ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2013/06/15
    26
    0

تبدیل ولتاژ ۵ به ۳۰ ولت با خروجی ۲ آمپر با استفاده از ایسی ۵۵۵ یا هرچی

سلام
    من چند ماه دنبال یه راه برای افزایش ولتاژ بودم که پیدا نکردم )))))
    چند تا تاپیک تو سایت هایی خارجی هم دیدم که با آی سی ۵۵۵ ساخته بودند ولی زیاد قابل فهم نبود

از دوستان اگه راهی بلد هستند که بتونم ولتاژ ۵ ولت رو به ۳۰ ولت با آمپر ۳ تبدیل کنه لطفا کمک کنید
    2011/12/16
    192
    0

پاسخ : تبديل ولتاژ 5 به 30 ولت با خروجي 2 آمپر با استفاده از ايسي 555 يا هرچي

اين مداريكه براتون گذاشتم و ببينيد تو پروتئوس جواب داد اما عملا تست نكردم هسته مركزي اش يك اي سي LM358كه داخلش دو تا اپ امپ است يكي بعنوان بافر و ديگري بعنوان تقويت كننده استفاده شده شما ميتونيد با دستكاري مقاومتها به هر گيني كه مدنظرتون هست برسيد

http://www.8pic.ir/images/25722113924006988446.jpg
    2010/11/03
    47
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط mahin2010
    اين مداريكه براتون گذاشتم و ببينيد تو پروتئوس جواب داد اما عملا تست نكردم هسته مركزي اش يك اي سي LM358كه داخلش دو تا اپ امپ است يكي بعنوان بافر و ديگري بعنوان تقويت كننده استفاده شده شما ميتونيد با دستكاري مقاومتها به هر گيني كه مدنظرتون هست برسيد

http://www.8pic.ir/images/25722113924006988446.jpg
    با سلام خدمت شما mahin2010
    مداري که به کار اين دوستمون مياد مدار چاپر يا سوئيچينگه درسته که اين مدار يا مدارات اپ امپي يا تقويت کننده گين ميدن اما اين رو بدونيد تمام اين مدارات چه اپ امپ چه تقويت کننده هاي ترانزيستوري همه تا نهايتا ولتاژ تغذيه شون ميتونن خروجي بدن..... اين يعني چي يعني شما اگه بخاي 5 رو 30 ولت کني بايد اپ امپ رو 32 ولت تغذيه کني.... از کجا خوب اگه باشه چرا 5 ولت تبديل بشه
    نکته دوم تمام مدارات فوق جريان دهي محدود دارن و اگر فکره تقويت جريان رو هم توسط بافر کنيد اون هم بايد جريان رو از تغذيه DC بگيره (الکترونيک1يا2) که اينجا هم ادم به بن بست ميخوره
    براي اين کار بايد از مبدل هاي سوئيچينگ DC-DC استفاده بشه
    موفق و پيروز باشيد
    2013/05/24
    تهران
    154
    26

سلام

30*2=60 وات 60/5=12 آمپر

اگر بخوايد يه همچين کاري بکنيد بايد اون تغذيه 5 ولتتون 12 آمپر بده و اگه باطري باشه بايد يه باطري 5 ولت 24 آمپري باشه تا حدود کمتر از 2 ساعت با تمام قدرت جواب بده و کار کنه و ميشه مدارش رو با سوئيچينگ و ترانزيستوري مثل 2n2222 يا ماسفت و ترانس و دوباره يک سو سازي طراحي کرد و ساخت.
    اگه بخوايد يه باطري 5 ولت 24 آمپري بگيريد تازه اگه پيدا بشه!!! قيمتش بيشتر از 5 تا باطري 6 ولتي 2 آمپري در مياد.پس بهتره تو کارتون از 5 تا باطري 6 ولتي به صورت سري استفاده کنيد.البته من نميدونم براي چي لازمش داريد!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    هر کس مرتکب اشتباهي نشده، اکتشافي هم نکرده است.
    آدم پرحرف تخم مي پاشد و آدم خاموش درو مي کند.
    2013/06/15
    26
    0

پاسخ : تبدیل ولتاژ ۵ به ۳۰ ولت با خروجی ۲ آمپر با استفاده از ایسی ۵۵۵ یا هرچی

شماتیکی دوستمون گذاشته کاملا کار نمیکند و من چند بار با استفاده از آیسی های پ آمپ به این شکل ساختم که معلوم هست که کار نمیکنه

من این مبدل رو به این جهت لازم دارم که یک سلول خورشیدی که ۵ ولت میده بتونه یه دینام رو واسه چند ثانیه در صورت لزوم بچرخونه که مقدار ولتاژ لازم ۳۰ ولت هست ولی آمپر نیاز نیست ۲باشد کمم باشه اشکالی نیست و تو چند تا سایت دیدم ولی کاملا مفهوم نیست و ولتاژ دقیق نمیده و چند تا که توسایت هایی مثل ..ای بای .. بود که یه نمونش رو میزارم که ولتاژ دقیقی رو میده

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

و سرچ کنید از این مدل ساده تر و دقیق تر هست ولی نگفته اسم قطعاتش رو و درایو کردنش رو
    2012/03/06
    1,628
    27

جریان سلول خیلی کمه !
    خیلی کمتر از چیزی که بتونی باهاش یک موتور 2 امپری رو درایو کنی.

باید اول ولتاژ رو بالا ببری و بعد یجا مثل باطری ذخیرش کنی. بعد در مواقع لازم موتور از باطری جریان بکشه
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
    ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0
    2013/05/24
    تهران
    154
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmp64
    شماتيکي دوستمون گذاشته کاملا کار نميکند و من چند بار با استفاده از آيسي هاي پ آمپ به اين شکل ساختم که معلوم هست که کار نميکنه

من اين مبدل رو به اين جهت لازم دارم که يک سلول خورشيدي که 5 ولت ميده بتونه يه دينام رو واسه چند ثانيه در صورت لزوم بچرخونه که مقدار ولتاژ لازم 30 ولت هست ولي آمپر نياز نيست 2باشد کمم باشه اشکالي نيست و تو چند تا سايت ديدم ولي کاملا مفهوم نيست و ولتاژ دقيق نميده و چند تا که توسايت هايي مثل ..اي باي .. بود که يه نمونش رو ميزارم که ولتاژ دقيقي رو ميده

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

و سرچ کنيد از اين مدل ساده تر و دقيق تر هست ولي نگفته اسم قطعاتش رو و درايو کردنش رو

خروجي پنلتون چ ولت و چند آمپر هست؟
    2013/06/15
    26
    0

خروجی پنل در واقع ۱۷ ولت ۲۰۰mA هست ولی این جریان رو نمی خوام مستقیم تبدیلش کنم ....۵ ولت این جریان رو به یه باتری به مدت نیم ساعت برای شارژ در هر ۶ ساعت به طور خودکار میده اگه جریان کمتر از ۴ باشه و ۱۲ ولت رو به یه باتری با مداری که ۲۴ ساعته در حال کار هست میده خوب من این رو این باطری اگه ولتاژش به ۳۰ تبدیل بشه فک کنم نزدیک ۵ دقیق بتونه دینام رو بچرخونه و این کافیه باتری هم لیتیوم پلیمر ۵ ولتی ۱۲۰۰mA مال یه دستگاه که در آوردم وخوب کار میکنه
    گفتم که آمپر خروجی میتونه کمتر هم باشه اشکالی نیست میتونه ۵۰۰ma
    باشه دینام زیر ۳۰ ولت کار نمیکنه هیچ مشخصه ای مبنی بر آمپر هم روش نیست و دوبار ولتاژ ۳۰کار انداختم به نظرم بین 900mA-300ma باشه چون نمیدونم ولی خارج از این نیست .
    2013/05/24
    تهران
    154
    26

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: oo: oo: oo:
    2013/06/15
    26
    0

آره خنده داره چون من این پست رو تو یه یه سایت انگلیسی با زبان کج و معوجم زدم و نیم ساعته جواب دادند نکه مثل این بیب پست بزنم
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14