اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال به اینورتر و دریافت داده از اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال به اینورتر و دریافت داده از اینورتر

درود برشما دوستان گرامی

پروژه پایانامه ام در مورد ساخت نرم افزاری برای دریافت و ذخیره اطلاعات اینورتر است
    تقریبا 70درصد کار رو انجام دادم ولی یه مشکلی دارم

"چطور پارامترهای که اینورتر از طریق پورت سریال به خروجی میده رو بخونم ؟"

فرمت ارسال دستورات به اینورتر رو انجام دادم ولی هیچ پاسخی نمیگیرم
    ممنون میشم راهنمایی ام کنید
    مدل اینورتر:pv grid inverter 2kw کارخانه sandi
    (برای اتصال به مثلا سلول خورشیدی یا توربین بادی استفاده میشه)
    با تقدیم احترام

پاسخ : اتصال به اینورتر و دریافت داده از اینورتر

سلام
    بعضی از اینورترها پارامتری دارن که با فعال کردنش اطلاعات در پورت RS485 قابل خوندن میشن. در بسیاری از اینورترها این عمل صرفا با نصب نرم افزار اینورتر بروی سیستم و اتصال پورت RS485 با مبدل مربوطه به USB سیستم و اجرای نرم افزار انجام میشه.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
      سلام
      بعضی از اینورترها پارامتری دارن که با فعال کردنش اطلاعات در پورت RS485 قابل خوندن میشن. در بسیاری از اینورترها این عمل صرفا با نصب نرم افزار اینورتر بروی سیستم و اتصال پورت RS485 با مبدل مربوطه به USB سیستم و اجرای نرم افزار انجام میشه.
      سلام
      امکان داره از اون اینورتورهایی که میشه اطلاعات رو خوند مثال بزنید.
      من دنبال اینم که با میکرو و برقراری شبکه rs485 یه اینورتور رو کنترل کنم (می دونم با hmi میشه وراحتتره اما من دنبال یه راه واسه میکرو هستم)
      ممنون میشم راهنمایی ام کنید.... :nerd:

دیدگاه

سلام
        نوع دلتا و ال اس که میدونم.البته بعداز نصب نرم افزار روی سیستم (رایانه)و اتصال سوکت rs485 اینورتر توسط مبدل 485 به usb.
        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
          سلام
          نوع دلتا و ال اس که میدونم.البته بعداز نصب نرم افزار روی سیستم (رایانه)و اتصال سوکت rs485 اینورتر توسط مبدل 485 به usb.
          سلام
          یعنی راهی نداره با کدهای برنامه نویسی خودمون با اینورتور ارتباط بگیریم

دیدگاه

بسیاری از اینورترها بصورت سریال با استفاده از پروتکل مدباس ارتباط را برقرار می کنند که برای ارتباط با میکروکنترلر باید این پروتکل را پیاده سازی کنید.
            اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
            دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
            برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
            قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
            ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : اتصال به اینورتر و دریافت داده از اینورتر

نوشته اصلی توسط طراح
              بسیاری از اینورترها بصورت سریال با استفاده از پروتکل مدباس ارتباط را برقرار می کنند که برای ارتباط با میکروکنترلر باید این پروتکل را پیاده سازی کنید.
              سلام
              آقای کی نژاد بنده طبق گفته شما دنبال پروتکل مدباس رفتم و برای نمونه روی اینورتورهای یاسکاوا(مثل امرون هست)آ‌ سری وی ۱۰۰۰ زوم کردم طبق اطلاعاتی که از کاتالوگ
              گرفتم و خلاصه اون بخش هم از طریق لینک زیر قابل دریافت است:
              http://www.etitudela.com/entrenadorcomunicaciones/downloads/modbusv1000comunicacionesenmodbus.pdf
              برای نوشتن و تغییر دیتای اینورتور فقط ۱۶ تا فرمان میشه فرستاد و تازه یه تعدادی هم غیر قابل دسترس هستش! یعنی فقط همین دستورات قابل اجرا و قابلیت دسترسی به رجیسترهای داخلی وجود نداره؟
              البته شاید شما با این مدل اینورتورها آشنا نباشید و لی گفتم مطرح کنم شاید بتونید من رو راهنمایی کنید.

دیدگاه

در فایلی که قرار داده اید ظاهرا اطلاعات لازم برای تعیین فرکانس و جهت و ... در اینورتر از طریق مدباس قابل تعیین است و بنابراین امکان کنترل اینورتر از طریق پارامترهای مذکور به خوبی ممکن خواهد بود.
                اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

باسلام خدمت اساتید

من هم میخوام یک اینورتر فتوولتائیک را از طریق کابل سریال rs232 به رایانه متصل کنم.ولی هر راهی را امتحان میکنم به جواب نمرسم.
                  آیا روشی خاصی برای فعال کردن اینورتر برای ارسال هست؟؟؟
                  از ارسال دستورات از طرف رایانه به اینورتر مطمئنم ولی دریافتی ندارم

لطفا کمک کنید

عکس دستگاه
                  http://bayan******/id/4087558872206522199?view
                  [img]http://bayan******/id/4087558872206522199?view[/img]

دیدگاه

درود و عرض ادب و احترام. دوستان من یک اینورتر داشتم که به PLC DELTA وصل بود بعد از مدتی سوخت ورفتیم مشابه خودش رو گرفتیم پارامترهای 0003 رو03 و 0005 رو 03 گذاشتم ولی اچ ام ای ارور COM 2 میده
                    ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اینورتم از نوع تکو S310 هستش

دیدگاه

سلام تمام تجهیزاتی که دارای شبکه 485 هستن با یه سری کد مخصوص می تونن ارتباط برقرار کنن
                      می خاد این کد توسط پی ال سی تولید بشه یا میکرو .... مهم نیست
                      مشکل اینه که حتما بادی اطلاعات درست ارسال بشه تا پاسخ در خروجی داشته باسیم
                      فرضا کد نام 1 تا 254 اولیه صرفا فقط یک دستگاه باید پاسخگو باشه اگه این عدد ( به اصطلاح ip ) توی اون شبکه منحصر به فرد نباشه و یا خارج از اون باشه مطمین باشید جواب نمی گیرید
                      نکته بعدی
                      اگه با میکرو برنامه نویسی می کنید و ارتباط می خاید بگیرید مشکل زیاد تر شده
                      چون باید ترتیب ارسال و حتی در نهایت کدcrc رو هم ارسال کنید

جدول این که چه کد هایی ارسال بشه تا چه پارامتر هایی خونده بشه توی کاتالوگ محصولات هست
                      [IMG]C:\Users\SAMIN\Desktop\ax\1[/IMG]

[IMG]C:\Users\SAMIN\Desktop\ax\2[/IMG]

[IMG]C:\Users\SAMIN\Desktop\ax\1[/IMG]
                      جدیدترین ویرایش توسط saeed bagherani; ۰۰:۳۵ ۱۴۰۰/۰۵/۲۵.
                      اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X