اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای تقویت جریان و ولتاژ پایه های میکرو از چه آی سی موجود باید استفاده کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برای تقویت جریان و ولتاژ پایه های میکرو از چه آی سی موجود باید استفاده کنم؟

سلام.من برای یه 7سگمنت 4 تایی یه مداری بستم که خوب باید دیس پلی من باشه ،همانطور که میدونید برای نشون دادن اعداد خوب هر یک 7 سگمنت از این 4 تا باید در لحظه ی کمی روشن بماند و سریعا تغییر وضعیت بده به یه سون دیگه،یعنی هر کدوم باید فقط تو چند میلی ثانیه روشن بمونه.
    با این اوضاع نور این سون سگمنت ها کم میشه.حالا باید از چه نوع تقویت کننده ای استفاده کنم؟یا از چه آیسی که نور سون سگمنت ها ردیف بشه ؟ممنون
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : برای تقویت جریان و ولتاژ پایه های میکرو از چه آی سی موجود باید استفاده کنم؟

سلام.
    شما میتونید از آی سی بافر 74245 که برای تقویت جریان هست استفاده کنید

دیدگاه

پاسخ : برای تقویت جریان و ولتاژ پایه های میکرو از چه آی سی موجود باید استفاده کنم؟

یه نفر راهنماییم کنه باید چیکار کنم دیگه.
      نمیشه بدون واسطه به میکرو وشل کنم میکرو رو؟
      (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

من که واسه سون سگمنت ساعت هیچی نذاشتم-کیفیت نور ایده آل نیست ولی بد هم نیستhttp://omaxali.persiangig.com/image/DSC00736.jpg
        میکرو هم مگا8 هست.

دیدگاه

پایه های میکرو به صورت معمول تا 20 میلی آمپر قابلیت جریاندهی و جریان گیری(sink and source) دارند همراه با خروجی 5 ولت. اگه هر کدوم از سگمنتهای 7سگمنت رو یه led در نظر بگیریم با 2 ولت و 15 میلی آمپر روشن میشن و نور مناسبی هم دارن پس بنابراین مشکلی پیش نمیاد. من خودم با مگا8 تست کردم.

احتمال داره شما از 7سگمنتای بزرگ استفاده کرده باشی که در اینصورت مصرف جریانت میره بالا. البته پورتهای میکرو تا 40 میلی آمپر هم جریان میدن ولی مدت زمان این جریان کشی نباید زیاد باشه وگرنه میکرو آسیب میبینه. من دو تا راه حل دارم
          1- از آی سی های بافر مثل 74245 که دوست عزیزمون M3R گفتن استفاده کنید.
          2- از پایه های خروجی میکرو به بیس 4 تا ترانزیستور (4 تا برای 4 تا 7سگمنت) وصل کنید و کلکتور ترانزیستورا رو به پایه های مشترک 7سگمنت 4 تایی آند مشترک و امیترشون رو به 5 ولت وصل کن. الآن میکرو با یک جریان خروجی کم ، 7سگمنت ها رو درایو میکنه (ببخشید اگه مبهم گفتم)
          اگه مطلب قابل فهم نبود بگو تا شکل بذارم
          کــــــــاش آدم

هيــــــــچوقــت نفهــــمــه

يـــــه حـــرفايـــــــ ي دروغ بـــــــــوده!

دیدگاه

بله دوست عزیز درست گفتید.مستقیما وصلش کردم ،همچیش خوبه.ولی سایه میندازه ،یعنی سایه عدد 7سگمنت بغلی میاوفته با نور کم رو 7سگمنت قبلی ،یا به همین صورت.آیا راهی برای گرفتن این سایه وجود داره؟ممنون
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

راستش رو بخاین متوجه منظورتون از سایه نشدم ولی هر چی زمینه 7سگمنت (جز خود سگمنت ها) تاریک تر باشه اعداد بهتر خونده میشن
              کــــــــاش آدم

هيــــــــچوقــت نفهــــمــه

يـــــه حـــرفايـــــــ ي دروغ بـــــــــوده!

دیدگاه

برای این کار به نظر من بهتره از uln2803 که ترانزیستور تقویت جریان زوج دارلینگتون داره استفاده کنید!
                این آی سی 8 ورودی 8 خروجی داره که هر خروجی توان تحمل 50 ولت و 500 میلی آمپر رو داره که نه تنها برای 7سگمنت بلکه برای کارهای بزرگ تر که جریان بیشتری نیاز داره مناسب و هم بسیار ایده آل است!

اونجا هم که میگید سایه میندازه مربوط به برنامه نویسی شماست!
                وقتی سگمت اول رو فعال می کنید و کد خودتون رو روی اون نمایش می دید ابتدا کل خطوط کنترل رو غیرفعال و خاموش کنید! سپس کنترل سگمت بعدی رو فعال کنید و کد رو نمایش بدید!

اگر واضح نبود بگید تا فایل شبیه سازی پروتئوس همراه با شماتیک uln2803 و نحوه ی راه اندازی اون داخل برنامه پروتئوس رو با سورس کد نرم افزار کدویژن اینجا بزارم!!! :nerd:
                آنچه كه باعث موفقيت انسان ها مي شود سخت كوشي است و نه نخبه بودن! Porsche 911 Turbo S 181.000 $ USD
                جناب سعدی فرموده بودند: "بر احوال ان مرد باید گریست _ که دخلش بود نوزده، خرجش بیست!"
                که اگه الان بود باید میگفت: "بود حال و احوال آن مرد زار _ که دخلش ریال است ، خرجش دلار :|"
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80472.msg489565#msg489565
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82242.msg501926#msg501926

دیدگاه

نوشته اصلی توسط افتخارالکترونیک
                  برای این کار به نظر من بهتره از uln2803 که ترانزیستور تقویت جریان زوج دارلینگتون داره استفاده کنید!
                  این آی سی 8 ورودی 8 خروجی داره که هر خروجی توان تحمل 50 ولت و 500 میلی آمپر رو داره که نه تنها برای 7سگمنت بلکه برای کارهای بزرگ تر که جریان بیشتری نیاز داره مناسب و هم بسیار ایده آل است!

اونجا هم که میگید سایه میندازه مربوط به برنامه نویسی شماست!
                  وقتی سگمت اول رو فعال می کنید و کد خودتون رو روی اون نمایش می دید ابتدا کل خطوط کنترل رو غیرفعال و خاموش کنید! سپس کنترل سگمت بعدی رو فعال کنید و کد رو نمایش بدید!

اگر واضح نبود بگید تا فایل شبیه سازی پروتئوس همراه با شماتیک uln2803 و نحوه ی راه اندازی اون داخل برنامه پروتئوس رو با سورس کد نرم افزار کدویژن اینجا بزارم!!! :nerd:
                  فهمدن که فهمیدم.اما اگه لطف کنید و همینایی که گفتین رو بزارین تا اصولی یاد بگیرم از شما ممنون میشم :nerd: :applause:
                  میدونم وقتتون بزرگوارتون رو میگیرم.یه لطف کنید.
                  (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eca1367
                    راستش رو بخاین متوجه منظورتون از سایه نشدم ولی هر چی زمینه 7سگمنت (جز خود سگمنت ها) تاریک تر باشه اعداد بهتر خونده میشن
                    زمینه اینجا منظور چیه ؟
                    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

من یه ساعت با سون سگمنت ساختم ولی خیلی نتیجه خوبی حاصل نشد از لج 74573 استفاده کن که دائم رفرش لازم نباشه و کیفیت تصویر هم خوب باشه.
                      STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X