اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا میشود با avr دتورات مواز ی هم نوشت؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام

پاسخ : آیا میشود با avr دتورات مواز ی هم نوشت؟

فکر میکنم منظور شما دستورات همروند باشه،میشه با یه سری دستورات و کلک هایی سرعت را بهبود بخشید ولی در حال کلی خیر
    با FPGA میشه
    انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
    فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

میشه یک مثال از دستورات همروند بزنید؟

دیدگاه

برنامه نویسی به زبان VHDL هستش و جواب متفاوت از برنامه ی ترتیبی در میاد
        ترتیبی
        variable var1:integer:=1;
        variable var1:integer:=2;
        variable var1:integer:=3;
        begin
        var1:=var2; var1=2
        var2:=var1+var3; var2=5
        var3:=var2; var3=5
        result<= var1+var2+var3; result=12
        end process
        همروند
        signalsig1:integer:=1;
        signalsig1:integer:=2;
        signalsig1:integer:=3;
        begin
        sig1<=sig2; 2
        sig2<=sig1+sig3 4
        sig3<=sig2 2
        result<= sig1+sig2+sig3; 1+2+3=6
        مال 3 ترم پیشه از رو جزوه نوشتم ببین همزمان جواب هر خط رو میشه تو خروجی ببینی،در همروند متغیر با signal معرفی میشه
        انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
        فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

توی avr نمیشه این کارو کرد چون یک دونه ALU داخلش هست و تمام حالا شما باید یک سری مقادیر به ورودی ALU بدی و جواب بگیری(در ان واحد یک دستور) ولی در fpga که میدونید براساس تعداد گیت ها بیشتر شناخته میشن و مقایسه میشن که با این حساب شما دارید با علم پایه دیجیتال کار میکنید و در نتیجه میتونید هر چقد ALU که خواستید طراحی کنید تا سرعت کارتون رو به طور موازی ببرید بالا! و یا اگه خواستین چندین وقفه موازی یا ورودی خروجی موازی طراحی کنید!
          چند سال پیش دانشگاه شریف (البته فکر کنم)میگفتم cpu طراحی کردن و ... که ملت گفتن ای ول ایران در تولید cpu بومی شد ولی چه فایده اومده بودن fpga رو برنامه داده بودن و به cpu تبدیل کرده بودن!
          انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
          [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
          http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

بله avr دستورات رو یدونه یدونه و خط به خط انجام میده چون فقط یک دانه cpu داره پس فقط یه دستور هست.حتی در صورتی که وقفه هم میآد ،میکرو میره به اون لیبل و دوباره برمیگرده .در هر صورت اگه avr رو بکشی فقط یک دانه یک دانه دستورات رو میگیره و میره.حالا با ترفند برنامه نویبسی باید یخورده دورش بزنی.
            به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

بحث اجرای همزمان ترد ها با بحث مالتی تسکینگ فرق داره! تو مالتی تسکینگ یه پردازنده داریم که روتین های مختلف رو موازی اجرا میکنه! (موازی معنی همزمانی نمیده!!!)
              یه تاپیک قدیما ساخته بودم و توش در مورد مالتی تسکینگ روی avr یه مثال زده بودم. چتد تا تاپیک دیگه هم هست که مفهوم های اون رو توضیح دادند دوستان. یه سرچ در موردش کنید و جواب سوالتون رو پیدا میکنید!
              [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X