ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2007/08/01
    قزوین
    17
    5

sinkآ*جریان Ac

سلام به دوستان
    من لازم دارم یک جریان Ac ثابت از برق شهر بصورت مستقیم بکشم من قبلا این کارو در سطح آمپر بالای dc انجام داده بودم به راحتی یک آمپر dc با یک مدار پ امپی و یه ترانزیستور قدرت از منبع dc کشیده بودم.
    حالا میخوام این کارو برای یک منبع Ac که همون برق شهر هست انجام بدم
    ایم مدار برای کشیدن جریان کنترل شده dc هست.

اما برای نوع Ac اینجا یه مدار پیدا کردم مطمئن نیستم جواب میده یا نه .

اگر ایده ای دارید کمکم کنید ممنونم.

2007/11/22
    تبریز
    2,484
    466

پاسخ : sinkآ*جريان Ac

از تراياک ميتونين استفاده کنين.اين هم يه مدار نمونه واسه راه اندازي تراياک با اپتوتراياک و سيگنال 5 ولت ميکرو يا....

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2013/01/17
    يزد
    71
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ

از تراياک ميتونين استفاده کنين.اين هم يه مدار نمونه واسه راه اندازي تراياک با اپتوتراياک و سيگنال 5 ولت ميکرو يا....
    سلام ميشه يه کم اين مدار رو تحليل کنيد. و خروجي اپتوترياک چند ولته و چه جوري ميتونه پالس جرياني ترياک رو تامين کنه؟
    باور کنيم تا چشم بر هم زنيم فرداست،حتي ميشود گفت فردا همين امروز است.
    اگرچه فردا را نميشود پيش بيني کرد،اما فردا را مي توان ساخت، از همين امروز،فکر همه چيز را بايد کرد، فکر داشته ها و دارايي ها را ، در يک کلمه فکر فردا را.
    2007/08/01
    قزوین
    17
    5

پاسخ : sinkآ*جریان Ac

ممنون آقای شاهرخ از پاسخی که ارسال کردید یه سوال از خدمتون دارم هدف کشیدن جریان ثابت از منبع هست بدون توجه به تغییرات ولتاژ منبع ترایاک چطور میتونه مارو به این هدف نزدیک کنه؟ علت استفاده از ترایاک چی هست ؟
    تو مدارات سینک یا سورس مهم اینه وابستگی به به ولتاژ منبع نداشته باشیم مثلا اگر یه مقاومت بزاریم با نوسان ولتاژ منبع ولتاژ ،جریان کشیده شده با مقاومت تغییر میکنه ولی مثلا مدارات پ امپی بالا ولتاژ رفرنس تعیین میکنه چه جریان کشیده بشه که همیشه ثابته و دست ماست.مدار پیشنهادی شما این موضوعو در نظر خواهد گرفت؟
    پیشاپیش ممنون از توجهتون.
    2007/11/22
    تبریز
    2,484
    466

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان128
    سلام ميشه يه کم اين مدار رو تحليل کنيد. و خروجي اپتوترياک چند ولته و چه جوري ميتونه پالس جرياني ترياک رو تامين کنه؟
    تحليل اين مدار رو واسه چي ميخواين؟ تا الان که مثل بچه آدم! درست کار کرده. :nice:

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدرضا مهرانپور
    ممنون آقاي شاهرخ از پاسخي که ارسال کرديد يه سوال از خدمتون دارم هدف کشيدن جريان ثابت از منبع هست بدون توجه به تغييرات ولتاژ منبع تراياک چطور ميتونه مارو به اين هدف نزديک کنه؟ علت استفاده از تراياک چي هست ؟
    تو مدارات سينک يا سورس مهم اينه وابستگي به به ولتاژ منبع نداشته باشيم مثلا اگر يه مقاومت بزاريم با نوسان ولتاژ منبع ولتاژ ،جريان کشيده شده با مقاومت تغيير ميکنه ولي مثلا مدارات پ امپي بالا ولتاژ رفرنس تعيين ميکنه چه جريان کشيده بشه که هميشه ثابته و دست ماست.مدار پيشنهادي شما اين موضوعو در نظر خواهد گرفت؟
    پيشاپيش ممنون از توجهتون.
    واسه کار با ولتاژ AC معمولا از تراياک و تريستور استفاده ميکنن.واسه همين اين مدار رو پيشنهاد دادم.اين مدار مثل يه رله ميمونه،از نوع غير مکانيکي.
    توDC چون از فرکانس خبري نيست،کار راحته.اما طراحي مداري که تو ولتاژ AC جريان کشي ثابتي رو تامين بکنه فکر نکنم کار راحتي باشه.

2013/01/17
    يزد
    71
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ
    تحليل اين مدار رو واسه چي ميخواين؟ تا الان که مثل بچه آدم! درست کار کرده. :nice:

واسه کار با ولتاژ AC معمولا از تراياک و تريستور استفاده ميکنن.واسه همين اين مدار رو پيشنهاد دادم.اين مدار مثل يه رله ميمونه،از نوع غير مکانيکي.
    توDC چون از فرکانس خبري نيست،کار راحته.اما طراحي مداري که تو ولتاژ AC جريان کشي ثابتي رو تامين بکنه فکر نکنم کار راحتي باشه.
    بله درسته ، در عملکرد صحيح مدار با توجه به رزومه خوب شما در سايت قطعا شکي نيست. ولي من صرفا جهت يادگيري و رفع ابهام سوالتم ، تحليل رو ميخوام .
    مثلا با توجه به اينکه در بار ac نيم سيکل مثبت و نيم سيکل منفي داريم ، آيا با فرمان ميکرو بار ما به طور دايم روشن خواهد بود؟
    باور کنيم تا چشم بر هم زنيم فرداست،حتي ميشود گفت فردا همين امروز است.
    اگرچه فردا را نميشود پيش بيني کرد،اما فردا را مي توان ساخت، از همين امروز،فکر همه چيز را بايد کرد، فکر داشته ها و دارايي ها را ، در يک کلمه فکر فردا را.
    2007/11/22
    تبریز
    2,484
    466

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان128
    بله درسته ، در عملکرد صحيح مدار با توجه به رزومه خوب شما در سايت قطعا شکي نيست. ولي من صرفا جهت يادگيري و رفع ابهام سوالتم ، تحليل رو ميخوام .
    مثلا با توجه به اينکه در بار ac نيم سيکل مثبت و نيم سيکل منفي داريم ، آيا با فرمان ميکرو بار ما به طور دايم روشن خواهد بود؟
    اولا هندونه نذار زير بغلمون! :mrgreen:
    دوما اينجا رو نگاه کن،(پاسخهاي10 و 12) تحليل دقيق اين مدار نيست،اما فکر کنم بتوني ازش نتيجه بگيري که اين مدار چطور عمل ميکنه؟

2007/08/01
    قزوین
    17
    5

پاسخ : sinkآ*جریان Ac

ممنون آقای شاهرخ بسیار سپاس از توجهتون.

ولی به نظرم برای یک SINKآ* جریان که نیاز به مقدار ثابت و مشخص داره استفاده از بار مقاومتی مستقیم کار مناسبی نیست و نمیشه جریان ثابت داشت به هر حال ممتون.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8