اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با پروتل dxp

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با پروتل dxp

سلام
    من چند وقتی کار با پروتل dxp رو شروع کردم هنوز تو بعضی جاهاش زیاد وارد نیستم برای همین از شما درخواست کمک دارم.
    اول اینکه وقتی یه صفحه شماتیک جدید از طریق منوی فایل و newباز میکنم ومدارم رو توی اون طراحی میکنم وقت کامپایل کردن پروژه همیشه یه پیغام خطا از از اتصالات ( (wire میگیره که نوشته signal pin ---- has no driver))وهر کاری که میکنم درست نمیشه .
    ولی موقعی که پروژه را از طریق blank project (pcb) باز میکنم هیچ پیغامی نمیده .
    یه مشکل دیگم دارم که اگه اینم بگین خیلی ممنون میشم.بعد از اینکه شماتیک مدارو به pcb تبدیل کردم و میخوام از عمل auto route استفاده کنم ،عمل نمیکنه. راهی که میرم اینطوریه
    >compile--->new pcb---->design>>update pcb--->auto route --- طراحی مدار >new schematic---->---blank project (pcb)
    Situs EventRouting finished with 0 contentions(s). Failed to complete connection(s) in 0 Seconds

پاسخ : مشکل با پروتل dxp

سلام دوست عزیز
    نقطه شروع کار در پروتل ایجاد یک فایل شماتیک نیست .

ابتدا از منوی NEW یک DesignWorkspace باز کنید . سپس در آن یک PCBPrpject درست کنید .
    سپس در PCBProject یک فایل Schematic و یک فایل PCB ایجاد کنید .
    این مجموعه را ابتدا کاملSave کنید . بعد شروع به طراحی شماتیک کنید .
    احتمالا بدین طریق هر دو مشکلتان بر طرف خواهد شد .
    تا زمانی که PCBProject را ایجاد نکنید پروتل نمی تواند پیوند میان شماتیک و PCB را درک کند .

موفق باشید .
    یا علی
    بانک اطلاعاتی مسابقات رباتیک ایران
    http://robocenter.ir/Match/DefaultMatch.aspx
    آموزش جامع ساخت ربات به زبان فارسی در 110 صفحه
    http://www.4shared.com/document/u_72uaga/Robotic_Mechatronic.html

دیدگاه

بازم auto route عمل نمیکنه :sad:

دیدگاه

سلام
        محدوده برد رو مشخص می کنید ؟(البته اگه مشخص نکرده باشید پیغامی به همین دلیل می ده ولی خوب ممکنه چون نرم افزار کرک شده اینو نسون نده! )
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

هر کاری می کنم فایده نداره

دیدگاه

محدوده برد رد در لایه keepout layer مسخص می کنید؟
            از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

1 - سند شماتیک را کامیایل کنید .
              2 - Update PCB را از منو بزنید .

اگر نشد فایل PCB تان را پاک کنید و یکی تازه به جای قبلی توی پروژه اضافه کنید تا به آن منتقل شود .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X