اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر و کنترل کننده باتری های لیتیومی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر و کنترل کننده باتری های لیتیومی

سلام به دوستان . من یک مدار با مشخصات زیر میخواستم اگه زحمتی نیست اینجا قرار بدین .

1- تا 6 سل رو هم زمان با هم شارژ کنه .
    2- همه سلول ها رو در هین شارژ بالانس هم بکنه
    3- اگه بشه ورودی 12 هم بهش بدیم خیلی خوب میشه .
    4- حتمی توش ال ای دی برای نشوندادن شارژ قرار داشته باشه .
    5- به طور اتومات قطعش کنه .
    6- خیلی ساده و کم حجم باشه .

پاسخ : شارژر و کنترل کننده باتری های لیتیومی

دوستان و برادران کسی چیزی نداره در ضمن باتری ها 3500 هستن .. یه مدار توپ و با وات بالا باشه .. البته خودم به نمونه دارم که اتومات هست با 317 ساخته شده ولی من میخوام که بالانسر داشته باشه و امپری تا 3000 تا رو به باتری تحویل بده .

دیدگاه

کسی چیزی نمیشناسه

دیدگاه

:eek:
        داداش option دیگه ای نمیخوای بگم برات بزارن؟
        این مشخصاتی که شما میدی یه شارژر حرفه ایه مثل B6 اگه اسمش درست یادم باشه
        شارژر های باتری های لیتیومی خیلی خاصه و همچین چیزی اصلا پیدا نمیکنی که بسازیش اگه بود من خیلی وقت پیش ساخته بودم مدارات توی اینترنت خیلی ساده هستن و درضمن شارژ این باتری ها خطرناکه یه ذره مقادیر بالا بره منفجر میشه! همون مدار 317 رو بچسب! یا دست کن توی جیب مبارک حدود 150 تومن پول بده یچیزی مثل B6 بگیر که همه این قابلیت هایی که دنبالشی رو داره!

دیدگاه

خوب اینا اگه سخت هس خوب یه بالانسر بگین

دیدگاه

بالانسر رو دیدم توی کتاب 309 یا 310 بود. مدار خوبی بود اگه کتابشو داری بگرد توش پیدا میکنی

دیدگاه

راستی نمیشه از مدار باتری لپ تاپ برای بالانس کردن استفاده کرد ...

دیدگاه

اطلاعی ندارم اما مدارش مگه روی مادربرد نیست؟
                بالانسر چیز خاصی نیست بگرد احتمالا پیدا میکنی

دیدگاه

سلام
                  باتری های لیتیومی خیلی حساس هستند چطوری با lm317 شارژ میشند؟! من یکم در مورد شارژ باتری های لیتیوم پلیمر تحقیق کردم به من گفتند که الگوریتم شارژ داره و باتری رو توی چند مرحله شارژ میکنه حالا تعجب میکنم که با یه lm317 این کارو کردند! اگه میتونی درشو باز کنی ببین توش بجز 317 دیگه چی داره دمت گرم.
                  مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
                  یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

Some dance to remember, some dance to forget

دیدگاه

من هم دنبال یه همچین چیزی هستم و توانایی اینو هم دارم که بسازمش ولی دقیقا الگوریتم شارژ و اصلا کار بالانسر رو نمیدونم و اینکه اصلا این باتری ها رو باید با چه ولتاژ و جریانی شارژ کرد oo: oo:
                    ولی در حال حاضر من 3700mA رو با منبع تغذیه متغیر شارژ میکنم، به توری که جریان رو روی 500mA ثابت میکنم و به باتری وصلش میکنم و هم زمان ولتاژ باتری رو هم روی ولتمتر منبع میبینم که داره بالا میره و تقریبا در عرض 2 ساعت به ولتاژ 4.1V میرسه که بعد از جدا کردنش از منبع روی 4 ولت ثابت میمونه و خیلی خوب هم ازش استفاده میکنم ولی با این وجود میدونم که من 100% قابلیت باتری استفاده نمیکنم و کامل شارژ نمیشه چون با یه فرمول ساده هم حساب کنیم من با 500mA در عرض 2 ساعت ولتاژ باتری رو به 4 ولت میرسونم یعنی من فقط بهش 1آمپر ساعت توان میدم در حالی که باتری قابلیت اینو داره که تا 3.7آمپیر ساعت شارژ بشه ولی متاسفانه چون الگوریتم درست شارژ کردنشو نمیدنم میترسم با افزایش جریان باتری رو خراب کنه
                    اگه دوستان میتونن در مورد کار دقیق بالانسر و الگوریتم شارژ این باتری ها توضیح بدهند و یا سایت و مقاله ای در این مورد معرفی کنن که نمودار شارژ و سایر پارامترها رو توضیح داده باشه، من میتونم یه همچین چیزی درست کنم
                    من از نژاد آريـــاييم ... تير آرش در کمانم ... نام ايران بر زبانم ... سرکشم چون کوه آتش، آتشم، آتشفشانم...چون سياوش پاک پاکم ... همچو رستم پهلوانم ... کاوه ام، تارپود کاويانم...من ز ماد و از هخايم، از ارشک و داریوشم
                    افتخارم این است من سرباز فدايي وطنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sd.asgaryan
                      من هم دنبال یه همچین چیزی هستم و توانایی اینو هم دارم که بسازمش ولی دقیقا الگوریتم شارژ و اصلا کار بالانسر رو نمیدونم و اینکه اصلا این باتری ها رو باید با چه ولتاژ و جریانی شارژ کرد oo: oo:
                      ولی در حال حاضر من 3700mA رو با منبع تغذیه متغیر شارژ میکنم، به توری که جریان رو روی 500mA ثابت میکنم و به باتری وصلش میکنم و هم زمان ولتاژ باتری رو هم روی ولتمتر منبع میبینم که داره بالا میره و تقریبا در عرض 2 ساعت به ولتاژ 4.1V میرسه که بعد از جدا کردنش از منبع روی 4 ولت ثابت میمونه و خیلی خوب هم ازش استفاده میکنم ولی با این وجود میدونم که من 100% قابلیت باتری استفاده نمیکنم و کامل شارژ نمیشه چون با یه فرمول ساده هم حساب کنیم من با 500mA در عرض 2 ساعت ولتاژ باتری رو به 4 ولت میرسونم یعنی من فقط بهش 1آمپر ساعت توان میدم در حالی که باتری قابلیت اینو داره که تا 3.7آمپیر ساعت شارژ بشه ولی متاسفانه چون الگوریتم درست شارژ کردنشو نمیدنم میترسم با افزایش جریان باتری رو خراب کنه
                      اگه دوستان میتونن در مورد کار دقیق بالانسر و الگوریتم شارژ این باتری ها توضیح بدهند و یا سایت و مقاله ای در این مورد معرفی کنن که نمودار شارژ و سایر پارامترها رو توضیح داده باشه، من میتونم یه همچین چیزی درست کنم
                      بله منم خیلی گشتم ولی چیز زیادی دستگیرم نشد :sad: همین حالا هم ممکنه باتریت خراب شده باشه دوست من، باتری شما لیتیوم یونه یا پلیمر؟ چند بار باتریتو به این روش شارژ کردی؟ و از اولین شارژت چه مدتی میگذره؟ ممنون میشم جواب بدی. :agree:
                      مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
                      یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

دیدگاه

سلام
                        ولتاژ شارژ استاندارد: 4.2V
                        حداکثر ولتاژ بی خطر : 4.35V
                        حداکثر تلرانس شارژر: 1%
                        ولتاژ استاندارد : 3.7V
                        ولتاژ فول شارژ: 4.2V
                        حداکثر جریان شارژ پلیمر: 0.8C
                        جریان استاندارد شارژ پلیمر:0.4C
                        شارژ استاندارد:جریان و ولتاژ ثابت
                        شارژ هوشمند: قطره ای
                        حداکثر ولتاژ دشارژ مجاز: 2.9V
                        حداکثر ظرفیت دشارژ مجاز: 75%
                        ظرفیت استاندارد دشارژ: 40%
                        دمای شارژ و دشارژ استاندارد: 25
                        تغییرات ظرفیت در دمای بالاتر از استاندارد: کاهش ظرفیت شارژ و دشارژ
                        شارژ در دمای پایینتر از استاندارد: تسریع عمل شارژ
                        و... .
                        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
                        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

student2011 جان ممنون اطلاعات خوبی بود
                          سلام
                          باتری های لیتیومی خیلی حساس هستند چطوری با lm317 شارژ میشند؟! من یکم در مورد شارژ باتری های لیتیوم پلیمر تحقیق کردم به من گفتند که الگوریتم شارژ داره و باتری رو توی چند مرحله شارژ میکنه حالا تعجب میکنم که با یه lm317 این کارو کردند! اگه میتونی درشو باز کنی ببین توش بجز 317 دیگه چی داره دمت گرم.
                          317 یه شارژر ساده هست که جریان و ولتاژ رو ثابت نگه میداره اما شارژر هایی که مخصوص این باتری ها هستن اگه درست یادم باشه اول با ولتاژ ثابت تا درصدی از مقدار شارژ و بعدش با جریان ثابت شارژ میکنن (شک دارم دقیق یادم نیست) و بعضی ها هم بصورت پالسی شارژ میکنن که برای باتری بهتره و عمر مفیدش رو افزایش میده
                          این باتری ها هم الگوریتم و منحنی شارژ بخصوصی برای هرکدوم داره که برای شارژ دقیق باید به اون ها توجه کرد
                          یادمه جناب ahmadpashayi گفتن که چون شارژر هاشون جنبه تجاری دارن توی اینترنت مداراتش نیست و ایشون تو این زمینه اطلاعات خوبی داشتن و قرار بود یه تاپیک بزنن و درموردش اطلاعات بدن که خبری نشد!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                            student2011 جان ممنون اطلاعات خوبی بود317 یه شارژر ساده هست که جریان و ولتاژ رو ثابت نگه میداره اما شارژر هایی که مخصوص این باتری ها هستن اگه درست یادم باشه اول با ولتاژ ثابت تا درصدی از مقدار شارژ و بعدش با جریان ثابت شارژ میکنن (شک دارم دقیق یادم نیست) و بعضی ها هم بصورت پالسی شارژ میکنن که برای باتری بهتره و عمر مفیدش رو افزایش میده
                            این باتری ها هم الگوریتم و منحنی شارژ بخصوصی برای هرکدوم داره که برای شارژ دقیق باید به اون ها توجه کرد
                            یادمه جناب ahmadpashayi گفتن که چون شارژر هاشون جنبه تجاری دارن توی اینترنت مداراتش نیست و ایشون تو این زمینه اطلاعات خوبی داشتن و قرار بود یه تاپیک بزنن و درموردش اطلاعات بدن که خبری نشد!
                            الان بخای یه شارژر خوب بخری حدود 300ت باید پول بدی فکر نمیکنم اون 317 چیز خوبی باشه. اگه اون دوستتونو پیدا کنیم وخواهش کنیم یه تاپیک بزنه خیلی خوب میشه. به ایشون پیام میدم ببینم چی میگه.

داداش من پیداش نکردم اگه میتونی خودت زحمتشو بکش ممنون.

دیدگاه

ایشون چند وقتیه که سر نزدن انجمن نمیدونم کی میان اخه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X