اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بحث در مورد هک و دریافت اطلاعات ارسالی یک دستگاه از پشت LCD اش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بحث در مورد هک و دریافت اطلاعات ارسالی یک دستگاه از پشت LCD اش

سلام دوستان،یه وسیله دارم که یه اطلاعاتی رو LCD خودش نشون میده،میخوام اون اطلاعاتو تو LCD خودم نشون بدم،در ضمن LCD دستگاه ناشناختس در ابعاد موبایل هستش و از نوع اتصال کربنی هستش،همجنین اطلاعاتو بصورت اعداد رو پخش ماشین نشون میده(اسمشو یادم نیست)
    ممنون میشم جواب بدین
    انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
    فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

پاسخ : بحث در مورد هک و دریافت اطلاعات ارسالی یک دستگاه از پشت LCD اش

نوشته اصلی توسط ravanjok
    سلام دوستان،یه وسیله دارم که یه اطلاعاتی رو LCD خودش نشون میده،میخوام اون اطلاعاتو تو LCD خودم نشون بدم،در ضمن LCD دستگاه ناشناختس در ابعاد موبایل هستش و از نوع اتصال کربنی هستش،همجنین اطلاعاتو بصورت اعداد رو پخش ماشین نشون میده(اسمشو یادم نیست)
    ممنون میشم جواب بدین
    سلام دوست عزیز
    خیلی برام جالب بود من خودم دقیقا همین مشکل رو داشتم با این LCD که عکسش رو گذاشتم و میخواستم چندتا عدد رو از روی این LCD به میکرو منتقل کنم، تا یه جاهایی خوبی تونستم جلو برم البته هنوز وقت نکردم کارم رو تموم کنم.
    این LCD من 34 تا پایه داره و همینطوری که مشاهده می کنید اطلاعات زیادی روی اون نمایش داده میشه اما جالب این بود که هیچ خط VCC و GND در این LCD وجود نداشت و آی سی درایور هم نداشت و درایور روی آی سی مرکزی قرار داشت و همه وظایف رو انجام میداد.
    همونطوری که گفتم 34 تا پایه داره این LCD من جلوی راه هر کدوم از این 34 خط یک سوئیچ قرار دادم که با خاموش کردن این سوئیچ ها متوجه تغییرات روی LCD می شدم و فهمیدم که اون اعدادی که مورد نظر من هست با چه خطوطی کنترل می شه.
    تا مراحل بالا همه چیز به خوبی پیش رفت تا اینجا که برای نمایش هر عدد 2 سیگنال فرستاده می شد، ( اعداد به صورت سون سگمنتی نمایش داده میشن) این سیگنالها متفاومت بودن مثلا برای نمایش عدد 3، دو سیگنال متفاوت ارسال میشد به LCD که خود LCD متوجه میشد این عدد 3 است.
    از این مرحله به بعد رو انجام ندادم ولی باید این خطوط رو به ADC میکرو متصل کنم و از اونها نمونه برداری کنم.
    فکر کنم این توضیحات بتونه به شما کمک کنه البته اگه عکس LCD تون رو بگذارید خیلی بهتره.

موفق باشی :nice:

دیدگاه

مرسی مهندس،دقیقا مال منم فشار خونه :applause: :applause:
      ولی اینقد شلوغ نیست،فکر کنم راهش همینه که شما انجام دادین،ولی خیلی وقت گیره من فرصتم خیلی کم بود فلا اینو بیخیال شدم،ولی راجبش بحث کنیم خیلی میتونه مفید باشه
      انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
      فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ravanjok
        مرسی مهندس،دقیقا مال منم فشار خونه :applause: :applause:
        ولی اینقد شلوغ نیست،فکر کنم راهش همینه که شما انجام دادین،ولی خیلی وقت گیره من فرصتم خیلی کم بود فلا اینو بیخیال شدم،ولی راجبش بحث کنیم خیلی میتونه مفید باشه
        واقعا؟؟؟
        چقدر جالب :biggrin:
        آره یکم وقت گیره من از هر کسی هم پرسیدم راهی به ذهنش نرسید اما خیلی ساده فکر کردم به این راه رسیدم :job:

چندتا توضیح باید بدم در مورد ورودی های LCD :
        1. اگه اشتباه نکنم 4 خط ورودی برای کنترل 4 سطر می باشد.
        2. وقتی هر رقم روی LCD روشن می شود ، 2 سیگنال مختلف بر روی دو پایه مختلف به LCD اعمال شده است.
        3. میتونید از اطلاعات ورودی های دیگه استفاده کنید و خطوطش رو به ورودی های دیگه متصل کنید و عدد دلخواه روی LCD چاپ کنید

راستی شما برای چه کاری می خوایین ravanjok عزیز؟

دیدگاه

جالبه،والا من الکترونیک میخونم و یه پروژه داشتم که انجام میدادم واسه پایان نامم که یه قسمتش میخواستم فشارخونم بگیره،ولی وقت کم بود بیخیال شدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ravanjok
            جالبه،والا من الکترونیک میخونم و یه پروژه داشتم که انجام میدادم واسه پایان نامم که یه قسمتش میخواستم فشارخونم بگیره،ولی وقت کم بود بیخیال شدم
            چقدر جالب میشه بگید موضوع پایان نامه تون چی بود ravanjok عزیز؟

دیدگاه

فعلا گذاشتم واسه ترم بعد،احتمالا اینو بدم http://www.aparat.com/sharifzadehsharif
              پروتز رو میگم،البته مال 3 سال پیشه،شایدم کارای جدیدو بدم ولی فعلا درگیر کنکور و کلاس کنکورم :angry: :angry:

دیدگاه

اقا منم با یه ال سی دی که بصورت پین بدون پروسسور و مالتی پلکسی بود ورفتم اما چون ال سی دی من شکسته بود مقدار زیادی از خطوط نشد رمز کشایی منم ول کردم راهی یافتین اشتراک بزارید استفاده کنیم
                کم باش اصلا هم نگران کم بودنت نباش!!!
                اونی که اگر کم باشی گمت میکنه, همونیه که اگر زیاد باشی حیفت میکنه!!
                فقط خوب باش. خوب بودن به اندازه کافی متفاوتت میکنه.

دیدگاه

من این کارو نکردم تا حالا ولی بنظرم باید اول با اصول راه انداختن اینجوی lcd ها آشنا بشین.
                  (اپلیکیشن نوت هاش هم تو سایت اتمل هم میکروچیپ هست )
                  بعد باید با یک logic analyzer سیگنالها رو ببینید و بفهمید کدوم کدومه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط freedom_truth
                    باید با یک logic analyzer سیگنالها رو ببینید و بفهمید کدوم کدومه.
                    آره دقیقا ولی بیشتر این LCD ها بی پدر مادرن و فقط واسه همون دستگاه ساخته میشن و دیتاشیت پیدا نمیشه واسشون

دیدگاه

همونطوری که ravanjok عزیز گفتن اصلا این LCD ها دیتاشیت نداره، خاص همون شرکت ساخته میشه و درایورش روی آی سی اصلی تعبیه شده.
                      باید دور زد چاره دیگه ای نیست :nice:

دیدگاه

اگر قصدتون بیخیال شدن ال سی دی اصلی هست و نمایش روی ال سی دی خودتون هست میشه یک کلکی زد
                        عددی که نمایش میده خونه هاش مشکی میشه و اونها که نمایش نمیده سفید هستند ، حالا اگر روی نور بکلایت پشت ال سی دی قرار بدین و از طرف دیگر ldr کوچیک روی هر خونه اعداد بزارید میفهمید چه عددی نمایش داده

اگر هم میخواهید دقیقا همون تصاویر روی ال سی دی را به جای دیگه انتقال بدین میتونید یک دوربین مدار بسته کوچک با فاصله مناسب روش بزارید و تصویر را هر جا خواستید روی هر نمایشگری نشون بدین و یا از پردازش تصویر یا همون سنشور ldr تشخیص بدین و.....
                        روشهای چینی !!!
                        همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
                        کانت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eshgh_namordeh
                          اگر قصدتون بیخیال شدن ال سی دی اصلی هست و نمایش روی ال سی دی خودتون هست میشه یک کلکی زد
                          عددی که نمایش میده خونه هاش مشکی میشه و اونها که نمایش نمیده سفید هستند ، حالا اگر روی نور بکلایت پشت ال سی دی قرار بدین و از طرف دیگر ldr کوچیک روی هر خونه اعداد بزارید میفهمید چه عددی نمایش داده

اگر هم میخواهید دقیقا همون تصاویر روی ال سی دی را به جای دیگه انتقال بدین میتونید یک دوربین مدار بسته کوچک با فاصله مناسب روش بزارید و تصویر را هر جا خواستید روی هر نمایشگری نشون بدین و یا از پردازش تصویر یا همون سنشور ldr تشخیص بدین و.....
                          روشهای چینی !!!
                          راه حل اولتون ارزش امتحان رو داره اما راه حل دوم بدرد کارهای ما نمیخوره نمیتونیم پردازش تصویر کنیم که با یه AVR :biggrin:
                          اگه راهی که خودم هم پیشنهاد دادم تا نصفش رو رفتم جلو جواب گرفتم فقط مرحله آخرش مونده که متصل کنم به ADC و نمونه برداری از سیگنال

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X