اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش Cadence

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش Cadence

امروز براتون یه آموزش از Cadence گذاشتم.این آموزش رو خودم نوشتم.امیدوارم برای بچه هایی که میکروالکترونیک می خونن و دوست دارن مدار مجتمع طراحی کنن، بدرشون بخوره.

http://uplod.ir/u0zm94akjo6j/be_weblogam_sar_bezanid----(cmosdesign.blogfa.com).rar.htm

پاسخ : آموزش Cadence

با سلام و تشکر از شما دوست گرامی.
    این آموزش مختص لینوکس هست.چه تفاوتی با نسخه ی قابل اجرا در ویندوز داره؟فکر کنم همین رو میشه با or_CAD هم انجامش داد؟

دیدگاه

بله این برنامه تحت لینوکس هست.orcad برای design مدارهایی هست که گسسته هستند اما با این برنامه مدارات کاملا مجتمع رو میشه design کرد و میشه گفت قدرتندترین و بهترین برنامه ی طراحی مدارات مجتمع این برنامه هست.البته جفتش برای یه کمپانیه.ولی این برنامه خیلی خیلی گرون تر از orcade.

دیدگاه

با سلام

در رابطه با روش نصب لینوکس به صورت مجازی و اینکه از چه توزیعی از لینوکس استفاده می کنید و همینطور اگه نصب خود کیدنس داخل لینوکس نکته خاصی داره ممنون میشم توضیح بدید.
        چند جا آموزشش رو دیدم اما نوشته بودن که امکان داره نصب لینوکس به صورت مجازی باعث از دست فایل ها بشه. ممنون میشم در این مورد هم توضیح بدید.

دیدگاه

سلام.من یه زمانی خودم ر خفه کردم تا لینوکس رو روی Vmware نصب کنم،اما نشد.بعدا متوجه شدم که خود لینوکس موقع نصب یه گزینه میده به نام Install inside windows.شما همین گزینه رو بزنین و لینوکس رو نصب کنین.وقتی سیستم بالا میاد تو صفحه ی سیاه رنگی گزینه ی انتخابی میاد که ویندوز یا لینوکس؟
          مزیت اصلی این نوع نصب تو این هست که هر وقت خواستین لینوکس رو پاک کنین، میرین تو Add or Remove ویندوز و از اونجا مثل بچه آدم پاکش میکنین!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
            سلام.من یه زمانی خودم ر خفه کردم تا لینوکس رو روی Vmware نصب کنم،اما نشد.بعدا متوجه شدم که خود لینوکس موقع نصب یه گزینه میده به نام Install inside windows.شما همین گزینه رو بزنین و لینوکس رو نصب کنین.وقتی سیستم بالا میاد تو صفحه ی سیاه رنگی گزینه ی انتخابی میاد که ویندوز یا لینوکس؟
            مزیت اصلی این نوع نصب تو این هست که هر وقت خواستین لینوکس رو پاک کنین، میرین تو Add or Remove ویندوز و از اونجا مثل بچه آدم پاکش میکنین!

البته نصب کردن لینوکس توی VMware اصلأ کار خاصی نیست
            نمی دونم شما چرا اینقدر به سختی افتادید
            شاید به این دلیل است که ما سخت افزاری ها بین رشته ای می شیم
            هم این طرف را باهاش آشنا می شیم هم اون طرف.
            اما در بین نصب های روی VMware نصب سیستم عامل MAC یه کم اذیت می کنه
            ولی اگر واقعأ این قدر توش مشکل داشتید. من یه آموزش نصب یه زمانی برای آموزشگاهی که درس می دادم درست کردم . می تونم بگذارمش اینجا.

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط سعید قانعی
            امروز براتون یه آموزش از Cadence گذاشتم.این آموزش رو خودم نوشتم.امیدوارم برای بچه هایی که میکروالکترونیک می خونن و دوست دارن مدار مجتمع طراحی کنن، بدرشون بخوره.

http://uplod.ir/u0zm94akjo6j/be_weblogam_sar_bezanid----(cmosdesign.blogfa.com).rar.htm
            یک دنیا تشکر.
            از اون مواردی بود که باید با یه کامنت تشکر می شد.
            جدأ بهش نیاز داشتم!
            وقتي مشغوليات زياد بشه براي همه کارها وقت کم داري.
            اگر جواب پيام ندادم، ايميل بزنيد که شرمنده نشم.

دیدگاه

سلام دوستای گلم.شرمنده دیر جواب دادم.مشغله ی کاریه دیگه.
              والا بابت نصب linux اینطور بگم که ، لینوکسی که خود من دارم در واقع یجورایی نصب شده است.در واقع هر دفعه که شما می خوای لینوکست رو بیاری بالا ، میری تو file-->open فایل لینوکس رو باز میکنی.
              نمیدونم دقیقا به این کار چی میگین. ولی من از یکی از دوستام پرسیدم گفت بهش میگن boot کردن.
              حالا تو همین لینوکس برنامه ی cadence از قبل نصب شده که از طریق محیط konsol ، میری صداش میزنی.تمااام.

دیدگاه

سلام جناب قانعی
                آقا من این کیدنس رو از استادم گرفتم گفت که این کیدنسه (یه فایل rar با اسم Suse Linux+CADANCE که تقریبا دو گیگه بعد از اکسترکت میشه 9 گیگ) و یه نمیدونم چی چی ویرچوال هم میخواد که فکر کنم منظورش vmwar بود. حالا من اینو نصب کردم اون فایل استادم که گفتم رو بعد از اکسترکت به صورت زیر میشه :

حالا من میام فایل SUSE Linux رو از داخل vmwar باز میکنم خطای زیر رو میده :

که فکر کنم منظورش کمبود حافظه رم هست، رمم 1 گیگ هست مثله این که حداقل باید 1.7 باشه

حالا سوالم اینه که منظورتون همین بود ؟ این فایله استاد ما چیزی کم نداره ؟ بنظرتون مشکلم همین رم پایینم هست ؟

اضافه شده در تاریخ :
                جناب قانعی خیلی ممنون مشکلم حل شد، من تازه pdf تون رو دیدم.
                بازم تشکر میکنم.

دیدگاه

میتونی بری توی تنظیمات VMWare مربوط به لینوکس و ببینی چقدر رم بهش اختصاص داده، ولی کلاً 1 گیگ رم برای اجرای همزمان ویندوز 7 و لینوکس Suse خیلی کمه.

اگه این همون لینوکس + کیدنسی باشه که من دارم، بعد از اجرا:
                  username : root
                  password : 123456
                  و باید بری به این مسیر:
                  Computer/File system/Home/fumicl/desktop
                  یه فایل با پسوند icfb هست، بازش کن و کل محتواش رو کپی کن،
                  روی دسکتاپ لینوکس راست کلیک کن و Open Terminal رو بزن و Paste کن و اینتر بزن.
                  متأسفانه الان هاردم همرام نیست تا تصویریشو بذارم.
                  لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
                  لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
                  با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
                  اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
                  يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

سلام
                    شما رمتو دستکاری کردی.
                    توی vmware یه بخشی به اسم device هست که می تونی بری اونجا رمتو کم کنی.رمتو بزار رو 512 کار میکنه.
                    قربون شما.من این آموزشو گذاشتم.چون واقعا هیچ آموزش فارسی ازش نبود.البته یه یک سالی تو لپ تاپم خاک می خورد.چون تو دوره کارشناسیم نوشتمش.اگه مشکلیم داشتین بگین.من در خدمتم.

اضافه شده در تاریخ :
                    راستی کسی اینجا cadence 90nm داره؟

دیدگاه

شاید بتونم براتون تکنولوژِی 90nm را پیدا کنم اما باید ببینم کی میرسم خدمت محضر استاد راهنما. میشه یکی دو روز بعد از عید فطر
                      براتون از دوستان می پرسم.
                      جالب این جاست که تا حدود یک ماه پیش توی سایت PTM بود اما من گفتم بعدأ دانلود می کنم
                      الان هم که خدا را شکر از توی سایت لینکش را برداشت!

دیدگاه

یک دنیا ممنونم.منتظرم.

دیدگاه

آقا ما هم منتظریم
                          اگه پیدا بشه چی میشه
                          حالا چه بانکی هست؟
                          tsmc, umc, gpdk or ...
                          :smile:

دیدگاه

من هفته آینده همه تکنولوژی فایل ها را از دوستان ام میگیرم
                            امیدوارم اون هایی را که نیاز دارید توش باشه!

اضافه شده در تاریخ :
                            دوستان من تکنولوژی 90 نانومتر را گرفتم
                            فقط من در واقع پک کل نرم افزار را گرفتم
                            یعنی نسخه VMware لینوکسی که روش Cadence نصب است
                            و من نمی دونم از کجا تکنولوژِی فایل را بردارم
                            یک نفر منو راهنمایی کنید

دیدگاه

سلام
                              آقا خوب این پک رو از کجا گرفتی؟
                              ورژن cadence ت چنده؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X