اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی پَدهای قطعات SMD برای چاپ سبز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی پَدهای قطعات SMD برای چاپ سبز

سلام دوستان خیلی مخلصیم. یه سوال اورژانسی دارم از حضورتون.
    تو طراحی با نرم افزار آلتیوم ( پروتل) وقتی که واسه قطعات smd از کتابخونه نرم افزار استفاده می کنیم pad قطعات ( منظورم محل لحیم شدن پایه های قطعه است) به صورت defult تاپ لیره (قرمز) . سوال بنده اینه که:
    - در صورتی که پدهای قطعات Toplayer بمونه اگه قرار باشه که pcb چاپ سبز بخوره مشکلی پیش نمیاد؟ چون تو Pcb هایی که واسه قطعات dip طراحی میشند Pad ها به صورت پیش فرض multilayer اند و موقعی که چاپ سبز می خورند این پدها چاپ سبز نمی خورند تا قطعات ، روی این قسمت لحیم بشند.
    - و سوال دیگه اینکه بلفرض که ما pad های قطعات smd رو به multilayer تغییر دادیم تا چاپ سبز روشون نخوره اینجوری اگه بُرد دو رو باشه Pad ها هر دو سمت PCB چاپ می شند و کار خراب میشه؟! نمیشه؟!
    خلاصه اینکه برای طراحی قطعات SMD ، layer پَدها رو چی بذاریم تا در صورتی که بُرد چاپ سبز خورد روی پدها نخوره. toplayer یا multi layer

پاسخ : طراحی پَدهای قطعات SMD برای چاپ سبز

آقا کسی نبود جواب این سوال ما رو بده، آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    احیانا اگه متوجه سوال نشدید بفرمایید توضیح بدم خدمتتون. خلاصه سوال رو مجداد عرض می کنم.
    یه PCB یک رو طراحی کردم می خوام فایلش رو بدم PCB رو واسم بزنن. روی این PCB قطعات SMD دارم. پدهای (pad) قطعات SMD رو چی انتخاب کنم (منظورم محل لحیم شدن پایه های قطعاته) ؟؟
    top layer یا multi layer
    تو حالت defult قطعات. یعنی وقتی قطعه رو از کتابخونه نرم افزار انتخاب می کنم، پدها toplayer هستند، اگه بذارم اینجوری بمونه در صورتی که بخوام که چاپ سبز هم بزنند مشکلی پیش نمیاد ؟ با توجه به اینکه تو شابلونی که برای چاپ سبز میزنند قسمت های Toplayer هم چاپ سبز می خورند و فقط قسمت های multi layer اند که جهت لحیم شدن چاپ نمی خورند.
    در صورتی هم که پد ها رو multi layer انتخاب کنم ظاهرا مشکلی نداره و چاپ سبز نمی خورند اما مشکل وقتی پیش میاد که بردمون 2 رو باشه که در این صورت اگه pad ها رو multi layer بذارم تو هر دو تا سمت pcb چاپ میشند که طبیعتا من نمی خوام که اینجوری بشه

دیدگاه

سلام.
      برای بردهای دو طرفه مشکلی پیش نمیاد.چون بالاخره محل لحیم خوردن هست و تو شابلون چاپ سبز باید جاش در بیاد. اما اکه قرار باشه بردتون تک لایه باشه، قطعاتی که تو Top layer هست رو انتخاب کنین و از PCB Inspector لایه ی قطعات رو Bottom layer انتخاب کنین تا همه ی قطعات SMD برن پشت برد.حله؟

دیدگاه

روی پدها و ویاها چاپ سبز نمیخوره (بطور پیش فرض یه لایه solder mask روشون هست) خیالت راحت باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X