اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل ولتاژ ۵ به ۳۰ ولت با خروجی ۲ آمپر با استفاده از ایسی ۵۵۵ یا هرچی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل ولتاژ ۵ به ۳۰ ولت با خروجی ۲ آمپر با استفاده از ایسی ۵۵۵ یا هرچی

سلام
    من چند ماه دنبال یه راه برای افزایش ولتاژ بودم که پیدا نکردم )))))
    چند تا تاپیک تو سایت هایی خارجی هم دیدم که با آی سی ۵۵۵ ساخته بودند ولی زیاد قابل فهم نبود

از دوستان اگه راهی بلد هستند که بتونم ولتاژ ۵ ولت رو به ۳۰ ولت با آمپر ۳ تبدیل کنه لطفا کمک کنید

پاسخ : تبدیل ولتاژ 5 به 30 ولت با خروجی 2 آمپر با استفاده از ایسی 555 یا هرچی

این مداریکه براتون گذاشتم و ببینید تو پروتئوس جواب داد اما عملا تست نکردم هسته مرکزی اش یک ای سی LM358که داخلش دو تا اپ امپ است یکی بعنوان بافر و دیگری بعنوان تقویت کننده استفاده شده شما میتونید با دستکاری مقاومتها به هر گینی که مدنظرتون هست برسید

http://www.8pic.ir/images/25722113924006988446.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahin2010
      این مداریکه براتون گذاشتم و ببینید تو پروتئوس جواب داد اما عملا تست نکردم هسته مرکزی اش یک ای سی LM358که داخلش دو تا اپ امپ است یکی بعنوان بافر و دیگری بعنوان تقویت کننده استفاده شده شما میتونید با دستکاری مقاومتها به هر گینی که مدنظرتون هست برسید

http://www.8pic.ir/images/25722113924006988446.jpg
      با سلام خدمت شما mahin2010
      مداری که به کار این دوستمون میاد مدار چاپر یا سوئیچینگه درسته که این مدار یا مدارات اپ امپی یا تقویت کننده گین میدن اما این رو بدونید تمام این مدارات چه اپ امپ چه تقویت کننده های ترانزیستوری همه تا نهایتا ولتاژ تغذیه شون میتونن خروجی بدن..... این یعنی چی یعنی شما اگه بخای 5 رو 30 ولت کنی باید اپ امپ رو 32 ولت تغذیه کنی.... از کجا خوب اگه باشه چرا 5 ولت تبدیل بشه
      نکته دوم تمام مدارات فوق جریان دهی محدود دارن و اگر فکره تقویت جریان رو هم توسط بافر کنید اون هم باید جریان رو از تغذیه DC بگیره (الکترونیک1یا2) که اینجا هم ادم به بن بست میخوره
      برای این کار باید از مبدل های سوئیچینگ DC-DC استفاده بشه
      موفق و پیروز باشید

دیدگاه

سلام

30*2=60 وات 60/5=12 آمپر

اگر بخواید یه همچین کاری بکنید باید اون تغذیه 5 ولتتون 12 آمپر بده و اگه باطری باشه باید یه باطری 5 ولت 24 آمپری باشه تا حدود کمتر از 2 ساعت با تمام قدرت جواب بده و کار کنه و میشه مدارش رو با سوئیچینگ و ترانزیستوری مثل 2n2222 یا ماسفت و ترانس و دوباره یک سو سازی طراحی کرد و ساخت.
        اگه بخواید یه باطری 5 ولت 24 آمپری بگیرید تازه اگه پیدا بشه!!! قیمتش بیشتر از 5 تا باطری 6 ولتی 2 آمپری در میاد.پس بهتره تو کارتون از 5 تا باطری 6 ولتی به صورت سری استفاده کنید.البته من نمیدونم برای چی لازمش دارید!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
        هر کس مرتکب اشتباهي نشده، اکتشافي هم نکرده است.
        آدم پرحرف تخم مي پاشد و آدم خاموش درو مي کند.

دیدگاه

پاسخ : تبدیل ولتاژ ۵ به ۳۰ ولت با خروجی ۲ آمپر با استفاده از ایسی ۵۵۵ یا هرچی

شماتیکی دوستمون گذاشته کاملا کار نمیکند و من چند بار با استفاده از آیسی های پ آمپ به این شکل ساختم که معلوم هست که کار نمیکنه

من این مبدل رو به این جهت لازم دارم که یک سلول خورشیدی که ۵ ولت میده بتونه یه دینام رو واسه چند ثانیه در صورت لزوم بچرخونه که مقدار ولتاژ لازم ۳۰ ولت هست ولی آمپر نیاز نیست ۲باشد کمم باشه اشکالی نیست و تو چند تا سایت دیدم ولی کاملا مفهوم نیست و ولتاژ دقیق نمیده و چند تا که توسایت هایی مثل ..ای بای .. بود که یه نمونش رو میزارم که ولتاژ دقیقی رو میده

و سرچ کنید از این مدل ساده تر و دقیق تر هست ولی نگفته اسم قطعاتش رو و درایو کردنش رو

دیدگاه

جریان سلول خیلی کمه !
            خیلی کمتر از چیزی که بتونی باهاش یک موتور 2 امپری رو درایو کنی.

باید اول ولتاژ رو بالا ببری و بعد یجا مثل باطری ذخیرش کنی. بعد در مواقع لازم موتور از باطری جریان بکشه
            زکات علم نشر آن است
            بیشتر با من اشنا بشین :
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
            ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashmp64
              شماتیکی دوستمون گذاشته کاملا کار نمیکند و من چند بار با استفاده از آیسی های پ آمپ به این شکل ساختم که معلوم هست که کار نمیکنه

من این مبدل رو به این جهت لازم دارم که یک سلول خورشیدی که 5 ولت میده بتونه یه دینام رو واسه چند ثانیه در صورت لزوم بچرخونه که مقدار ولتاژ لازم 30 ولت هست ولی آمپر نیاز نیست 2باشد کمم باشه اشکالی نیست و تو چند تا سایت دیدم ولی کاملا مفهوم نیست و ولتاژ دقیق نمیده و چند تا که توسایت هایی مثل ..ای بای .. بود که یه نمونش رو میزارم که ولتاژ دقیقی رو میده

و سرچ کنید از این مدل ساده تر و دقیق تر هست ولی نگفته اسم قطعاتش رو و درایو کردنش رو

خروجی پنلتون چ ولت و چند آمپر هست؟

دیدگاه

خروجی پنل در واقع ۱۷ ولت ۲۰۰mA هست ولی این جریان رو نمی خوام مستقیم تبدیلش کنم ....۵ ولت این جریان رو به یه باتری به مدت نیم ساعت برای شارژ در هر ۶ ساعت به طور خودکار میده اگه جریان کمتر از ۴ باشه و ۱۲ ولت رو به یه باتری با مداری که ۲۴ ساعته در حال کار هست میده خوب من این رو این باطری اگه ولتاژش به ۳۰ تبدیل بشه فک کنم نزدیک ۵ دقیق بتونه دینام رو بچرخونه و این کافیه باتری هم لیتیوم پلیمر ۵ ولتی ۱۲۰۰mA مال یه دستگاه که در آوردم وخوب کار میکنه
                گفتم که آمپر خروجی میتونه کمتر هم باشه اشکالی نیست میتونه ۵۰۰ma
                باشه دینام زیر ۳۰ ولت کار نمیکنه هیچ مشخصه ای مبنی بر آمپر هم روش نیست و دوبار ولتاژ ۳۰کار انداختم به نظرم بین 900mA-300ma باشه چون نمیدونم ولی خارج از این نیست .

دیدگاه

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: oo: oo: oo:

دیدگاه

آره خنده داره چون من این پست رو تو یه یه سایت انگلیسی با زبان کج و معوجم زدم و نیم ساعته جواب دادند نکه مثل این بیب پست بزنم

دیدگاه

با استفاده ار mc34063 که تو فرومم زیاد دربارش بحث شده میتونی یه مدار افزاینده ببندی از 3 تا 40 ولت میتونه ورودیشه ،چون توان خروجیت بیشتر از آی سیه نیاز به ترانزیستور خروجی داری براش ، که هم تو فروم و دیتا شیت آی سی دربارش پیدا میکنی.
                      ---
                      من نفهمیدم مدار شما چیکار میکنه اول ولتاژ 17 رو توی یه باتری 5 ولت ذخیره میکنی بعد می خای دوباره به 30 تبدیلش کنی ؟

دیدگاه

آره خنده داره چون من این پست رو تو یه یه سایت انگلیسی با زبان کج و معوجم زدم و نیم ساعته جواب دادند نکه مثل این بیب پست بزنم
                        خوب داداش مگه جواب ندادن خوبه دیگه چرا اینجا عنوان کردی
                        دوست من اگه کار ادم به این صورت حاضر و اماده راه بیوفته زیاد برای خود ادم خوب نیست
                        شما اگه یکم دنبال رگولاتور افزاینده میگشتی حتما خودت جوابتو پیدا میکردی که در بالا هم گفتم
                        یا با همون زبان کج و معوج اینو سرچ میکردی کاری نداشت step up regulator ic
                        اینم ای سی که فط و فراون هم هست lm2577
                        موفق باشید

دیدگاه

خروجی پنل در واقع 17 ولت 200mA هست ولی این جریان رو نمی خوام مستقیم تبدیلش کنم ....5 ولت این جریان رو به یه باتری به مدت نیم ساعت برای شارژ در هر 6 ساعت به طور خودکار میده اگه جریان کمتر از 4 باشه و 12 ولت رو به یه باتری با مداری که 24 ساعته در حال کار هست میده خوب من این رو این باطری اگه ولتاژش به 30 تبدیل بشه فک کنم نزدیک 5 دقیق بتونه دینام رو بچرخونه و این کافیه باتری هم لیتیوم پلیمر 5 ولتی 1200mA مال یه دستگاه که در آوردم وخوب کار میکنه
                          گفتم که آمپر خروجی میتونه کمتر هم باشه اشکالی نیست میتونه 500ma
                          باشه دینام زیر 30 ولت کار نمیکنه هیچ مشخصه ای مبنی بر آمپر هم روش نیست و دوبار ولتاژ 30کار انداختم به نظرم بین 900mA-300ma باشه چون نمیدونم ولی خارج از این نیست .
                          من هرگز نخندیدم.
                          درواقع گیج شدم.
                          منظورتون رو اصلا نفهمیدم لطفا پایین رو بخونید.

(((.5 ولت این جریان .!!!؟؟؟؟ )))

(((اگه جریان کمتر از 4 باشه و 12 ولت رو به یه باتری با مداری که 24 ساعته در حال کار هست میده خوب من این رو این باطری اگه ولتاژش به 30 تبدیل بشه .!!!؟؟؟!!!؟؟؟)))

(((خروجی پنل در واقع 17 ولت 200mA هست ----------آمپر خروجی میتونه کمتر هم باشه اشکالی نیست میتونه 500maباشه----------دوبار ولتاژ 30کار انداختم به نظرم بین 900mA-300ma باشه چون نمیدونم ولی خارج از این نیست .)))

شما بودید گیج نمیشدید؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

درسته یکم کنه خیلی گیج کننده نوشتم چون خیلی عجله دارم و باید تا شنبه تمومش کنم حالا من مدار رو پیدا کردم اگه تونستم راه بندازم اینجا قرار میدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X