایت xilinx بود و گفته یود که spartan-3 از cyclone ii حدود 3% سریعتره
    لطفا بگید به نظرتون کدوم بهتره؟
    غیر از این دوتا چی؟

پاسخ : cyclone iii یا spartan-3؟؟؟

مبنای لاجیک گیت برای زایلینکس و لاجیک المنت برای الترا استفاده میشه که با هم کاملا متفاوت هستند-ولی زایلینکس تو ایران زیاد پیدا میشه و الترا خیلی کمه و بالطبع گرونتره- اون اسپارتان انواع مختلفی داره از 300 تا 700 مگ که bga هست که دومی مطمئنم بالای 120 باید باشه ولی این 40 تومنی از این 350 مگی هاست-اسپارتان حدود 400 هزار گیت داره ولی این مدلی که شما میگید حدود 5000 لاجیک المنت داره که احتمالا معادل با 250000 گیت هست- ولی مزیت دیگر سایکلون نسبت به اسپارتان وجود ضرب کننده ها 9 بیتی و 18 بیتی است که در اسپارتان باید چند دور بچرخید-ولی یه سری اسپارتان 6 جدیدا اشنا شدم باهاش که خیلی خوبه به نظرم- فقط حیف bga هست

دیدگاه

قطعا Cyclone III از Spartan 3 بهتر هست،
      یکی از ساده ترین FPGA های موجود که میتونید با اون کار کنید و مثل بقیشون دنگ و فنگ نداره، XC3S50AN هست، احتیاج به Flash خارجی برای Config نداره و فقط احتیاج به یک رگولاتور 3.3 ولت و یک رگولاتور 1.2 ولت نیاز هست، برای هر دو ولتاژ میتونید از LM317 که رگولاتور خیلی ارزونی هم هست استفاده کنید. اگر که میخواهید از رگولاتور پیشرفته تر استفاده کنید این دو مدل رو پیشنهاد میکنم، LT1764 و LT1764-3.3T
      در ضمن من یک تعداد از اونها رو وارد کردم ،
      XC3S50AN-4TQG144I به قیمت 28000 تومان
      LT1764-EQ به قیمت 15000 تومان
      درضمن EP3C16Q240C8N رو هم دارم که فقط 110000 تومان هست.
      یک سری Spartan 6 هم می خوام تا 2 هفته آینده وارد کنم، به شماره XC6SLX75-3FG484C به قیمت 420 هزار تومان،
      اگر مایل هستید میتونم توی انتخاب و سفارش قطعه کمکتون کنم.

دیدگاه

من همین الترا که اقای اسد زاده به قیمت 110 رو معرفی کردن ازشون خریداری کردم- اون اسپارتان 6 هم گفتم همینی هست که ایشون فرمودن! اون چیپ زایلینکس که 28 تومن هست و معرفی کردن خیلی مناسبه

دیدگاه

ممنونم، امیدوارم بتونه نیازهاتون رو برآورده کنه

دیدگاه

خیلی ممنون
            از آلترا ارزونترین چیزیکه دارین چیه؟
            هدربرد ندارین؟
            من باید برنامم رو کامل کنم بعد ببینم چند تا گیت و چقد حافظه نیاز داره(البته نمیدونم از کجای ISP یا Quartus باید اینو بفهمم)
            چون اون XC3S50AN یکم تعداد گیتاش کمه (50000)

دیدگاه

کوچکترین Altera موجود همونیه که خدمتتون عرض کردم EP3C16Q240C8N ، ظرفیتش خیلی بیشتر از Spartan 3 که معرفی کردین هست.

دیدگاه

راستی اسپارتان منسوخ شده و باید به فکر یک جایگزین بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط plasma
                  راستی اسپارتان منسوخ شده و باید به فکر یک جایگزین بود
                  راجع به اطلاعاتی که می دید لطفا یکم احساس مسئولیت بیشتری کنید. کجا اسپارتان منسوخ شده؟ اسپارتان-6 یکی از به روز ترین تراشه های زایلینکس هستش. اما اسپارتان-3 داره از سبد محصولات زایلینکس برداشته شده به این معنی که طراحی های آینده زایلینکس به سمت اسپارتان-3 نیستش. اما اسپارتان 6 جزو محصولات به روز این شرکت هست و با توجه به هزینه و مشخصاتی از جمله سرعت، این تراشه یکی از پرکاربردترین تراشه های این شرکت در صنعت هستش.

دیدگاه

درسته کلمه منسوخ درست نیست. ولی تراشه های اسپارتان به نوعی باز نشسته شدن و در سری هفت زایلینکس خبری از اسپارتان ها نیست و احتمالا هم نخواهد بود. فکر کنم سری Artix جایگزینش شد (؟) اگه اشتباه نکنم Artix 28nm هست و Spartan-6 45nm هستش.
                    ولی فکر کنم اسپارنان 6 حداقل 8 سال دیگه تولید بشه.

به هر حال شما درست میگین. باید احساس مسئولیت نسبت به اطلاعات منتشر شده وجود داشته باشه و ممنونم که این مورد رو به من تذکر دادین.

دیدگاه

بعضی وقتا چیزایی رو اینجا میشنوی یا میخونی از یه سری که کلا از وقت و زمانی که برای خوندن کامنت این افراد گذاشتی افسوس میخوری

دیدگاه

من خودم یه برد Spartan 3 زدم واسه خودم ولی الان میبینم cyclone بهتره.چون پروگرامرش ارزونتره دنگ و فنگ ساخت نداره یعنی فک نکنم بflash لازم داشته باشی و خیلی چیزا دیگه
                        ولی خب کمیاب تره دیگه و خودش یکم گرونتره که در مقابل پروگرامر و Flash میچربه قیمتش.....

دیدگاه

من با هردوش کار کردم. لطفا دلیل موثق بیارید راجع به اطلاعاتی که به دیگران میدید. پروگرامر یکبار هزینه میشه و n تا پروژه باهاش انجام میشه پس قیمت پروگرمر ملاک نمیشه.
                          دنگ و فنگ ساخت!!!!!! هر تراشه ای رو برای ساختش باید دیتاشیت و اسناد مرتبطش رو خوند تا به طراحی مطلوب رسید.
                          نخیر دقیقا به فلش هم نیاز دارند.
                          اطلاعات غلط انقدر ندید خواهشا فردا یکی میخونه این هارو میخواد تصمیم بگیره بیایم یکم راجع به نظر دادن هامون احساس مسئولیت بیشتری بکنیم.

دیدگاه

والا ایشون گفتن قیمت براشون ملاکه منم گفتم که 26 تومن قیمت پروگرامر Altera خیلی بهتر از 150 xilinx هستش.این که قراره پروژه اینا انجام بدیم و ملاک نمیشه قبول.ولی اگه مثه من دانشجو باشی و مثلا واسه پروژه کارشناسیت بخوای قاعدتا 120 تومنم 120 تومنه....
                            راجع به دنگ و فنگ ساخت هم آخه من وقتی برد رو طراحی میکردم این وصل کردن flash یکم اذیتم کردو زیر fpga شلوغ شد یکم.یه جا دیده بودم که altera , فلش نمیخواد(که شما میگی میخواد و به نظرم درسته) که البته نوشتم فکر کنم و زیاد مطمین نیستم. خب فکر میکردم اگه نخواد خیلی توی برد کشیدن راحت تر هستش.
                            و اینکه تجربه ی خودم راجع به spartan 3 اینه که از لحاظ logic cell و ... واسه کارای معمولی و رو به بالا کم نمیاره و خوبه ولی واسه پردازش سیگنال چون block dsp نداره یکم رو مخه.
                            و یکم محدودیت به وجود میاره که البته Spartan 6 خب هم از لحاظ قیمتی و هم از باقی جهات بهش میچربه.
                            cyclone رو هم از امکانات داخلیش زیاد خبر ندارم.

دیدگاه

اونی که فلش نمیخواد سری MAX10 هستش.
                              راستش من وارد نیستم ولی قبلا تو همین انجمن خوندم بدون فلش میشه FPGA رو راه انداخت ولی بعد از قطع برق برنامه پاک میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X