اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز در اتصال کلید و داخلی مگا 8 و حساسیت پایه avcc در رفع نویز.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز در اتصال کلید و داخلی مگا 8 و حساسیت پایه avcc در رفع نویز.

سلام
    دوستان من یه 3 تا کلید رو باید به اتمگا 8 کوفتیه سرطان گرفته وصل کنم.تو پرتیوس جواب گرفتم.ولی رو برد برد کلم و داغون کرد اصلا منو آدم حساب نمیکنه خودش افزایش میده عدد رو وخودش ست میکنه رله رو .اصلا نگا نمیکنه که من کلید میزنم ،نمیزنم .حرصمو در آورد دیگه. :cry2:
    اگه میشه بگید من چجوری باید این نویز ها رو بگیرم.؟ :cry:
    چرا اینقد نویز میگیره این.باید چیکار کنم؟
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : نویز در اتصال کلید به مگا 8

سلام
    فکر کنم مشکل شما دبانسینگ (debouncing) هم به صورت نرم افزاری و هم سخت افزاری می تونی حلش کنی.
    به صورت سخت افزاری یه خازن 104 (100nf) باهاش موازی کن. اینجوری:

نرم افزاری هم جستجو کنی می فهمی.(اگه حل نشد خبر بده)

ویرایش: هواسم نبود به جای خازن نوشته بودم مقاومت

دیدگاه

سلام
      برای اتصال کلید به میکرو چون پایه به صورت ورودی تعریف میشه بای یا از پول اپ داخلی استفاده کنی یا خودت از بیرون پایه رو پول اپ کنی اونم به این صورت که یه مقاومت 1کیلو رو وصل میکنی به پایه مورد نظر ویه طرف دیگه مقامت رو وصل کنی بهvcc واز محل اتصال مقاومت وپایه میکرو یه طرف کلید رو وصل میکنی وطرف دیگه کلید رو به گراند یا منفی وصل کن اینطوری مشکلت حل میشه
      MEHRENIA1366@GMAIL.COM
      مغز انسان خيلي پيچيده است و بخاطر همين هميشه دنبال راه حلهاي پيچيده ميگرده با کمي تامل ميشه راه حلهاي ساده تري رو پيدا کرد.هميشه پيچدگي وحجم بالا نشانه داشتن علم زياد نيست.

دیدگاه

زاستی در مورد دبانسینگ توی فیلم شماره 16 آقای کی نژاد صحبت شده.

دیدگاه

با پول دون کردن مشکل حل شد.ولی میترسم تو محیط های صنعتی این خطا داشته باشیم.آیا اینجوری هست؟
          ببخشیدآ چون دارم برد هم میسازم ،میشه راهنمایی کنید منو تا قشنگ یاد بگیرم.ممنون
          چجوری پی سی بی led رو از رتیوس پیدا کنم؟
          سون سگمنت هم پی سی بیش نیست باید چیکار کنم؟
          یکم توضیح میدین./
          خیلی ممنون ( بوس بوس)
          (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

سلام
            هم تز روش سخت افزاری استفاده کن
            هم از روش نرم افزاری
            توی لینک زیر توضیح داده:

http://www.eng.utah.edu/~cs5780/debouncing.pdf

مداراتشم آورده
            اینم ببین:
            http://www.labbookpages.co.uk/electronics/debounce.html

و در اینجا، وسط صفحه:
            http://emja.blogfa.com/post-25.aspx

و ...
            1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
            2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
            3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

سلام دوستان.
              من یچیز تازه و (یکم قدیمی، همش یکمآ) کشف کردم :nerd:.آقای کی نژاد گفته بود که در هر صورت پایه ی avcc اگهadc استفاده هم نشه باید به ولتاژ تغذیه وصل بشه ،
              من که نویز اون کلیدها رو با پول دون کردن گرفتم،بعد دیدم خود میکرو قاطی میکنه(یه پایه که ورودی تعریف میشد رو ست میکرد یا کریستال ساعت کار نمیکرد) ،نفهمیدم برا چی بود ، ولی وقتی پایه avcc رو به تغذیه وصل کردم انگار نویز از روح میکرو پرید،انگار میکرو خدا خدا میکرد تا من این پایه رو به تغذیه وصل کنم تا مثل ساعت کار کنه،در هر صورت من هرچی از این پایه گفتم کم گفتم.
              حالا یه مشکل کوچولو اینکه میکرو گرم میشه و تغیریبا 50 میلی آمپر وقتی این پایه به تغذیه وصل هست ،بیشتر میکشه.آیا همینجوری هست؟
              نهایت جریانی که میکرو میکشه چند میلی آمپر هست ؟یعنی میکرو تا چه اندازه جریان کشید ما نباید نگران باشیم؟
              دوستان چرا کریستال ساعت فقط زمانی کار میکنه که پایه avcc به تغذیه وصل هست؟بگیرمش کار نمیکنه.
              (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

پاسخ : نویز در اتصال کلید و داخلی مگا 8 و حساسیت پایه avcc در رفع نویز.

دوستان کسی نمیدونه چرا این مگا8 داغ میکنه؟
                (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

از این میکرو داری چه استفاده ای میکنی؟
                  چه امکاناتیشو به کار انداختی؟
                  *طبق دیتاشیت باید ببینی هر میکرو تا چقدر جریان میده/میگیره
                  مثلا برای هر پایه در حالت خروجی بین 20 تا 40 میلی آمپر رو میده
                  و در ورودی اگه اشتباه نکنم همون مقدار رو تحمل میکنه!

دیدگاه

ها
                    استفاده زیادی نمیکنم.3 ت کلید وصل هست بهش و یه 7سگمنت 4 تایی مستقیم وصل هست بهشآ و یه ترانزیستور که رله 12 ولتی رو سوئیچ میکنه.
                    وقتی که پایه avcc رو وصل میکنم میکرو گرم میشه،البته با لب میشد فهمید که چقدر گرم شده ،در حدی نیست که با دست خوب خوب حسش کنی.تقریبا وسط های میکرو گرم میشه.
                    وقتی که این پایه وصل نیست گرم نمیشه.
                    من میترسم تو طرح هام برای مردم وسط کار این آتیش بگیره و خراب بشه :cry2:
                    تا چه حد گرما خوبه یا طبیعی هست؟
                    در ضمن اینقد تو دیتاشیتش نوشته هست که نمیشه فهمید اینایی که گفتین از کجاش پیدا کنم :agree:
                    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

طبق دیتاشیت اتمگا8، (البته از نوع L) این آی سی
                      اطلاعات زیر رو داره:
                      Maximum Operating Voltage ............................................ 6.0V
                      DC Current per I/O Pin ............................................... 40.0 mA
                      DC Current VCC and GND Pins................................ 200.0 mA

یعنی این آی سی در حالت خودکشی :rolleyes: حداکثر 200 میلی آمپر میده/میگیره

اما در مورد AVCC توی دیتاشیت اومه که برای پروگرام کردن
                      باید وصل بشه به 2.7 تا 5.5 ولت طبق قاعده ی زیر:
                      VCC - 0.3 < AVCC < VCC + 0.3, however, AVCC should always be within 2.7V - 5.5V

و اطلاعات زیر هم در دیتاشیت اومده:

AVCC is the supply voltage pin for the A/D Converter, Port C (3..0), and ADC (7..6). It should be
                      externally connected to VCC, even if the ADC is not used. If the ADC is used, it should be connected
                      to VCC through a low-pass filter. Note that Port C (5..4) use digital supply voltage, VCC.

یعنی حتی اگه از ADC هم استفاده نمیکنی
                      در این مدل از میکرو
                      باید به منبع وصل باشه

یه پیشنهاد: میکرو رو مستقیم به سون سگمنت وصل نکن
                      یا از آی سی های بافر استفاده کن
                      یا از ترانزیستور
                      احتمالا نباید داغ کنه!

نکته بعد: از میکرو فقط در حالت ADC استفاده کن
                      و چیزی هم به میکروت وصل نباشه
                      ببین بازهم داغ میکنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam1370
                        با پول دون کردن مشکل حل شد.ولی میترسم تو محیط های صنعتی این خطا داشته باشیم.آیا اینجوری هست؟
                        ببخشیدآ چون دارم برد هم میسازم ،میشه راهنمایی کنید منو تا قشنگ یاد بگیرم.ممنون
                        چجوری پی سی بی led رو از رتیوس پیدا کنم؟
                        سون سگمنت هم پی سی بیش نیست باید چیکار کنم؟
                        یکم توضیح میدین./
                        خیلی ممنون ( بوس بوس)
                        در باره ال ای دی :
                        ال ای دی رو بزن و دو با روش کلیک کن تو تنظیماتش pcb پکیج سمت راستش علامت سوال هست اونو بزن و تو قسمت سرچ LED رو بنویس واست میاره...
                        و سون سگمنت :
                        این رو تو پوشه لایبرری پروتیوست کپی کن
                        http://mahdi3d.persiangig.com/document/lib.rar
                        راستی این که داغ میکنه و سالمه خدا رو شکر کن برای من هر دفعه داغ کرد سوخت

head<=
                        ...تشکر خدا...
                        [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدصادق رستمی
                          طبق دیتاشیت اتمگا8، (البته از نوع L) این آی سی
                          اطلاعات زیر رو داره:
                          Maximum Operating Voltage ............................................ 6.0V
                          DC Current per I/O Pin ............................................... 40.0 mA
                          DC Current VCC and GND Pins................................ 200.0 mA

یعنی این آی سی در حالت خودکشی :rolleyes: حداکثر 200 میلی آمپر میده/میگیره

اما در مورد AVCC توی دیتاشیت اومه که برای پروگرام کردن
                          باید وصل بشه به 2.7 تا 5.5 ولت طبق قاعده ی زیر:
                          VCC - 0.3 < AVCC < VCC + 0.3, however, AVCC should always be within 2.7V - 5.5V

و اطلاعات زیر هم در دیتاشیت اومده:

AVCC is the supply voltage pin for the A/D Converter, Port C (3..0), and ADC (7..6). It should be
                          externally connected to VCC, even if the ADC is not used. If the ADC is used, it should be connected
                          to VCC through a low-pass filter. Note that Port C (5..4) use digital supply voltage, VCC.

یعنی حتی اگه از ADC هم استفاده نمیکنی
                          در این مدل از میکرو
                          باید به منبع وصل باشه

یه پیشنهاد: میکرو رو مستقیم به سون سگمنت وصل نکن
                          یا از آی سی های بافر استفاده کن
                          یا از ترانزیستور
                          احتمالا نباید داغ کنه!

نکته بعد: از میکرو فقط در حالت ADC استفاده کن
                          و چیزی هم به میکروت وصل نباشه
                          ببین بازهم داغ میکنه؟

:cry2:به شما حسودیم میشه :cry2:منم میخام دیتا شیت خون بشم :cry2:ولی سر در نمیآرم.آیا آموزش چیز دارین که منم یاد بگیرم!! :agree:
                          نخندین من آرایش پایه های میکرو واقعی رو با پرتیوس اشتباه گرفتم و اشتباهی به جای avcc به پورت بی زده بودم.
                          الان دیگه گرم نمیشه :nerd:.
                          اگه این پایه وصل نکنیم باور کنید میکرو انگار گاو باشه همچی رو قاطی اجرا میکنه.
                          میدونید نقش خازن 104 تو حذف نویز چجوری هست؟یعنی هر جا دوست داشتیم این خازن بزاریم نویز کم میشه؟ممنون از پاسختون. :nerd: :applause:
                          (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : نویز در اتصال کلید به مگا 8

نوشته اصلی توسط m4hd1r
                            در باره ال ای دی :
                            ال ای دی رو بزن و دو با روش کلیک کن تو تنظیماتش pcb پکیج سمت راستش علامت سوال هست اونو بزن و تو قسمت سرچ LED رو بنویس واست میاره...
                            و سون سگمنت :
                            این رو تو پوشه لایبرری پروتیوست کپی کن
                            http://mahdi3d.persiangig.com/document/lib.rar
                            راستی این که داغ میکنه و سالمه خدا رو شکر کن برای من هر دفعه داغ کرد سوخت
                            قربونت بشم ّبا این اینترنت گندی که داریم این دانلود نشد.256 دارم سرعت دانلودم به 7 نمیرسه.
                            از بابت ال ای دی ممنون.
                            یعنی باید برای پی سی بی هر قطعه که تو پرتیوس نیست باید لیبرری شو دانلود کنیم؟
                            آیا مرجع خاصی وجود داره برا دانلود؟ممنون :applause:
                            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

اره دیگه مثل آلتیوم
                              من خودم مرجعی سراغ ندارم چون با پروتیوس زیاد پی سی بی نزدم آلتیوم مزیتش اینه که برای هر قطعه اگه سازندش رو بدونی راحت میتونی پیداش کنی دیگه ازین مشکلات نداره
                              راستی از این شرکت هایی که اینترنت حجمی میدن بگیر من خودم 25 تومن ماهی میدم 10 گیگ حجم سرعت 500-300 البته سرویس 128 شون رو گرفتم بالاترش هم همینه

head<=
                              ...تشکر خدا...
                              [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X