ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2008/11/03
    قلب خاورمیانه
    104
    0

نحوه ی برش ابر (ابر:داخل پشتی و یا ... دیدیم) با گرمای سیم حامل جریان برق

با سلام به تمام دوستان عزیز:
    یه سوال برام پیش امده اونم اینه که برای برش ابر دیدم که از یه سیم نازک حامل جریان برق استفاده میکنند.بدین صورت که بعد از عبور جریان از سیم بعلت گرم شدن آن میتوان ابر را برش داد.حالا با توجه به اینکه اگر جریان عبوری از بدن کمتر از 20 میلی آمپر باشه خطری برای بدن انسان نداره و بیشتر از آن بخصوص در محدوده 90 تا 100 میلی آمپر دیگه مرگ حتمی است, اگر بخواهیم این جریان خطری نداشته باشد باید حداکثر جریان عبوری از سیم 20 میلی آمپر بیشتر نباشه.
    خب چیزی که نیازه اینه که ما چه سطح مقطعی باید برای سیم انتخاب کنیم.که رابطش بصورت R=pl /A است.
    که در آن
    R: مقاومت بر حسب اهم (Ω)
    ρ: مقاومت مخصوص سیم بر حسب اهم در متر (Ω.m) که در مس 0.0172 است.
    l: درازای سیم بر حسب m
    A: سطح مقطع سیم برحسب متر مربع (m^2)
    با این توضیحات آیا روش زیر درسته؟
    اگر از رابطه بالا مقاومت یک سیمه 0.25 رو بدست بیاریم میشه 0.8 اهم و بعد با مقاومت 242 اهمی سری کنیم و بعد به یک منبع 5 ولت DC وصلشان کنیم.باید جریان 20 میلی آمپر از سیم عبور کند.آیا این جوری حرارت سیم به حدی میرسه که بشه ابر رو برش داد؟

[size=14pt]
    راههايي که به آينده ختم مي شوند رفتني نيستند، ساختني اند!
    No Risk, No Reward
    [/size]
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    534
    43

پاسخ : نحوه ي برش ابر (ابر:داخل پشتي و يا ... ديديم) با گرماي سيم حامل جريان برق

مگر مي خواهيد المنت را در دست گرفته و برش دهيد؟!!!!!

اون دستگاهي هست به نام دستگاه برش فوم
    با کلي دم و تشکيلات
    همواره يادمان باشد:
    1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
    2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

پاسخ : نحوه ی برش ابر (ابر:داخل پشتی و یا ... دیدیم) با گرمای سیم حامل جریان برق

مطلب رو اشتباه متوجه شدی.
    عبور 20mA از بدن انسان خطر ناکه نه از سیم.قرار هم نیست که به سیم حامل جریان 20mA دست بزنی همهآ*ی اون جریان از بدنت عبور کنه.شما مقاومت بدن انسان رو نادیده گرفتید.
    از اونجایی که مقاومت بدن انسان در شرایط مختلف تغییر میآ*کنه و محاسبهآ* اش کار راحتی نیست، شما طبق تعاریف و قوانین مقدار ولتاژ AC قابل تحمل برای بدن رو 50 ولت در نظر بگیر. یعنی زیر این مقدار برای انسان مشکلی ایجاد نمیآ*کنه.
    در ضمن مقدار ولتاژ DC بی خطر برای انسان حدود 100 ولته

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2012/07/01
    میانه
    396
    17

پاسخ : نحوه ی برش ابر (ابر:داخل پشتی و یا ... دیدیم) با گرمای سیم حامل جریان برق

سلام داداش گلم !
    من همچین چیزیرو برای یکی از دوستام درست کردم !
    البته : برای برش سلفن !
    خوب وسایل لازم :
    1 . منبع تغذیه 12 ولت 6 امپر
    2 . سیم ترمز دوچرخه ( یک رشته سیم )
    3 . سرسیم نمره 5 2 عدد
    4 . سیم شماره 4 1 متر
    5 . پیچ مهره نمره 5*30 2 عدد
    6 . حالشو ببرین
    خواستن توانستن است !
    2008/11/03
    قلب خاورمیانه
    104
    0

پاسخ : نحوه ي برش ابر (ابر:داخل پشتي و يا ... ديديم) با گرماي سيم حامل جريان برق

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Ahmad
    مگر مي خواهيد المنت را در دست گرفته و برش دهيد؟!!!!!

اون دستگاهي هست به نام دستگاه برش فوم
    با کلي دم و تشکيلات
    ميشه دربارش توضيح بديد من چيزي رو که تو يه نگاه ديدم بيان کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط حميدرضا رضائي
    مطلب رو اشتباه متوجه شدي.
    عبور 20mA از بدن انسان خطر ناکه نه از سيم.قرار هم نيست که به سيم حامل جريان 20mA دست بزني همهآ*ي اون جريان از بدنت عبور کنه.شما مقاومت بدن انسان رو ناديده گرفتيد.
    از اونجايي که مقاومت بدن انسان در شرايط مختلف تغيير ميآ*کنه و محاسبهآ* اش کار راحتي نيست، شما طبق تعاريف و قوانين مقدار ولتاژ AC قابل تحمل براي بدن رو 50 ولت در نظر بگير. يعني زير اين مقدار براي انسان مشکلي ايجاد نميآ*کنه.
    در ضمن مقدار ولتاژ DC بي خطر براي انسان حدود 100 ولته
    درسته ولي اين جريانه که آدم رو از پا در مياره در رابطه با 20 ميلي آمپر هم من مطمئن ترين حالت رو در نظر گرفتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط bstar2
    سلام داداش گلم !
    من همچين چيزيرو براي يکي از دوستام درست کردم !
    البته : براي برش سلفن !
    خوب وسايل لازم :
    1 . منبع تغذيه 12 ولت 6 امپر
    2 . سيم ترمز دوچرخه ( يک رشته سيم )
    3 . سرسيم نمره 5 2 عدد
    4 . سيم شماره 4 1 متر
    5 . پيچ مهره نمره 5*30 2 عدد
    6 . حالشو ببرين
    سلام از بنده است.در اصل من ميخوام يه شکلي رو که نسبتا" شلوغه(پيچو خم زياد داره)رو از توي ابر در بيارم ,بنابر اين بايد اين سيم رو بصورت عمودي بگذارم و بعد اون شکله رو از توي ابر در بيارم به همين دليل احتمال برخورد دست با سيم حامل جريان هست.بنظرتون چکار کنم(دليل 20 ميلي آمپر بالا هم همين بود تا در صورت تماس با سيم مشکل برق گرفتگي پيش نياد).
    [size=14pt]
    No Risk, No Reward
    [/size]
    2012/07/01
    میانه
    396
    17

شما تا حالا به سوکت سری اداپتور 12 ولت دست زدین !
    اداپتور موبایل چطور ؟
    تا حالا روی ادابتورارو خوندین که چی نوشته ؟

تشکرم از همه لازم نیست ! بابت پاسخهاشون
    خواستن توانستن است !
    2012/07/01
    میانه
    396
    17

علت سوال فوق در این میباشد :
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid soltani
    اگر جریان عبوری از بدن کمتر از 20 میلی آمپر باشه خطری برای بدن انسان نداره و بیشتر از آن بخصوص در محدوده 90 تا 100 میلی آمپر دیگه مرگ حتمی است, اگر بخواهیم این جریان خطری نداشته باشد باید حداکثر جریان عبوری از سیم 20 میلی آمپر بیشتر نباشه.
    خواستن توانستن است !
    2008/11/03
    قلب خاورمیانه
    104
    0

دوستان منظور من اينه که عبور جريان 25 ميلي آمپر به بالا از بدن حالا چه ac و چه dc خطرناک است و 80 تا 100 و به بالا کشنده است.حالا اگه اشتباه ميگم ,يه توضيح بديد که چه جرياني از بدن عبور کنه کشنده است.
    [size=14pt]
    No Risk, No Reward
    [/size]
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

بازم مقاومت بدن رو نادیده گرفتی.
    اگه مقاومت بدن انسان رو فقط 3کیلو اهم در نظر بگیری، حداقل ولتاژی که باید به بدن وصل بشه تا جریان 20 میلی آمپر عبور کنه 60 ولته.(این مقادیر برای AC بود. برای DC ولتاژ بالاتری میشه اعمال کرد)
    در ضمن این برای حالتیه که مصرف کننده دیگه ای نباشه و کل جریان از بدن عبور کنه. در سیستمی که جنابعالی توضیح دادید، مقاومت سیم بسیار کمتر از مقاومت بدنه و جریان به جای عبور از بدن از سیم عبور میآ*کنه.طبق فرمول تقسیم جریان.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/11/03
    قلب خاورمیانه
    104
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حميدرضا رضائي
    بازم مقاومت بدن رو ناديده گرفتي.
    اگه مقاومت بدن انسان رو فقط 3کيلو اهم در نظر بگيري، حداقل ولتاژي که بايد به بدن وصل بشه تا جريان 20 ميلي آمپر عبور کنه 60 ولته.(اين مقادير براي AC بود. براي DC ولتاژ بالاتري ميشه اعمال کرد)
    در ضمن اين براي حالتيه که مصرف کننده ديگه اي نباشه و کل جريان از بدن عبور کنه. در سيستمي که جنابعالي توضيح داديد، مقاومت سيم بسيار کمتر از مقاومت بدنه و جريان به جاي عبور از بدن از سيم عبور ميآ*کنه.طبق فرمول تقسيم جريان.
    کاملا حق باشماست من اصلا" توجه نکرده بودم :redface: چون مقاومت بدن ديگه از حداقل 2.5کيلو است تا حداکثر فکر ميکنم 5 کيلو اهم که طبق روابط به چنين ولتاژي نياز داريم تا بدن در برابر 20 ميلي آمپر به مشکل برنخوره.پس اون منبع تغذيه 12 ولت 6 آمپر هم هيچ خطري نداره چون با توجه به 3 کيلو مقاومت بدن جريان عبوري از بدن هم 4 ميلي آمپر ميشه که يعني هيچ خطري نداره (حتي زماني که داره 6 آمپر از سيم عبور ميکنه چون به محض تماس با بدن از آنجا که مقاومت بدن بالاست پس طبق همون تقسيم جريان ,سهم بدن جريان خييييلي کمي است که خطري ندارد.درسته؟
    خب حالا من چه جرياني از يک تيکه سيم 0.5 متري با مقطع مثلا 0.25 عبور بدم تا با حرارت توليديش بتونم ابر رو برش بدم؟
    [size=14pt]
    No Risk, No Reward
    [/size]
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18