ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2013/05/02
    89
    0

منفي کردن ولتاز دي سي

سلام خدمت همه دوستان. يه سوال داشتم ممنون ميشم اگر کسي کمکم کنه. من ميخوام در يک قسمت از مدارم ولتاژ دي سي توليدي را منفي کنم.مثلا 4 ولت را تبديل به -4 ولت کنم. با ديدن پستهاي اين سايت به اين نتيجه رسيدم که بايد از آي سي 34063 استفاده کنم. به همين دليل به بازار رفتم و فروشنده يک اي سي ka34063a به من داد.ديتا شيت ان را مطالعه کردم ولي متاسفانه نفهميدم که پايه هاي ان را هرکدام بايد به چه چيزي وصل کنم. اگر کسي مدار بسته شده اين موضوع را داره ممنون ميشم عکسش را قرار بره يا اينکه منو راهنمايي کنه که ورودي ولتاژ دي سي را بايد به کدام پايه بدم و منفي شده ان را از کدوم پايه بگيرم؟ پايه هاي ديگه به چي بايد وصل شوند؟
    ضمنا علاوه بر اي سي با شماره فوق يک 34063B هم خريدم. اين دو چه تفاوتي دارند>؟ از هر دو ميتوانم به عنوان منفي کننده ولتاژ دي سي استفاده کنم؟
    ضمنا مدار من جريان بالايي نياز نداره.
    مممنون از کمکتون
    2008/09/29
    6,000
    418

پاسخ : منفي کردن ولتاز دي سي

چند آمپر لازم داری؟
    2013/05/02
    89
    0

در حد 10 ميلي آمپر. مشکلم در بستن مداره. اينکه براي رسيدن به اين مقصود با اين اي سي که اسمش رو آوردم با چه طراحي مداري مي توان ولتاژ منفي دي سي توليد کرد
    2008/09/29
    6,000
    418

این مقدار ها رو با مقاومت میسازنا! البته اگر ولتاژ 12 ولت یا بیشتر میتونی داشته باشی

توی دیتاشیت به اسم Voltage inverter هستش ،

این شماتیکو باید ببندی:

اینم یه سایت برای محاسبه و راهنمایی قطعات

http://www.nomad.ee/micros/mc34063a/

2013/05/02
    89
    0

ممنون از پاسختون.
    فقط دو تا سوال ديگه دارم:
    1- حتما بايد ولتاز خروجيم 12 ولت به بالا باشه. من براي مقادير کمتر ميخوام.(حدودا -3 ولت) اين آي سي جواب ميده؟
    2- آي سي من ka34063a است نه نوعmc. آيا باز هم ميتونم مهين استفاده رو ازش بکنم؟
    2008/09/29
    6,000
    418

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboob2
    ممنون از پاسختون.
    فقط دو تا سوال ديگه دارم:
    1- حتما بايد ولتاز خروجيم 12 ولت به بالا باشه. من براي مقادير کمتر ميخوام.(حدودا -3 ولت) اين آي سي جواب ميده؟
    تقسیم مقاومتی منظورم بودا! ربطی به این ای سی نداره. تقسیم مقاومتی اینطوریه که میات زمین مدار رو مثلا +5 در نظر میگیرن و 0 ولت میشه -5 ولت 10 ولت هم میشه +5 ولت متوجه شدی؟

2- آي سي من ka34063a است نه نوعmc. آيا باز هم ميتونم مهين استفاده رو ازش بکنم؟
    اطلاع درستی ندارم ولی احتمال زیاد فرقی ندارن

2013/05/02
    89
    0

ممنون. متوجه توضيحتون شدم
    اما..
    دو تا نکته ديگه ذکر کنم شايد بتونيد کمکم کنيد:
    اول اينکه مداري که من باهاش کار ميکنم يک ولتاژ دي سي توليد ميکنه که به دليل استفادده از پتانسيومتر اين ولتاژ را قابل تغيير در نظر گرفتتم. کاري که ميخواهم بکنم اين است که نياز به منفي اين ولتاژ براي استفاده در بقيه قسمتهاي مدار دارم. پس اول اينکه اين ولتاژ يک مقدار مشخص نيست که من با استفاده از فرمولهاي مربوط به 34063 مقاومتهاي آن را محاسبه کنم. :angry: ثانيا من نياز به فرکانس يا ريپل در مدار ندارم و نميدونم اين مقادير را در فرمول محاسباتي اون چي قرار بدم. :question: قابل ذکر است جريان مورد نياز من حداکثر 1 ميلي امپر است. ممن.ن ميشم از راهنماييتون
    2008/09/29
    6,000
    418

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboob2
    ممنون. متوجه توضيحتون شدم
    اما..
    دو تا نکته ديگه ذکر کنم شايد بتونيد کمکم کنيد:
    اول اينکه مداري که من باهاش کار ميکنم يک ولتاژ دي سي توليد ميکنه که به دليل استفادده از پتانسيومتر اين ولتاژ را قابل تغيير در نظر گرفتتم. کاري که ميخواهم بکنم اين است که نياز به منفي اين ولتاژ براي استفاده در بقيه قسمتهاي مدار دارم. پس اول اينکه اين ولتاژ يک مقدار مشخص نيست که من با استفاده از فرمولهاي مربوط به 34063 مقاومتهاي آن را محاسبه کنم. :angry: ثانيا من نياز به فرکانس يا ريپل در مدار ندارم و نميدونم اين مقادير را در فرمول محاسباتي اون چي قرار بدم. :question: قابل ذکر است جريان مورد نياز من حداکثر 1 ميلي امپر است. ممن.ن ميشم از راهنماييتون
    منابع تغذیه سویچینگ چیزی به اسم ریپل دارن که جزو طبییعتشونه که هرچی به 0 نزدیکتر باشه بهنره. و به جریان کشی از مدار بستگی داره.
    1 میلی آمپر خیلی کمه حیفه از این مدار به این پیچیدگی استفاده کنی دردسر ساختش خیلی زیاده مخصوصا" اگر از منابع تغذیه سویچینگ زیاد سر در نیاری.
    ولی یه بار بسازی تجربه خوبی میشه. ولی من بودم بازم همون کلک مقاومتو میزدم

2013/03/25
    TABRIZ
    722
    7

سلام اگه 5ولت نیاز داری می تونی از ای سی 7660استفاده کنی که 5ولتو به -5ولت تبدیل کنی
    به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ
    2013/05/02
    89
    0

اقاي arvinfx ميشه توضيح بديد اين کلک مقاومتي چه طوريه؟ يعني چطوري ميتونه ولتاژ مثبت خروجي مدار رو به منفي تبديل کنه؟ اون توضيحي که قبلا داديد متوجه شدم ولي نميدونم مقاومت توش چه نقشي داره؟
    باز هم تشکر
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13