اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از toolbox مجموعه های فازی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از toolbox مجموعه های فازی

سلام
    من دانشجوی ارشد مواد هستم و موضوع پایان نامه ام در ارتباط با کنترل کوره در روش های مختلف فولادسازی به کمک منطق فازی است.
    در این زمینه کار زیادی انجام نشده و من در مجموع پس از سرچ طولانی مدت فقط 2 تا مقاله دیدم که به یکیش هم دسترسی ندارم.
    به هرصورت من با مفاهیم و فلسفه مجموعه های فازی و همچنین به ریاضیات آن در حد کفایت آشنا هستم. اون یه دونه مقاله ای که عرض کردم، از روش مدلسازی متلب (تول باکس فازی) استفاده کرده بود که شدیدا مورد توجه من قرار گرفت. البته من با متلب آشنا نیستم، ولی می دونم که غیر از ******** ، یادگیری خود متلب چندان مشکل نیست. من هم تو زمینه کامپیوتر و برنامه نویسی صفرکیلومتر نیستم. اما مشکل من با منطق فازی و سیمولینک هستش.

من کتاب "کاربردهای متلب و سیمولینک در مهندسی" نوشته موهند مختاری و ترجمه صمدی بخارایی را در قسمت مربوط به مجموعه فازی خوندم. ولی متاسفانه چیز زیادی از اون نفهمیدم.
    به همین خاطر می خواستم لطف کنید و اگر کتابی رو میشناسید که یه کم مفاهیم رو ساده تر و روتین تر بیان کرده باشه، به من معرف کنید.
    ممنون.

پاسخ : استفاده از toolbox مجموعه های فازی

سلام، ما داریم روی پیاده سازی فازی روی میکروکنرلر کار می کنیم، حدود 2 سالی هست، 90% کار پسشرفته البته از FuzzyTECH استفاده نکردیم به چند علت خاص که بحث آن از اینجا میسر نیست.
    خوب اگه بخوای با PC کار کنی که کار راحتی است، یا با MATLAB که خودت می دونی چه جوری یا با FuzzyTECH که البنه این یکی رو پیشنهاد می کنم، چون به ما خیلی کمک کرد، ولی اگه بخوای از میکروکنترلر استفاده کنی بنا به دلایلی نمی تونی خیلی خوب یا اون چیزی که می خوای از این برنامه دراری. در هر حالت چون هر دو تا کار رو کردم شاید بتونم کمکت کنم. ما خودمون سایتی در زمینه رباتیک داریم، می تونی با این ادرس با ما مکاتبه کنی یا تماس بگیری، خوشحال می شیم. info@myROBOT.ir
    http://www.myROBOT.ir
    myROBOT.ir

دیدگاه

پاسخ : استفاده از toolbox مجموعه های فازی

سلام
      من یه کتاب گرفتم از انتشارات خانیران در باره فازی ومتلب خوب توضیح داده بود.نوشته یکی از فوق دکتر های دانشگاه شیرازه.به نظر من کتب خیلی خوبیه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X