اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه با میکرو PIC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه با میکرو PIC

با سلام
    قرار است سیستمی طراحی کنم که بتواند اطلاعات 8 تا 13 سنسور را که خروجی آنها به صورت سریال است دریافت کند و اطلاعات مفید دریافت شده از هر سنسور را جدا کرده و به صورت یک packet بر روی خروجی اترنت ارسال کند. به نظر شما از چه میکروکنترلری می توان استفاده کرد؟ لازم به تذکر است که باید قابلیت اطمینان و real time بودن در آن حفظ شود.
    اگر از PIC استفاده کنم به نظر شما کدام سری PIC توانایی انجام این کار را دارد؟
    با تشکر

پاسخ : پروژه با میکرو PIC

با سلام
    میکروکنترلر pic18f97j60 تمام لایه های سخت افزاری موردنیاز ETHERNET را درون خودش دارد.
    البته اگر بخوای میتونی از هر میکرویی که دارای ارتباط SPI باشد نیز استفاده کنید ( PIC , DSPIC , PIC24 , PIC32 ) که در این صورت میبایست لایه سخت افزاری را به صورت خارجی External تامین کنید . برای این کار میتونی از ENC28J60 بهره ببرید.
    موفق باشید.
    هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"

دیدگاه

با سلام
      من با rs 485 باید کار کنم به نظرتون باید از spi استفاده کنم یا از uart ؟

دیدگاه

UART

دیدگاه

سلام مهندس شاهرخ
          من تعداد سنسورهام زیاده، چون میکرو تعداد محدودی uart داره باید از چند تا میکرو استفاده کنم یا روشی برای استفاده همزمان از همه آنها در یک میکرو هست؟

دیدگاه

اگه ارتباط با سنسور با Rx و Tx همزمان هست،پیشنهاد میکنم از مالتی پلکسر و دمالتی پلکسر استفاده کنین.مالتی پلکسر برای دریافت دیتای سنسورها و دمالتی پلکسر برای ارسال دیتا به سنسورها.
            برای باودریت بالاتر میتونین از CMOS به جای TTL استفاده کنین.هر چند همون TTL هم خوب میتونه جواب بده.البته این یه نظریه هست و باید تست بشه! :rolleyes:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X