اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد خازن تغذیه سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد خازن تغذیه سوئیچینگ

سلام در بعضی از منابع تغذیه سوئیچینگ اگر ولتاژ کاری خازن کنار آی سی تغذیه را بالا تر از مقدار خودش بذاریم تغذیه روشن نمیشود این خازن آیا استارتر است و چرا این اتفاق میوفتد آیا بخاطر همون ثابت زمانی شارژ خازن است ؟

پاسخ : سوال در مورد خازن تغذیه سوئیچینگ

سلام
    اگر منظورتون از ولتاژ ظرفیت خازنه که من هم اطلاعی ندارم و بهتره مثل دقیق بزنید تا دوستان مطلع راهنمایی کنند مثلا در فلان آِی سی و فلان منبع

اما اگر منظورتون هم ولتاژ بوده باید بگم که بالا بردن ولتاژ خازن هیچ تاثیری در کار کرد مدار و خازن نداره به غیر از مقدار جزئی امپدانس یا esrخازن که خازنهای ولتاژ بالا اکثرا(نه همیشه بشتگی به سازنده و جنس خازن داره)esr کمتری نصبت به مشابه ولتاژ پایین خود دارند .که البته این تفاوت ناچیزه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elect2
      سلام در بعضی از منابع تغذیه سوئیچینگ اگر ولتاژ کاری خازن کنار آی سی تغذیه را بالا تر از مقدار خودش بذاریم تغذیه روشن نمیشود این خازن آیا استارتر است و چرا این اتفاق میوفتد آیا بخاطر همون ثابت زمانی شارژ خازن است ؟
      سلام.دقیق نمیدونم جوابتون چیه ولی منم یک بار فقط یک بار این مساله برام پیش اومد که آی سی روشن نشد که دو کار انجام دادم که روشن شد یکی اینکه فاصله اون خازن رو با پایه آی سی کم کردم و دوم اینکه از یک نمونه خازن دیگه استفاده کردم.حالا مشکل چی بود نمیدونم.
      ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

لطفا عکس کاملی از برد قرار دهید تا بررسی شود !
        ولتاژ کاری بالاتر خازن تاثیری در کارکرد پاور ندارد !
        خواستن توانستن است !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X