ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29
    2012/03/01
    20
    0

ربات فوتباليست دانش آموزي

سلام به نظر شما براي ربات فوتباليست جونيور، اولتراسونيک بهتره يا شارپ؟ بعد به نظر شما با ژنگ مي شه تيم هايي که مکسون و فاول هابر دارند را برد؟ خيلي ممنون
    2013/06/19
    1,544
    72

پاسخ : ربات فوتباليست دانش آموزي

اولا بهتر بود سوالتو توي انجمن روباتيک و مکاترونيک ميپرسيدي :agree:
    همه چيز موتور نيست ولي موتور هم خيلي مهمه ژنگ زور خوبي داره اما گيربکسش خيلي افتضاحه و زير فشار روبات فوتباليست خيلي زود چرخ دنده هاش خورد ميشه
    راستش منم ميخوام شروع کنم براي روبات فوتباليست يکم براي من ديره ولي تا حالا فقط مسيرياب و امدادگر شرکت کردم ميخوام يه بار هم که شده soccer شرکت کنم خيلي هم توي اينترنت تحقيق کردم اما چيز درست و حسابي پيدا نکردم :cry:

در مورد سنسور هم ديدم که قويترين تيم هاي دنيا مثل TNT و COMPLOBOT از التراسونيک استفاده ميکنند اما نميدونم چرا از شارپ استفاده نميکنند آخه التراسونيک ها اکو ميذاره البته حدس ميزنم بخاطر رنج اندازه گيريه بد شارپ هاست يه التراسونيک ميذارند مثلا يه مدلش از اين شارپ ها از 20cm تا 150cm رو سنس ميکنه و اگر فاصله کمتر از 20 بشه خروجي اون طوري تغيير ميکنه که انگار شئ دور تر شده
    AYRIC
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    533
    43

در کل آلتراسونيک بهتره. دقت خوبي داره ولي کمي کند و زاويه ديد اکثر مدلهاش خيلي بازه. که همه ي اينها راه حل داره!

ولي مادون قرمز شارپ خب، آنلاينه تاخير نداره. دقتش خوبه ولي به رنگ هاي مختلف واکنش نشون مي ده و خطا مي کنه.(البته اگر جنس اصل بخريد اين مشکل کمتر پيش مياد.)
    بدتر از همه بايد يه جوري اون بازه ي اوليه رو مهار کنيد. يعني مثلا gp2d12 که اگر اشتباه نکنم 10 تا 80 هست. از 0 تا 10 سانتش به قول دوستمون خيلي خطرناکه . که با رعايت نصب صحيح و جاگزاري درست سنسور اين هم مي تونه رفع بشه.

در کل هر کسي با يک کدوم اين ها کار مي کنه!
    همواره يادمان باشد:
    1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
    2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.
    2013/06/19
    1,544
    72

شما با آلتراسونيک کار کرديد؟ مداري که ازش جواب گرفته باشيد داريد يا با ماژول هاي آماده کار کرديد؟
    من ميخوام يکيش رو بسازم براي همين فوتباليست ميخوام
    چون اون شارپ ها 10 تا 80 سانتش براي فوتباليست کافي نيست طول زمين خيلي بيشتره براي همين بايد از اون مدل20 تا 150 سانت استفاده کرد که اون هم حداقل رنج اندازه گيريش خيلي زياده و با توجه به عرض روبات که 20 سانته حيچ جاي مناسبي براش نيست. اطلاعي از سرعت اين شارپ ها داريد؟
    AYRIC
    2012/03/01
    20
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط roboreza
    شما با آلتراسونيک کار کرديد؟ مداري که ازش جواب گرفته باشيد داريد يا با ماژول هاي آماده کار کرديد؟
    من ميخوام يکيش رو بسازم براي همين فوتباليست ميخوام
    چون اون شارپ ها 10 تا 80 سانتش براي فوتباليست کافي نيست طول زمين خيلي بيشتره براي همين بايد از اون مدل20 تا 150 سانت استفاده کرد که اون هم حداقل رنج اندازه گيريش خيلي زياده و با توجه به عرض روبات که 20 سانته حيچ جاي مناسبي براش نيست. اطلاعي از سرعت اين شارپ ها داريد؟
    شارپ فکر مي کنم تقريبا 40 ميلي ثانيه تاخير داره.( دقيقا يادم نيست). براي شارپ عقب، سال پيش، از 10 تا 80 سانتي متري استفاده کرديم، وقتي فاصله از 80 سانتي متر بيشتر بشه، يه عددي بيشتر از 80 را نشان مي ده. به خاطر همين براي دروازه بان مشکلي نداشت.
    به نظر دوستان استفاده از اولتراسونيک، ربات را بهتر نمي کنه(از نظر اين که دقيق جلو دروازه وايسته)؟ يه سوال ديگه هم داشتم : اولتراسونيک، راه اندازيش زياد طول مي کشه؟يا راحت هست؟ با تشکر
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    533
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط PRJB76
    به نظر دوستان استفاده از اولتراسونيک، ربات را بهتر نمي کنه(از نظر اين که دقيق جلو دروازه وايسته)؟ يه سوال ديگه هم داشتم : اولتراسونيک، راه اندازيش زياد طول مي کشه؟يا راحت هست؟ با تشکر
    در کل بله، آلتراسونيک بهتره، ماژول هاي آماده اي هستند به نام هاي SRF08,SRF05,SRF02 و الي آخر
    راه اندازي اونها هم کار سختي نيست، کدهاش رو نت موجوده!
    همواره يادمان باشد:
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.
    2012/03/01
    20
    0

توي ايران موتور هاي مکسون يا فاول هابر مي فروشند؟ يا بايد آن را وارد کرد؟ اسپانسر چه جوري ميشه جور کرد؟
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    533
    43

فال هابر آلمان از زمان سابق توي ايران فروش خوبي داشته!

مکسون هم تا حدودي!

در ايران من بهترين فروشنده موتور رو لاندا الکترونيک تهران مي دونم. کارش فقط موتور هست و به نوعي در زمينه موتور مرجع هست. ولي فروشگاه هاي ديگري هم در اصفهان و يا خود تهران هستند. مي تونيد تحقيق کنيد.
    همواره يادمان باشد:
    2013/06/19
    1,544
    72

فالهابر يا مکسون نو که به هيچ عنوان توي ايران به فروش نميرسه و فقط بايد از چين وارد کنيد که قيمتش هم خيلي بالا در مياد هر موتور با گيربکس 250 دلار که به دلار ما و هزينه آوردنش تقريبا هر کدوم ميشه 850000 تومن
    ولي دست دوم شايد البته از اون مدل هاي هاي قديمي
    بايد يکي رو پيدا کنيد که قبلا نو خريده حالا ميخواد بفروشه
    AYRIC
    2011/12/30
    420
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Ahmad
    در کل آلتراسونيک بهتره. دقت خوبي داره ولي کمي کند و زاويه ديد اکثر مدلهاش خيلي بازه. که همه ي اينها راه حل داره!

ولي مادون قرمز شارپ خب، آنلاينه تاخير نداره. دقتش خوبه ولي به رنگ هاي مختلف واکنش نشون مي ده و خطا مي کنه.(البته اگر جنس اصل بخريد اين مشکل کمتر پيش مياد.)
    بدتر از همه بايد يه جوري اون بازه ي اوليه رو مهار کنيد. يعني مثلا gp2d12 که اگر اشتباه نکنم 10 تا 80 هست. از 0 تا 10 سانتش به قول دوستمون خيلي خطرناکه . که با رعايت نصب صحيح و جاگزاري درست سنسور اين هم مي تونه رفع بشه.

در کل هر کسي با يک کدوم اين ها کار مي کنه!

سلام.شما مشکل زاويه ديد اين سنسور ها رو چه جوري حل مي کنيد.من از ماژول SRF08 استفاده مي کنيد.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29